"Здорова мама – здоровий малюк"

   Збереження здоров’я починається з раннього дитинства і є щоденною та необхідною роботою кожної людини над самою собою. А запорукою здоров’я є уникнення негативних звичок, прагнення до самовдосконалення, уважне відношення до всього, що складає життєдіяльність та забезпечення безпечного і здорового способу життя.Від здорового розвитку молодого покоління залежить не тільки сучасне, але й майбутнє країни.
    В усьому світі 7 квітня відзначають як день здоров’я. В цей день серед населення, а особливо серед дітей та молоді прийнято пропагувати здоровий спосіб життя. Ось і ми, фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ Бойко Н.С та Басюк М.В, вирішили не залишатися осторонь. Користуючись нагодою, в жіночому консультативному пункті при Козятинській ЦРЛ було проведено групову роботу з вагітними жінками на тему психічного здоров’я вагітної жінки. Фахівці прочитали лекцію, де розповіли, які негативні психологічні стани може переживати жінка під час вагітності та як правильно з ними боротися, аби не зашкодити малюкові. Тема є актуальною, адже більшість майбутніх мам дбають лише про фізичне здоров’я, забуваючи про здоров’я психічне. Для того, щоб жінка народила здорову дитину, необхідно відчувати гармонію, бути спокійною, не нервувати, тобто бути здоровою не лише фізично, а й духовно.

    Під час лекції були присутні чотири майбутніх мами і один майбутній тато. І саме майбутній тато активно включався до обговорення матеріалу про вагітність та психічне здоров’я, зазначивши, що це не просто дружина вагітна, а «ми вагітні».
    Жінкам було надано інформацію про те, що вагітність – це такий період, коли не можна думати про щось погане. Адже малюк, що в утробі, сприймає світ таким, як відчуває його мама. І тому якщо у вагітної з’являються якісь проблеми, просто слід подивитися на них з іншої сторони: може, все не так погано, як здається? Треба просто дозволити собі побути вагітною, задовольняти свої маленькі забаганки. Було зазначено, що жінка психологічно легше переживає вагітність та пологи, якщо вона відчуває підтримку коханої людини. Тому дуже важливо, аби чоловік розумів примхи своєї коханої, всіляко допомагав їй, адже якщо мама буде відчувати себе щасливою, то й малюк перейме цей позитивний потік енергії.
   Природа наділила жінку всіма необхідними якостями, аби виносити і народити здорову дитину, тому треба повірити в себе, і все буде добре!

Рейд – перевірка «Нічне село»

     У ніч з п’ятниці на суботу 4 квітня особовий склад сектору кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС України у Вінницькій області спільно з відділом у справах сім’ї та молоді та фахівцем з соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели рейд – перевірку «Нічне село».
     Мета такого заходу - виявлення дітей, які перебувають на вулиці, розважальних закладах без супроводу дорослих у вечірній час, та повернення їх у сім’ю; запобігання порушенням правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами щодо дітей; запобігання вживання дітьми спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин; ініціювання притягнення до відповідальності дорослих осіб, які залучають дітей до жебракування, бродяжництва, пияцтва; ініціювання притягнення до відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків.
     Під час рейду було перевірено роботу 12 закладів торгівлі, відпочинку молоді (в т. ч. сільські клуби, дискотеки) та проведено профілактичну бесіду з 50 молодими особами.
     Власникам та працівникам закладів торгівлю було роз’яснено законодавство України щодо продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, в торгівельних приміщеннях розміщено наліпки «Я не продаю алкоголь неповнолітнім!».

З 7 квітня стартує щорічна акція благодійного фонду «Серце до серця»

Кожного дня перед нашими очима проноситься безліч картин: зелені ліси та сірі спальні райони; заповнені людьми центральні вулиці міста; ріки й автостради; діти й пенсіонери... На щось нам подобається дивитися, чогось ми б воліли взагалі не бачити. Але уявіть своє життя без усього цього. Що, можливо, ви навіть не знаєте або не пам'ятаєте, як усе це виглядає. Не змогли? Не по собі стало якось, чи не так? А комусь доведеться все життя так прожити. Якщо зараз, саме ЗАРАЗ, ще у дитинстві, поки не пізно, не допомогти їм відновити зір. Хіба комусь не шкода цих дітей? Шкода всім. А чи багато людей дійсно допомогли? Звісно, багато хто скаже: "Та чим я допоможу? Та я ж не лікар..." А лікар чим лікуватиме? Чи є у наших лікарнях потрібне медичне обладнання у достатній кількості? Його десь закуповувати треба. На якісь гроші, які зверху не впадуть. То може, ми можемо щось зробити, кожний, хто більше, хто менше, по мірі своїх можливостей?...

    З 7 по 28 квітня 2014 року, вже дев’ятий рік поспіль в Україні пройде Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця». Цьогорічна акція відбудеться під гаслом «Я хочу бачити життя» і буде присвячена збору коштів для дітей з вадами зору. 

    Завжди активну участь в даній акції приймає Вінницька область, зокрема Козятинський район. Фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також долучилися до акції.

    У 2013 році наша область продемонструвала рекордний результат за весь період проведення, зібравши 724 255 гривні 42 копійки. Зокрема, свою частку вніс і Козятинський район – 13 852 гривні.
    Якщо простежити динаміку збору коштів на Вінниччині, то стає зрозуміло, що з кожним роком вінничани все більше і більше об’єднують зусилля та можливості для єдиної справи – допомоги хворим дітям України, бо 2013 році грошей зібрали на 60 940 гривень більше, ніж в 2012-му.
    Допомогу у вигляді слухових апаратів отримали і шестеро маленьких жителів району. 

    Тож якщо побачите у себе на роботі чи в навчальному закладі скриньку "Серце до серця", не робіть вигляд, що не помічаєте її. Якщо на вулиці до вас підійде людина з такою ж скринькою, не обходьте її десятою дорогою, поклавши руки до кишень. Будьте певні: гроші не пропадуть. Те, що для вас це, можливо, не так і багато, комусь допоможе врешті побачити світ. Давайте співчувати не лише на словах!

Весняні толоки в смт Бродецькому

Весняна пора приносить багато радості, гарний настрій, радує сонячним теплом та пташиним співом, разом з тим - багато клопотів. Мешканці смт Бродецького  наводять лад на подвір’ях власних домівок, прилеглих вулицях, організовують толоки.

З ініціативи жителів села та фахівця із соціальної роботи  Козятинського РЦ СССДМ Клімової Л.М  24 березня 2014 року в смт Бродецьке розпочався місячник благоустрою.  Почавши із двох протилежних кутків вулиці, люди вирушили на зустріч один одному, збираючи та загрібаючи сміття, вирубуючи порослі.  Зійшлися біля МТМ, територія  якої  також ніким не прибирається. Чоловіки повирубували кленчаки, звільнивши від них загорожу підприємства, жінки – позагрібали,  зібирали та спалили сміття, яке могло горіти, решту погрузили на тракторний причіп. На вулиці проживають два ветерани ВВВ Ковтун В.І. та Ратушний А.І., які погодились щоб і біля їхніх будинків прибрали активісти. Отож після прибирання вулиця стала наче  більш сонячною та  ширшою. Окрім того до прибирання активно приєдналися діти та молодь вулиці. Вони пройшлися вздовж берегом від старого залізничного моста до Лукіїної криниці, визбирали усі папірці та пластик в мішки, а біля верб згребли та спалили бур’ян. Роботи у тому районі залишилось іще багато, але діти показали, що теж хвилюються за чистоту довкілля рідного села.

Фахівець із соціальної роботи щиро дякує всім, хто взяв участь у толоці, сподівається, що вона стане прикладом для небайдужих людей, і подібні заходи відбудуться на кожній вулиці чи то з метою прибирання, чи озеленення, чи благоустрою.

 

Схід села у Бродецькому

21 березня 2014 року у смт Бродецьке відбувся черговий схід села. На повістку денну було винесено ряд питань, зокрема, звіт про виконану роботу за минулий 2013 рік голови селищної ради Мартинюка С.П. , фахівця із соціальної роботи  Козятинського РЦ СССДМ Клімова Л.М , дільничного інспектора Корнійчук В. Л., запросили до слова автопервізника  Сульжука В.О. із одним запитанням: « Чи будуть відновленні автобусні рейси  до Бердичева?», яке турбувало усю громаду. Попри всі проблеми, люди, таки, отримали довгоочікуване «Так». 

        Також громадою піднімалося багато інших питань, про негайний ремонт пішохідного моста через річку, який знаходиться в аварійному стані, тим більше, що до нього прикріплена газова труба, про  благодійну посильну допомогу Збройним силам України, в зв’язку із напруженою ситуацією в країні, про проблеми  будівництва «Недільної школи» для дітей громади, про необхідність проведення місячника благоустрою селища, про вивезення сміття та багато інших.

       Було обговорено та вирішено ряд актуальних виробничих, суспільних і соціальних проблем.

       Проведення сходів громадян дають можливість почути думку громади, заставити громадян брати участь у громадському житті та не бути байдужими до нагальних проблем.

1 квітня - свято серця та сміху

1 квітня в світі відзначають День дурня або Міжнародний день сміху. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів, знайомих і просто незнайомих людей.
В одних країнах 1 квітня називають Днем сміху, в інших - Днем дурня. Принаймні, так вважають в Англії і США, а в Шотландії - «Днем зозулі», в Японії - «Днем ляльки» і зовсім вже неделікатно називають своє першоквітневе свято жартів в Італії - «День дурня». В Україні ж це «День сміху». Правда, не дарма стверджує народ: коли на носі квітень, нікому не вір!
     В цей день кожен не проти пожартувати над оточуючими, ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші мимоволі посміхаються.
     1 квітня - цей День не внесений ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається і в Україні і в Росії, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії , і навіть на Сході.
Кожна людина любить поприколюватися над ким-небудь, пожартувати або розіграти, але один день в році цим займаються абсолютно всі, від дитини до дорослого, від студента до ділової людини. Але ось чому цей день припадає саме на перше квітня, точно сказати ніхто не може.
     На цей рахунок існує кілька версій, одні приписують зародження цього свята Стародавньому Риму, інші стверджують, що це свято зародилося ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів. Також є припущення, що 1-го ж квітня в стародавньому світі жартували тільки ірландці, та й то в честь Нового року. Ісландські саги свідчать, що звичай обманювати 1 квітня, був введений богами на згадку про Скадею, дочку Тіасса.

    Коли і ким це свято було завезено в Україну точно не відомо, але в творах багатьох письменників і поетів в кінці XVII століття.

   Фахівець із соціальної роботи Максименко А.Л Козятинського РЦ СССДМ провела 2 квітня пізнавально-розважальні заходи, ігри, жарти, пісні в Іванковецькій школі. Захід проходив на шкільному майданчику , брали участь діти молодшого віку. Саме цікавіше було для школярів співати пісні, але зробити це треба по-першоквітневому. Спробувати виконати пісню Н. Королевою «Маленька країна», але при цьому: затиснувши ніс пальцями; втягнути всередину щоки; закусити нижню губу і т.д. Ще не менш цікаво для дітей було відгадати ряд цікавих загадок, які фахівець мала змогу загадати учням та ще багато цікавого. 
Захід пройшов в жвавій атмосфері всі діти мали гарний настрій та під кінець учні зрозуміли, що є сенс сміятися цілий рік, а не тільки першого квітня.
   Ще хочеться сказати, що 1 квітня потрібно бути насторожі, запастися почуттям гумору, набором свіженьких жартів і забавних віршиків, на розіграші не ображатися, а відповідати ними ж. Загалом веселитися!!!

Туберкульоз – хвороба світу

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

     В Україні епідемію туберкульозу оголошено з 1995 року. Захворюваність на туберкульоз та смертність від нього в нашій країні у 8-10 разів перевищують відповідні показники більшості держав Європейського союзу й залишаються на рівні, що визначає його як епідемію. За роки епідемії показник захворюваності на туберкульоз збільшився в 1,7 рази, смертності – в 1,5 рази. Кількість хворих на туберкульоз складає близько 1,4 % населення України. Туберкульоз - це медико-соціальна та політична проблема, тому для її вирішення необхідно консолідувати зусилля усіх сил нашого суспільства. Щороку в світі реєструють близько 370 тис хворих на туберкульоз, майже 80% з яких припадає на країни Східної та Центрально-Східної Європи. Кожні 4 секунди жителі Землі захворюють на туберкульоз, а кожні 10 секунд від цієї хвороби помирає одна людина. Щороку туберкульоз забирає життя в 2 млн людей.

     Саме тому фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ Кесарчук Л.М провела груповий захід у Пиковецькій та Кордишівецькій школах з метою донести до учнів інформацію про профілактику туберкульозу, особливості прояву, дороги передачі і заходи боротьби з цією інфекцією, дати усім  зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можливо і потрібно.

      За завдання фахівець собі взяла : 1) з'ясувати рівень інформованості підлітків з проблеми; 2) дати достовірну інформацію про дороги передачі туберкульозу, про обстеження на туберкульоз, про безпечну поведінку, про можливості запобігання інфікуванню; 3) сформувати у підлітків навики запобігання зараженню туберкульозом;  4) перевірити рівень засвоєння інформації.

      Під час лекції фахівець розповіла про властивості, які притаманні бактерії, що її відкрив Кох. Також учні дізналися про основні шляхи поширення збудника туберкульозу.

      За яких умов на туберкульоз може захворіти велика кількістьлюдей та які ознаки захворювання ? На це запитання учні також почули розширену відповідь.

Було надзвичайно приємно почути   по-справжньому «дорослу» відповідь юної аудиторії на моє запитання: «Як вберегтися від туберкульозу?» -  діти знають , що потрібно вести здоровий спосіб життя. Так, дійсно, дуже важливо  турбуватися про своє здоров'я: правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, закалюванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при появленні симптомів будь-якого захворювання. Категорично уникати можливості залучення до шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.)

      Щорічно досліджуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). Підліткам додатково проводити флюорографічне дослідження. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ).  Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, підозрілих на  туберкульоз, або у випадку контакту з хворим на туберкульоз.

     На боротьбу  із захворюванням направлені зусилля як держави, так і міжнародних і громадських організацій. Тож, бережімо своє здоров’я , не будьте  байдужими до оточуючих! Докладаючи хоча б трішки зусилля наше теперішнє  буде щасливим і здоровим…

 

"Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу»

Туберкульоз - одне з найдавніших інфекційних захворювань. Воно характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання. Захворюваність на туберкульоз – це велика проблема сьогодення. На боротьбу з цим захворюванням піднялась вся спільнота. Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом.
      На передодні цього дня  25 березня в Козятинській ЦРЛ фахівці із соціальної роботи Іваніцька Н.В та Бойко Н.С Козятинського РЦСССДМ провели лекцію вагітним жінкам на тему: «Як вберегтися від туберкульозу». Фахівці розповіли майбутнім мамам про важливість своєчасної профілактики, виявлення та лікування туберкульозу. Розкривалися питання: ситуації в світі, Україні, районі щодо поширення туберкульозу, джерела інфекції, основні прояви хвороби, групи ризику захворювань, перспективи раннього виявлення та лікування, можливість своєчасного обстеження на туберкульоз. В кінці заходу вагітні жінки отримали відповіді на запитання, що виникли в них протягом прослуховування лекції.
    Головною метою проведення даного заходу є привернення уваги молодих людей до проблем поширення захворювання на туберкульоз та інформування щодо шляхів поширення збудника хвороби, джерелами інфекції, проявами захворювання. Фахівці із соціальної роботи розповсюдили інформаційні буклети та акцентували увагу на необхідність ведення здорового способу життя з метою попередження захворюваності на туберкульоз.

«Цікаве та корисне дозвілля»

Відпочинок, дозвілля, розваги, як і праця, є невід'ємними складовими життєдіяльності людини. Розважаючись, людина чи група людей задовольняють свої духовні потреби, оцінюють свої можливості.
    Дозвіллєва діяльність відрізняється від інших видів життєдіяльності людини тим, що здійснюється відповідно до потреб, з метою отримання задоволення.
    Таким осередком дозвіллєвої діяльності є клуб «Хочу все вміти» в Кашперівському ЗНВК. Організатори клубу дозвілля, фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ Біла Л.О. та вчителька інформатики Данилюк О.В. в плануванні роботи з дітьми намагаються поєднувати різні види дозвіллєвої діяльності. В позаурочний час діти знайомляться з творчими справами, створюють цікаві поробки власними руками, переглядають розвиваючі відеоролики та кінофільми. 
    

Чергове заняття клубу дозвілля «Хочу все вміти» відбулося 20 березня, 2014 року.
Лілія Олександрівна запропонувала дітям переглянути відеоролики на гендерну тематику. По завершенню перегляду обговорила їх з учнями та наголосила, що вибір тієї чи іншої дозвіллєвої діяльності, так само як і вибір професії в майбутньому, не повинен залежати від статі дитини. Оскільки майстерність людини полягає не в тому, хто виконує роботу, жінка чи чоловік. Все залежить від якостей, вмінь та вподобань особистості.
Від жвавого обговорення гендерної рівності ми перейшли до виконання квіткових композицій з кольорового паперу. Оксана Володимирівна показала дітям, як легко можна зробити троянди з паперу та сформувати повноцінну композицію.
Потім бажаючі мали змогу пограти в розвиваючі комп’ютерні ігри.
    На завершення заняття ми всі відправились до спортзалу, де разом з вчителем фізичного виховання Мотузом О.І. зіграли у волейбол.
    Трішки втомлені, але сповнені піднесеного настрою діти, вирушили по домівкам.
    На закінчення хочеться всім побажати проводити своє дозвілля цікаво та з користю!

« Правильний вибір у житті – це половина успіху»

Шкільні роки спливають дуже швидко. Незабаром настане час, коли потрібно буде замислитись над вибором стежини у майбутнє-вибором професії. Для кожної молодої людини – це дуже відповідальне завдання. Це не просто вдало чи невдало прийняте в юності рішення, це щаслива або розбита доля, активне, творче, радісне життя чи байдуже, пасивне існування. Саме цій важливій проблемі було присвячено тренінгове заняття «Професійний вибір майбутнього» у восьмому класі Козятинської СЗШ №9, за участі заступника директора з виховної роботи Тимощук Л.А.. Заняття провела фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ Стецюк Ірина Сергіївна 20 березня 2014р. Діти з цікавістю прослухали інформацію про основні фактори, які впливають на вибір професії та поділились своїми мріями про майбутнє. При проведенні заняття використовувалась групова форма роботи з елементами гри, презентація завдань з наступним обговоренням та тестування школярів.
     В підсумку було зроблено акцент на необхідності отримання знань вже сьогодні, адже тільки освічена людина, яка використовує свої знання, може досягти певного успіху у житті.

На Козятинщині активно впроваджуються корекційні програми для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї

Сім’я – це особистий простір у якому кожен шукає захисту, підтримки, розуміння та відчуття повної безпеки. Ідеальна сім'я є уособленням стабільності, комфортності, надійності, впевненості у сьогоденні й майбутньому, в якому можна сховатися від небезпек сучасного світу. Проте для багатьох сімей реальністю є постійні випадки насильства, а рідний будинок стає холодним і небезпечним. Вірогідність отримати травму від близької людини, іноді набагато вище, ніж від незнайомця. Багато людей стикаються з тим, що удома, за закритими дверима, їх чекає приниження, ізоляція від друзів і родичів, реальні фізичні пошкодження або загроза їх отримання, сексуальне примушення.
     Все описане вище – це приклади домашнього насильства, яке включає насильство з боку друга, партнера, подружні образи і биття, жорстоке поводження з дітьми.
     Протидії насильству в сім’ї приділяється особлива увага з боку держави. Законодавчою платформою, яка визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї є Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 15.11.2001 р. № 2789.
     Завдяки тісній співпраці РВ УМВС України у Вінницькій області, відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інших структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї, забезпечено проведення у районі необхідних заходів, які направленні на боротьбу із таким деструктивним соціальним явищем, як насильство у сім’ї.
     21 березня 2014 року п’ятеро осіб, які після отримання офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї повторно вчинили насильницькі дії по відношенню до близьких людей, пройшли корекційні програми, які були проведені спеціально підготовленим фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Людмилою Клімовою.
     Основним завданням під час роботи фахівця стало навчити осіб, які вчинили насильство в сім’ї (фізичне, психологічне, економічне або сексуальне) визначати власні проблеми та розв’язувати їх у соціально прийнятний спосіб; сформувати в кривдників навички саморегуляції та самоконтролю, навчити висловлювати та аналізувати власні проблеми та вчинки; розвинути в учасників навички безконфліктного спілкування; розвинути здатність розуміти емоційний стан іншої людини та вміння адекватно проявляти свій;
Протягом 2013 року, за направленням РВ УМВС України у Вінницькій області, 14 осіб, які вчинили насильство в сім’ї, пройшли спеціальні реабілітаційні заходи (корекційні програми)

В Козятинському РЦСССДМ відбулась зустріч з прийомними батьками.

 19 березня, 2014 року в приміщенні Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено зустріч фахівців Вінницького ОЦ СССДМ та залучених спеціалістів з прийомними батьками та батьками- вихователями Козятинського району та міста Козятина.
    Під час зустрічі фахівці Вінницького центру та психолог Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І.Ющенка обговорювали ситуативні приклади поведінкових реакцій у дітей та підлітків, допомогу в інтеграційних процесах в оточуючому соціумі. Прийомні батьки мали можливість познайомитись та поспілкуватись між собою на спільні теми щодо виховання, адаптації в сім’ї, а також отримати професійну консультативну допомогу від фахівців. Було багато сказано, а головне - почуто. Обговорено проблемні питання, які виникають у ході функціонування прийомних сімей. Зокрема, це питання оздоровлення, лікування, виховання, навчання, вікові особливості прийомних дітей. Запропоновано шляхи їх вирішення.
    Головною метою даного зібрання є здійснення соціальної підтримки, попередження виникнення обставин, які перешкоджають функціонуванню прийомних сімей та ДБСТ, підтримання емоційного стану, отримання нових знань щодо методів та стилів виховання
  - Варто зазначити, що в Козятинському районі нараховується п’ять прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу, у місті Козятині – чотири прийомних сім’ї.
    Такі зустрічі заплановано проводити щоквартально, в подальшому адже дуже важливо, щоб відбувався постійний діалог фахівців, батьків та дітей.

«Природа – це наше життя»

    Природа – це наше життя. Красу її ні з чим не можна порівняти. 
    Великою проблемою в усьому світі є ставлення до природи. Люди вже не помічають навколо себе прекрасного, вони вирубують ліси, осушують болота, вбивають звірів, будують заводи і забруднюють природу. У багатьох країнах створено організації захисту природи, але це дуже мало, адже люди продовжують жорстоко знищувати природу, не усвідомлюючи того, що роблять. Саме тому ми повинні пам’ятати, що природа – це наше життя. Не буде природи – не буде нас. Винищуючи ліси, будуючи заводи на цих територіях, люди думають лише про гроші та вигоду, а ні в жодному разі про красу, про звірів і навіть про своє нормальне майбутнє життя. Це жахливо, адже знищуючи навколишній світ, люди знищують самі себе. І ніхто не усвідомлює, що ми – частина цього світу. І якщо таке ставлення до природи не зміниться, жахлива неминуча катастрофа чекає на нашу Землю, і в ній будуть винні саме люди. 
     Поки не пізно кожен з нас повинен розпочати з себе, переглянути своє ставлення до природи, зробити відповідні висновки. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля. Якщо принаймні всі ми не будемо забруднювати довкілля, це буде вагомим внеском у таку нелегку справу, як порятунок природи. До цієї справи нещодавно долучилися учні Кашперівського ЗНВК разом з педагогами закладу та фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ. Захід під гаслом «Молодь за чисте довкілля» пройшов 12 березня. Діти очистили прилеглу територію навчального закладу від сміття та відзначили, що краще все таки охайно поводити себе на природі, не залишаючи після себе сміття. Бо як кажуть «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». На завершення Л.О. Біла наголосила, що якщо кожен школяр не забруднюватиме довкілля, а садитиме дерева, то це й буде вагомий внесок у дорослу справу збереження природи.

Відбувся семінар для працівників ЦСССДМ

13 березня, 2014 року в м. Вінниця відбувся навчальний семінар для працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вінницької області з питань особливостей роботи з сім’ями, де вчиняється насильство.

    У семінарі взяли участь:  Балицька В.Є - директор  Вінницького обласного ЦСССДМ , Слободяник О.Г – заступник директора Вінницького обласного ЦСССДМ, Мостова О.П. – кандидат медичний наук, обласний дитячий психіатр, працівники Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Козлова Н.Б - президент неурядової громадської організації " Прогресивні жінки", Козлов В.В - курівник громадської організації " Чоловіки проти насилля"  та  14 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

    Семінар розпочала  Балицька В.Є - директор  Вінницького обласного ЦСССДМ  з  огляду плану заходів щодо вдосконалення діяльності ЦСССДМ області у 2014 році з питань попередження насильства в сім’ї , надання соціальних послуг особам та дітям, постраждалим від сімейного насильства

    Розглядались питання про вікові періодизації, формування поведінки, відхилення в поведінці. Приховане насильство в  сім’ях. Причини винекнення насильства. 

     Також  Мельниченко Т.В - директор Ямпільського РЦСССДМ мала змогу поділитися досвідом роботи щодо написання соціально важливих для громади проектів.

     Семінар викликав багато питань,по яких були надані кваліфіковані відповіді та консультації. Фахівці із соціальної роботи отримали масу корисної інформації і зробили певні висновки з даного семінару.

Соціальна роботи з випускниками інтернатних закладів із числа дітей – сиріт та дітей, позбав. батьків. пікл.

Одним із найважливіших завдань діяльності інтернатних закладів для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є підготовка вихованців до самостійного життя в суспільстві, оскільки успішна соціальна адаптація (готовність до шлюбу, вибору професії, організація побуту, дозвілля, спілкування) визначальною мірою залежить від міри сформованості у вихованців навичок самостійно вирішувати питання організації власного побуту, життєзабезпечення, уміння формувати соціальні зв’язки.

      Людина від народження має права й обов’язки, які дозволяють адаптуватися до суспільного життя, долати певні труднощі, змінювати усталений стиль життя, соціалізуватися. Процес адаптації відбувається в кожного по-різному. Добре, коли цей процес відбувається в сімейному оточенні, в атмосфері любові й тепла.

     Однак не можна забувати, що існує найбільш уразлива й незахищена категорія дітей, зокрема діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, опіку над якими здійснює держава.

     З метою підготовки до самостійного життя, соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є учнями старших та випускних класів інтернатних закладів, фахівцем із соціальної роботи  Козятинсько районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Черніцькою Оленою Володимирівною, здійснюється регулярна  соціальна робота з випускниками інтернатного закладу з числа дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування Козятинської ЗНВК «школи – інтернат - гімназії» імені В. М. Підгорбунського. 

    На протязі 2013-2014 навчального року було розроблено план групової роботи з учнями навчального закладу та індивідуальних занять з випускниками  цієї школи.

З кожним учнем розроблено індивідуальний план роботи та складено оцінку потреб.

Пройдено весь комплекс  рекомендований  Вінницьким обласним центром соціальних служб. Учні Козятинської ЗНВК «школи – інтернат - гімназії»   із задоволенням відвідують лекції, тренінги та бесіди фахівця, дотримуються рекомендацій та порад старшого наставника. Фахівець із соціальної роботи тісно співпрацює з опікунами дітей, надає консультації щодо подальшого вибору професії, та поради щодо спілкування з дітьми підліткового віку.

 

 

Із вдячністю до Козятинського РЦСССДМ

Із вдячністю до Козятинського РЦСССДМ звернулася родина із Бродецького...

На початку грудня 2013 року до соціальної служби підтримки сімей звернувся син важкохворої жінки із проханням допомогти провести об’єктивне обстеження житлово-побутових умов для того, щоб мати змогу розраховувати на  частину безкоштовних послуг у лікуванні матері. 

Ще до операції жінка кілька останніх років жила за рахунок синів, бо не мала фізичного здоров’я ходити на роботу. Після проведеної операції на серці, тим паче не зможе вийти на роботу, тому що їй протипоказані фізичні навантаження. Але не зважаючи на це,  наші «вельми шановані» можновладці відмовили Людмилі  у призначенні групи інвалідності і футболили її, як м’яча з однієї установи до іншої. Усе це продовжувалося б напевне і далі, якби не наполегливість її сина та підтримки фахівця із соціальної роботи Клімової Л.М., яким увірвався терпець і вони звернулись із  листом до юристів та уповноваженого  помічника Народного депутата Катеринчука  М.Д. Відповідь на лист було отримано у вигляді цепної реакції, яка дала можливість оформити жінці заслужену групу інвалідності по-життєво. Рідні висловлюють щиру вдячність усім, хто причетний до цієї справи, хто проявив свою людяність, небайдужість, співчуття та професіоналізм, хто боровся за справедливість, яка нарешті перемогла….

 

Вічна пам’ять загиблим героям…

Пам’ять…

Вічна пам’ять загиблим героям…

Хто знав, чи міг би подумати, що ці слова через 70 років стануть знову актуальними?  Хто міг би подумати, що в Україні проллється кров ? Через це в Україні оголошені дні жалоби.

Тому вчителі  Переможнянської середньої загальноосвітньої школи, запланували провести у понеділок 24 лютого мітинг пам’яті за загиблими у масових протистояннях. Із такими самими думками їхала на роботу в село Перемога і фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М. Плани і погляди на ситуацію співпали тому і об’єдналися в один захід. Запалили свічки, прочитали молитви,  вірші-реквієм , поклали квіти та мовчки розійшлися по класах виконувати свої обов’язки: вчителі – навчити, діти – вчитись, фахівець – проводити у 5 класі груповий захід  на тему «Права дитини відповідно до Конвенції ОООН».

Святкування 8 Березня

Дорогі наші дівчата і жінки! 
Ніжні мами, турботливі бабусі,
любі сестри, милі дочки й онучки!
Наші віддані і надійні друзі, близькі і рідні люди!
Сердечно вітаємо вас
із найпрекраснішим святом весни -
Міжнародним жіночим днем — 8 березня!

 

Ніжні світанки, лагідні очі,
Вуста медові, подих гарячий:
Нехай від нього вона аж плаче…
Жінці потрібні ліси і гори,
Степи широкі, безмежне море.
Слова чарівні, криниць безодня…
Все це потрібно жінці сьогодні
Жінці потрібні весни квітучі.
І п”янкі квіти й луги пахучі,
Літо з дощами, осінь з грибами,
Зима, що повна диво — снігами…
Жінці потрібен дім – повна чаша,
Щебіт дитячий: чи є що краще?
Жінці потрібне надійне плече.
До нього горнулась би ще, ще і ще!

 

Історія виникнення свята 8 Березня бере свій початок ще у Древньому Римі. Саме тоді і там вже існував день, який відзначали Матрони. Цього дня матрони ( вільно народжені жінки), що знаходяться у шлюбі, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені любов’ю та увагою. Навіть рабині також отримували подарунки і їхня хазяйка , дозволяла невільницям цього дня відпочивати.
    Через століття жінки зважилися змінити світ і стати рівноправними з чоловіками. Широкого поширення набула версія, згідно якої традиція відзначати Міжнародний жіночий день 8 березня була покладена демонстрацією, яку провели 23 лютого (8 березня) 1857 року робітниці текстильної промисловості і фабрик по пошиттю одягу в Нью-Йорку на знак протесту проти жахливих умов праці і низької заробітної плати. Їх вимогами були: 10-годинний робочий день, сухі та світлі робочі приміщення, рівну з чоловіками зарплату. Працювали у той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю гріш. На багатьох підприємствах в США виникли профспілкові організації. І ось після 8 березня 1857 року утворився ще один — вперше його членами сталі жінки. Цього дня в багатьох містах Нью-Йорка сотні жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи надати їм виборчого права.
    В наступні роки демонстрації жінок часто приурочувалися цьому дню. Так, 8 березня 1908 року в Нью-Йорку 15 000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні та надання виборчого права.
    У 1910 році на Міжнародній конференції жінок соціалістів в Копенгагені Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ’я. Відгукуючись на цей заклик, жінки багатьох країн включаються в боротьбу проти убогості, за право на працю, пошану своєї гідності, за мир. У 1911 році це свято вперше святкували 19 березня в Австрії, Данії, Германії і Швейцарії. Тоді більше мільйону чоловіків і жінок взяло участь в маніфестаціях. Окрім права обирати і займати керівні пости, жінки добивалися рівних виробничих прав з чоловіками.
    Жіночі демонстрації 23 лютого (8 березня за новим стилем) 1917 року стали початком Лютневої революції

    З часом свято втрачає політичне забарвлення і стає одним з небагатьох неполітичних свят. З 1966 року, відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року, Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем. З ініціативи феміністичних організацій це свято святкують також і на Заході.
    Цікаво, що православна церква не визнає свята 8 березня з огляду на його політичне походження.
    Є версія, згідно з якою попередником МЖД умовно можна вважати єврейське свято Пурім, що було встановлено в пам’ять про спасіння перських євреїв від знищення Аманом, улюбленцем персидського царя Ахашвероша (Ксеркса, в V в. до н. э.) славетною жінкою Естер (Есфір), яке святкують на початку березня. Клара Цеткін була єврейкою і, за деякими даними, вибір дати саме 8 березня був пов’язаним з цим стародавнім єврейським святом.
Святкують Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: у Росії, Грузії, Туркменії,Казахстані, Киргизії, Молдавії, Таджикистані, Азербайджані, Україні, Білорусії як Міжнародний жіночий день; у Вірменії його відзначають 7 квітня як День материнства і краси. у Узбекистані як День матері.
   Яка б цих версій не була вірною, ідея святкування дня жінки — чудова! Тому до такого прекрасного весняного свята фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  провели ряд цікавих та веселих для дітей лекцій, ігор та забав. Під час  групових заходів було сказано  багато теплих і гарних слів, які  лунали в адрес найсвятішої в житті людини - мами.

 

"Готуємось до 8 Березня"

Як відомо, 8 Березня - улюблене свято весни - Міжнародний жіночий день. Сучасний варіант свята обов'язково передбачає привітання усієї жіночої частини людства.
Саме тому 20 лютого на щотижневому засіданні клубу дозвілля "Хочу все вміти" в Кашперівському ЗНВК фахівець із соціальної роботи Біла Л. О. разом з дітьми почали готуватись до зустрічі 8 Березня. Адже кожна дитина хоче привітати бабусю, матусю, сестричку та подарувати їм подарунки зроблені власноруч.
Навіть найменші учні були захоплені виготовленням квіткових композицій з паперу і не приховуючи емоцій намагались якнайкраще виконати поставлені завдання.

«Доброта у наших серцях»

17 лютого 2014 року за соціальним календарем відзначається День спонтанного прояву доброти – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. В Україні це свято поки що практично не відоме. Вважається, що в цей день людям слід намагається бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а  добрими безмежно і безкорисливо, до божевілля. Це ще один привід сказати «люблю» своїм близьким і безкорисливо допомогти незнайомим людям, поступитися своїм місцем у громадському транспорті, у черзі за товаром, на автозаправці. Вишліть своїм батькам листівку із поздоровленням, зателефонуйте їм, зізнайтесь  у своїй любові та повазі до них.

Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки.  Головна нагорода від цього – радість інших  людей.

День спонтанного прояву доброти -  це привід згадати про справжні цінності нашого життя і про те, що доброта  здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її вимагає.

Отож відвідавши Переможнянську середню загальноосвітню школу, одразу  спало на думку, провести груповий захід у такому ж стилі. Для заходу було придбано п’ять книжечок з дитячою тематикою, п’ять ручок та м’яку іграшку. У  заході взяли участь учні 1-го та 6-го класу. Захід пройшов у дружній, теплій атмосфері у вигляді діалогу. А на останок, фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М вручила учням свої символічні  подаруночки. На скільки стала щиріша та відвертіша  аудиторія, як засяяли радістю та щастям очі дітвори.

От на що здатні маленькі подарунки радості.

Будьмо щирі на добрі та гарні справи!  

Беремо активну участь у житті громади…

Ми побували  в гостях у казки за мотивами української народної казочки  «Лисичка та Журавель»,  яка відбулася 11.02.2014 року у Бродецькому дитячому садку «Журавлик».  Вихователі Миронюк Ю. В. та Костюк О.В. підготували головних героїв  - Горчука Владислава і Мішанчук  Анну, а разом із своїм педагогічним  колективом змайстрували гарні декорації до казки.

Взяти участь у заході завідуюча садочком Богатирчук  Людмила Станіславівна запросила директора Будинку культури  Гаупт Т.Й. та фахівця соціальної роботи Клімовову Л.М., у ролі оператора дійства та спостерігачів. Інсценування казки готувалося до районного конкурсу. Спочатку юні таланти провели репетицію, а далі взялися грати свої ролі, як справжні артисти. Клімова Л.М. відзняла відеоматеріал, а потім  влаштувала героям фотосесію. Малята залюбки позували перед камерою аж поки не потомилися. Усі надіються, що старання акторів не будуть обділені увагою та оваціями журі. 

 

День Святого Валентина

День Святого Валентина – світське свято, яке відзначають у деяких країнах щороку 14 лютого.
За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.
Валентинів день в Англії та Шотландії в старовину супроводжувався таким звичаєм. Молоді люди клали до мішечка відповідну їхньому числу кількість квитків, з позначеними на них іменами молодих дівчат; потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім'я котрої діставалось таким чином молодій людині, ставала на наступний рік його «Валентиною», а він — її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця» (скрізь супроводжував її, складав їй сонети, грав на лютні тощо). Про цей звичай згадує у своїй знаменитій пісні шекспірівська Офелія. Ймовірно, він є ще дохристиянського походження. Ще донині Валентинів день в Шотландії та Англії дає молоді привід для різноманітних жартів та розваг.
В Англії існувало повір'я, за яким перший чоловік, що його зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — хоче вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли з зав'язаними очима.
Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».
Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.
Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої. Загалом, святкування не відрізняється від аналогічних у Європі чи Америці. День св. Валентина особливо поширений серед молоді.

Саме тому учні Кашперівського ЗНВК І-ІІ ступенів також приєднались до святкування. Разом з фахівцем із соціальної роботи Білою Л. О. та вчителькою Данилюк О. В. учасники клубу дозвілля «Хочу все вміти» ( який щотижня проходить в даному закладі) мали змогу виготовити власноруч цікаві валентинки та подарувати їх своїм друзям, рідним та близьким.

Будьмо відповідальними батьками

 На виконання соціальних ініціатив  Президента України щодо вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, з метою попередження соціального сирітства, зміцнення інституту сім’ї, запобігання відмовам матерів від новонароджених дітей, забезпечення доступу цільових груп до соціальних послуг у територіальній громаді та підтримки сімей, дітей  та молоді,  які перебувають у складних життєвих обставинах, при Козятинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє спеціалізоване формування «Консультаційний пункт у пологовому відділенні та жіночій консультації».

В рамках спеціалізованого формування фахівці районного центру  проводять щовівторка соціальну роботу з вагітними жінками та жінками, які народили дитину (в тому числі, які опинилися у складних життєвих обставинах та не в змозі подолати їх самостійно), інформують про  державні соціальні програми, види державної  соціальної допомоги сім’ям з дітьми, одиноким матерям.

 За 2013 рік було надано 339 індивідуальних соціальних послуг та проведено 81 груповий захід у вигляді консультацій, бесід, лекцій.

 Фахівці РЦСССДМ намагаються донести до кожного учасника заходу поняття та розуміння того, що родина є основним елементом суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, важливим чинником стабільності і розвитку. Ажде, саме завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

Так, фахівці РЦСССДМ  Максименко А. Л, Гнатовська О.М  11 лютого  мали можливість поспілкуватися з лікарем–акушером Козятинської  ЦРЛ  Шлапак Тетяною Йосипівною та акушеркою жіночої консультації Іващук Валентиною Володимирівною, які поділилися своїми враженнями щодо співпраці з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

      -Тетяна Йосипівна зауважила, що медичні працівники надають інформацію,              допомогу вагітним жінкам по питаннях в яких вони компетентні, а соціальні             проблеми виходять у наш час на перший план і тому  ми дуже вдячні фахівцям         із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ за те, що вони проводять                   корисні заняття в консультаційному пункті і вагітні жінки із задоволенням                 відвідують школу відповідального батьківства.

-                   -Валентина Володимирівна вважає, що доречною є інформація, яку надають              фахівці з соціальної роботи. Це дуже важливо, коли кожна вагітна жінка                    проінформована з соціальних питань, знає, які є види соціальної допомоги, які          документи потрібно подати для того. щоб отримати допомогу по народженню        дитини. Народження дитини - це не легка справа але така суттєва фінансова        допомога від держави завжди є дуже необхідною.

-                       

Психологічна прив’язаність дитини до матері

Ні для кого не секрет, що дитина з матір’ю психологічно прив’язані одне до одного. Це пояснюється тим, що в утробі матері дитина повністю відчуває все те, що й мати: хвилювання, радість, печаль і т.д. Але з народженням дитини цей зв’язок не втрачається. Звісно, з часом він стає слабшим, так як в процесі соціалізації дитина піддається різноманітним чинникам і факторам. В різних соціальних інститутах ці фактори є різними, але сім’я – це найперший і чи не найголовніший соціальний інститут, в якому дитина засвоює різні соціальні ролі, набуває навичок для самостійного життя, адаптується до навколишнього світу. Тому дуже важливо, в якій сім’ї зростає дитина, як батьки спілкуються між собою, адже дитина повністю відчуває психологічний клімат в своїй родині.

Якщо говорити про прив’язаність дітей до батьків, то, на перший погляд, аналізуючи все вище сказане, хочеться сказати, що в благополучних сім’ях діти мають бути більше прив’язані до батьків, а ніж діти з сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах. Але, якщо брати до уваги досвід роботи фахівців із соціальної роботи, то варто зазначити, що в реальному житті все зовсім по-іншому. Фактом залишається те, що дитина з так званої «неблагополучної» сім’ї свою матір любить більше, ніж дитина в нормальній сім’ї. Прикладом цього є сім’я Погребняк Л.М., що проживає в с. Жежелів. Дана сім’я перебуває під соціальним супроводом фахівця із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ Басюк М.В. За тривалий час роботи фахівець помітила, що менша донька Світланка дуже любить свою маму, хоча та вела асоціальний спосіб життя. Жінка зловживала алкоголем, в будинку завжди були антисанітарні умови для проживання, діти в садочок ходили в брудному одязі. Мати майже не виконувала своїх материнських обов’язків  але не зважаючи на це, діти завжди любили її, особливо молодша донька. Дитина настільки любить матір, що коли фахівець запитувала, чи годувала їх мати, вона відповідала, що так, хоча каструлі в будинку були ледве не покриті павутиною. Коли дівчинку запитували, чи поїде вона від мами, у разі позбавлення її материнських прав, в дитини на очах появлялися сльози.

Майже за один рік роботи з сімєю ситуація кардинально змінилася. Жінка перестала вживати алкоголь, доглядає за дітьми, в будинку є умови для нормального життя. Маленька Світланка так само сильно любить матір, будь-якою – п’яною чи тверезою. А от у благополучних сім’ях ситуація може бути зовсім протилежною. Не будемо гадати, чому таке життя, але факт залишається фактом. І саме заради таких дітей, які надмірно сильно люблять своїх батьків, які б вони не були, і варто працювати з сім’єю, тому що маленька людина з великим серцем заслуговує на щастя в хорошій наповненій любові  родині.

Фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ працюють з вагітними жінками

 

Козятинським районним центром для сім’ї, дітей та молоді при жіночій консультації Козятинської центральної районної лікарні створений та постійно діє консультаційний пункт, в рамках діяльності якого спеціалісти проводять відповідну роботу: забезпечують психологічну підтримку вагітних жінок, та жінок, які народили дитину, зокрема неповнолітніх матерів, соціально-психологічну підтримку батьків, у яких народилися діти з вадами розвитку.

21 січня 2014 року фахівцем із соціальної роботи Бойко Н.С  було проведено планове заняття-тренінг на тему: «Психологічна підготовка батьків до пологів та материнства», «Розвиток малюка від зачаття до народження ».

В тренінгу взяли  участь 13 вагітних жінок. Фахівець із соціальної роботи виступила з доповіддю щодо розвитку дитини від зачаття до народження та висвітлила питання спілкування з дитиною до її народження.

Після цього Бойко Н.С провела з майбутніми матерями індивідуальні психологічні консультації.

«Хлопчики та дівчатка – ми різні, але рівні»

Для українського суспільства поняття «гендер» не є цілком новим, однак мало хто знає, що саме приховується за цим терміном. Тепер гендер пов’язаний з боротьбою за рівність чоловіків та жінок в суспільстві і з ліквідацією дискримінації за ознакою статі. 
Ми всі дуже різні. У нас різні зачіски, ми носимо різний одяг, ми різного зросту, у нас несхожі обличчя, але ми всі – люди. І не просто люди, а чоловіки і жінки, або ж хлопчики і дівчатка. Саме тому потрібно допомогти дітям усвідомити, що хлопчики і дівчатка хоча й різні, але повинні мати рівні права. Я переконана, що обрана мною тема є своєчасною,
серйозною, необхідною. 

22 січня фахівець із соціальної роботи Біла Л. О. провела з учнями 3 – 4 класів Кашперівського ЗНВК годину спілкування «Хлопчики та дівчатка – ми різні, але рівні». Разом з дітьми ми спілкувалися про хлопчиків та дівчаток та їхні права. Під час гри «Знайомство з яблучком» школярі відзначили, що всі яблука хоча й різні, але однакові. Так само як і вони. Адже, як дівчатка, так і хлопчики можуть мати спільні інтереси, однаково носити зручний одяг, гратися однаковими іграшками чи іграми. Також діти взяли участь у виконанні вправи «Моя родина», намалювавши всіх членів родини та зобразивши їхні обов’язки в сім’ї. Потім кожен розповів про свій малюнок і ми разом обговорили, які ж є спільні та індивідуальні обов’язки в їхніх сім’ях. Біла Л.О. наголосила на тому, що обов’язки в сім’ї мають розподілятись між всіма членами родини порівну або виконуватись спільно, щоб було більше вільного часу для своїх справ чи власного дозвілля.
На завершення заняття фахівець із соціальної роботи запропонувала учням розглянути малюнок Я. Нуднової «Хлопчики і дівчатка мають однакові права» та відповісти на запитання, що ж зображено на малюнку, і як можна назвати малюнок, на що діти давали досить різноманітні та цікаві відповіді.
Закінченням заходу став висновок Білої Л. О., що мир, добробут і гармонія на Землі можуть бути досягнуті лише тоді, коли жінки і чоловіки спільно, на засадах рівноправності й взаємодопомоги, творитимуть краще для себе, своїх батьків, дітей і для суспільства.

«Хочу все вміти» в Кашперівському ЗНВК І – ІІ ступенів.

16.01.2013 року знову, після зимових канікул, розпочав свою роботу клуб дозвілля «Хочу все вміти» в Кашперівському ЗНВК І – ІІ ступенів. За період новорічних свят діти скучили за дружньою та теплою атмосферою під час відвідувань клубу дозвілля тому з радістю прийшли на заняття до фахівця із соціальної роботи Білої Л.О. Школярі з захопленням ділились своїми враженнями та новинами з організаторами клубу. Адже такі позаурочні зустрічі з дітьми це не лише виготовлення різноманітних творчих робіт, а насамперед спілкування, пізнання нового та корисного, як для дітей так і для керівників клубу. 
Під час сьогоднішнього заняття ми вирішили урізноманітнити зібрання нашого клубу дозвілля. Саме тому запропонували дітям переглянути художній фільм «Білосніжка». Діти з радістю погодилися і дивилися фільм, не покидаючи роботу над виготовленням квітів з паперу та складання композицій.
Ось так весело і змістовно провели час учні Кашперівського ЗНВК.

Щедрий вечір, добрий вечір !

 

Національні традиційні колядки та щедрівки, яких співали наші діди та бабусі у період Новорічно-різдвяних свят, потроху відходять. Рідко, де  можуть похвалитись, що ввечері на Меланки дівчата ворожили на судженого і таке інше. Гадання, колядки, щедрівки більше викликають іронію чи посмішку, а ніж повагу.  Незважаючи на це у нашому селищі 13 січня -особливий день. Фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М, працівники  Будинку культури та артисти-аматори переодягаються у етнічних героїв та йдуть вітати  сільську громаду із щедрою кутею (здебільшого це підприємства, організації, приватні підприємці та фермери, які проживають та працюють на теренах нашого селища).

Щедрівники приємно вразили всіх гарним виконанням та оригінальним щедруванням.

-          Незабаром Новий рік

-          Переступить ваш поріг,

-          Хай до вас він завітає

-          З тим, що серце забажає.

 

-          Були у нас роки щурячі.

-          Зміїні теж пережили.

-          На старті – рік іде конячий,

-          То, щоб на конях ми були!

 

-          Щоби, як коники брикали,

-          Та знали, хто й куди веде,

-          Сідло надійне завжди мали,

-          Дорогу, що не підведе…

 

-          Щоби жили ви в здоров’ї,

-          Мирі, злагоді, любові,

-          І щоб щедрими столи

-          Для гостей завжди були.

 

-          Щоб зустріти свято,

-          Треба , друзі, небагато;

-          Сало, хрін, кільце ковбаски –

-          Свято буде, як у казці.

 

-          Принесе вам Новий рік,

-          Хай любові цілий міх,

-          Хай біда проходить боком,

-          З новим щастям! З Новим роком!.

Було б добре, щоб усі побажання, сказані у Новорічні свята, знайшли відображення у нашому повсякденному житті. Гарні традиції бродеччан підтримують і маленькі  щедрівники, але хотілося б, щоб їхні колядки були більш різнобарвними та оригінальними.

 

До 70 – річчя визволення Бродецького присвячується ….

08.01.2014 року в нашому селищі відбувся мітинг до Дня визволення Бродецького від фашистських загарбників.

 У заході взяли участь: фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М, вчителі, працівники Будинку культури, селищної ради, небайдужі односельчани, а також голова Ради ветеранів – Побережник Анатолій Дем’янович, головний доповідач – Побережник Тадеуш Григорович, людина, що досліджує історію селища.

 До обеліску загиблих воїнів було здійснено  покладання  вінків.

 Мітинг відкрив голова селищної ради Мартинюк С.П., далі слово передали  Побережнику Т.Г.  Його слова, як завжди, зуміли зворушити кожну душу. Мітингувальники хвилиною мовчання вшанували пам’ять  воїнів, які загинули в боях з ворогом.

На обеліску братської могили викарбувано прізвища  272-х чоловік, серед яких - 254 чол. - місцеві жителі, а 19 чоловік – воїни, що йшли із своїми фронтами та померли у наших госпіталях.

Під час Житомирсько-Бердичівської наступальної операції, що розпочалася 28 грудня 1943 року, військами 1-го Українського фронту було визволено Козятинський район (в сучасних межах) та частину Вінницької області. Під час цієї операції було звільнено Житомир – 31 грудня 1943 року, Бердичів -5 січня 1944 року, Козятин – 28 грудня 1943 року,  Глухівці -28 грудня 1943 року, Жежелів -8 січня 1944 року, Медведівка -8 січня 1944 року, Бродецьке – 8 січня 1944 року.

Бродецьке перебувало  в окупації 908 днів, з 14 липня 1941  року до 8 січня 1944 року. 

Тадеуш Григорович розповів про  цікаві факти із переоду окупації та часу визволення села від гітлерівської навали. Він згадав також і про героїв підпілля.

Вже восени 1941  року в Бродецькому виникла підпільна  антифашистська група, яку очолили комуністи : Марчук С.С. – колишній штатний пропагандист Комсомольського райкому компартії України і Кузьменко В. До складу групи входило 14  бродеччан. Підпільники викрали в конторі Бродецького цукрозаводу дві друкарські машинки, на яких у хаті комсомолки О.Ткачук, друкували листівки, що закликали до боротьби з окупантами. Розповсюджували їх по селах Комсомольського району. Підпільна група прагнула розгорнути  широкий патріотичний рух у районі, але зрадник виказав групу і 23 листопада 1942 року організаторів було розстріляно.

Підпільники, що залишилися продовжували діяти аж до визволення Бродецького. Вони більшою мірою забезпечували партизанів у калинівському лісі продуктами харчування. Тільки у 1968 році підпільники: Марчук С., Кузьменко В., Погребняк О., Прищепа О., Прищепа Н.,Козаков В., Вознюк С.,Поліщук Є., Мельник М. були нагороджені бойовими нагородами-медалями «За Відвагу», та «За Бойові заслуги».

На сьогоднішній день у селищі залишилось менше десяти живих ветеранів та одна вдова, а з  війни повернулося живими 212 односельчан та залишилося 188 вдів. 

У якості співдоповідача виступив  директор Бродецької середньої загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів  Валентин Йосипович Кудрявець. Він, як людина небайдужа та зацікавлена, надав багато конкретної інформації щодо дат визволення різних населених пунктів району, кількості загиблих українців у ВВВ.

Баба Яга та компанія в гостях на Новорічному святі…

01.01.2014 року у Бродецькому Будинку культури відбувся традиційний  Новорічний ранок для усіх бажаючих діток селища.

На святі було більше 100 малят, не враховуючи, мамів і татусів, бабусь та дідусів, які із задоволенням прийшли подивитись на Новорічне дійство. Фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М теж приймала активну участь на святі. Малята водили запальні хороводи біля ялинки разом із Дідом Морозом та Снігурочкою, бабою Ягою та Кікіморою. Між танцями проводились веселі конкурси та цікаві вікторини, як для дітей, так і для їхніх батьків. Найбільш цікавим, визнано конкурс на справжню Принцесу, в якому отримала перемогу наймолодша учасниця – Шпак Вікторія 2011 року народження .

А головною подією цьогорічного свята стало колесо фортуни, яке запропонували  власники магазину «Глобус». В акції прийняло участь 58 сімей на протязі місяця.  Розіграш проведено безпосередньо на Новорічному святі, обрана дитина  перемішувала та витягувала скручені номерки лотерей із прозорої скриньки. Отож було обрано трьох переможців, які отримали головні призи:

-Ляльку - Струшинська Ліза – перший приз,

- Ведмежатко (м’яка іграшка) ,Бурдак Ілля– другий приз,

-Чебурашку (м’яку іграшку) – Волковінська Марія – третій приз.

Окрім того, організаторами свята було проведено ще одну безпрограшну лотерею, учасниками якої, міг стати кожен. У ній розіграно 150 призів.

Більше 100 солодких подарунків та 200 призів діти отримали від Діда Мороза та Снігуроньки, які люб’язно надали спонсори свята; магазин «Глобус», магазин «Престиж», магазин «Каламбур», магазин «Вікторія», магазин «Рукавичка», магазин «Водолій», стоматолог Реп’ях Дмитро, приватний підприємець Рясна Н.Л., а також народний депутат України Микола Катеренчук.

Меценатом свята виступила агрофірма «Артанія» на чолі з директором – Івахою Катериною Миколаївною.

Мрії збуваються ...

          Сергій виховувався в неблагополучній сім’ї, мати і вітчим зловживали алкоголем, вихованню своїх дітей не приділяли належної уваги, не цікавились навчанням.

         Ще задовго до закінчення Йосипівської СЗШ  Сергій мріяв, що колись в майбутньому буде мати гарну професію. Але парубок розумів всю складність свого майбутнього вибору, тому що з дитинства мав вади здоров’я і не за кожною спеціальністю міг працювати.

         В листопаді 2012 року Сергій  отримав паспорт громадянина України, в травні 2013 року йому була встановлена  3 група  інвалідності і своєчасно було оформлено всі необхідні документи для отримання пенсії.

      Після закінчення 11 класу юнаку було запропоновано   навчатись у Гущинецькому професійно-технічному училищі  за спеціальністю тракторист-механізатор. Сергій  не роздумуючи відразу  ж погодився, але з перших днів навчання  і сам Сергій, і його викладачі зрозуміли, що хлопець не зможе працювати трактористом через захворювання ніг, він не зможе отримати посвідчення водія.  Перед юнаком виникла проблема: « Куди йти вчитись? Де можна отримати освіту? За якою спеціальністю?»

      Через фахівця із соціальної роботи  РЦСССДМ  Сергій довідався  про Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів  «Поділля», йому було запропоновано пройти навчання в цьому центрі. Не дивлячись на всі проблеми та перешкоди, які виникали під час збору усіх необхідних документів, було  докладено багато зусиль, щоб все ж таки Сергія направити на навчання. Кожного дня юнак з нетерпінням чекав виклику з центру. І ось, 2 грудня, у супроводженні фахівця, Сергій поїхав до Вінниці. Юнак виявив бажання отримати професію – «Взуттьовик з ремонту взуття», навчання буде тривати на протязі 3 місяців. Вже з перших моментів перебування в центрі у Сергія були позитивні емоції і настрій, його було ознайомлено з внутрішнім розпорядком центру, було поселено в гуртожиток, забезпечено на протязі всього терміну безкоштовним проживанням і харчуванням. В центрі здійснюється медичний супровід, надаються консультації медичних працівників, проводиться необхідне  обстеження, надається соціальна та психологічна підтримка, у вільний від навчання час організовується цікаве дозвілля. Сергій часто спілкується по телефону з фахівцем РЦСССДМ , яка допомагала оформити відповідні документи, він

 дуже задоволений навчанням , першим його висловлюванням було – « Мої мрії збуваються!».

День святого Миколая в Бродецькій СЗШ І-ІІІ ст.

Новорічні та Різдвяні свята у дітей завжди асоціюються з казкою, дивами, приємними сюрпризами. День святого Миколая найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

19 грудня 2013 року фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М провела груповий захід в  Бродецькій СЗШ І-ІІІ ст.  Насамперед, Клімова Л.М  розповіла короткі відомості із життя святого  Миколая, його чуда та покровительства. Ще в своїй розповіді згадувала цікаві історії про чудотворця. Діти сприймали це свято щиро, з великим захопленням і радістю. І для тих дітей, кого торкнулося свято, Миколай справді входить у душу, як добрий навчатель і довго очікуваний гість.

На завершення заходу діти разом з фахівцем дружно заспівала відому пісню «Ой хто, хто Миколая любить…»

І ще одним не менш приємним та неочікуваним подарунком став для дітей солодкий стіл від Клімовой Л.М. Весь захід пройшов в теплій та дружній атмосфері, свято закінчилося, а посмішки на дитячих обличчях залишилися...

«Андріївські вечорниці» відбулися в школах району

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.
День Андрія - одне із свят, яке завжди святкували наші батьки, діди, прадіди. Відзначають його 13 грудня і вважають днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових - Андрія Первозванного.
Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших, коли відбуваються заклинання й угадування майбутнього. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм, музикам, обрядовим церемоніям і забавам. Невід’ємним компонентом цього свята є всіляке ворожіння, насамперед ворожіння про шлюб.

13 грудня 2013р. в Іванковецькій СЗШ І-ІІ ст. відбулося розважальне свято «Андріївські вечорниці». Діти та вчителі школи потішили чудовою організацією: піснями, танцями, віршами, театралізованими сценками. Цікаві найрізноманітніші гадання об'єднали усіх присутніх.  Фахівець із соціальної роботи Максименко А.Л також не залишилась осторонь цього дійства, а приймала активну участь у проведенні свята. Сценарій цього дійства був побудований так, щоб всі учасники свята і присутні молоді глядачі могли поринули у казковий світ старовинних обрядів. Організаторам свята це вдалося – всі учасники дійства мали змогу не тільки побачити театралізовані сцени зі старовинних обрядів, а й також взяли активну участь у різноманітних ігрових конкурсах. 

Перед нами ожили українські вечорниці в ніч на Андрія. Дівчата перевтілювалися у справжніх господинь, а хлопці у  господарів. І почалися веселощі. Лунали народні пісні «В саду гуляла», «Зеленеє жито, зелене…», «Господиня гарна я», коломийки, коляди. Найцікавіший момент – ворожіння. Діти розповідали та інсценували різні способи ворожіння на свято Анрія: з дзеркалом, переставлянням чобітків, з водою та свічою.

І, дивна справа, хоч у ворожіння нібито ніхто не вірить, але всім цікаво було дізнатися ім ’я судженого та хто ж перший з дівчат вийде заміж. Хто зна, а може і справдиться ворожіння…

 

Особливу атмосферу створило також те, що учасники дійства були одягнені в традиційне українське вбрання, усі присутні мали змогу частувати домашніми пампушками, млинчиками, яблуками, вергунами, та іншими стравами.

Панувала незвичайна аура. Кожен прагнув докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили маленький вогник у душі гостей та учасників. Адже, саме завдяки таким заходам, відроджуються українські традиції, звичаї та міцніє зв’язок поколінь.

Всеукраїнський тиждень права

З 9 по 14 грудня 2013 року в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права. Дана правоосвітня акція, яка стала в Україні традиційною, проводиться за підтримки Міністерства юстиції України щорічно, в тиждень, що включає в себе 10 грудня – День прав людини.

В цей час в Україні проводитимуться освітні та інформаційні заходи, лекції, семінари та тематичні зустрічі.

10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. В цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей.

10 грудня 2013 року фахівці із соціальної роботи Максименко А.Л та Гнатовська О.М провели лекцію присвячену Міжнародному  дню  захисту прав людини в Козятинській ЦРЛ з вагітними жінками.

Було наголошено, що в найважливішому Законі Української Держави зазначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Тобто, це означає, що основна спрямованість держави – це охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб.
Про права говорять багато і практично кожен знає про основні права людини. Що ж таке право?
Право – це є система загальнообов’язкових, формально визначених правил поведінки, що встановлюються, гарантуються і охороняються державою з метою упорядкування суспільних відносин.
Право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе – ось невеликий перелік прав людей, встановлених законодавством України, які повинні забезпечуватися державою. Винні ж у порушенні таких прав несуть юридичну відповідальність.

Держава не існує сама по собі, її складає механізм державних органів, підприємств, які є її складовою. І робота таких органів повинна спрямовуватися на те, щоб забезпечити права людей або ж, у разі їх порушення, відновити такі права.

Проте, основна ціль держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами і так далі. І якщо дотримання поведінкових норм буде здійснюватися на найпочатковіших етапах, тим менше буде допускатися порушень прав.

Вже на початку формування свідомості дитини потрібно проводити тематичні заходи у дусі розуміння важливості поваги до оточуючих та неприйнятності до негативних проявів.

Такою метою пройнялися і на сьогоднішньому заході, з майбутніми матерями де було дано їм навчити своїх дітей обов’язкам:
1. Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас.
2. Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.
3. Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим.
4. Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.
5. Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав'язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.
6. Цінувати і дбати про своє здоров'я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.
7. Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.
8. З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас.
9. Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров'ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці.
10. Не ображати і не принижувати оточуючих.
11. Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві.

Усвідомлення своїх прав та вміння ними користуватись – є невід’ємною частиною якісного життя.

 

Діти та молодь з функціональними обмеженнями відвідали краєзнавчий музей

До Міжнародного дня інваліда, фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М разом із трьома особами з функціональними обмеженнями 05.12.2013р.  відвідали  Вінницький краєзнавчий музей.

 

У ході екскурсій учасники ознайомлюються з експонатами музею, оглядають першу персональну виставку картин Сергія Дорошина (особи з інвалідністю, ІІ групи) «Єднання душі з природою» в еспозиції представлені 22 живописні твори різного жанрового спрямування - це натюрморти, пейзажі, фантастичні композиції. Окрім того, діти та молодь даної категорії мають змогу взяти участь у майстер-класах з виготовлення ляльки-мотанки та плетіння кольчуги.

Заходи спрямовані на розвиток творчих здібностей, ознайомлення дітей та молоді з видами народної творчості та прикладного мистецтва, спілкування з однолітками, поглиблення знань про історію та природу рідного краю.

"16 днів проти насильства"

З 25 листопада до 10 грудня триває щорічна акція «16 днів проти насильства». 
За даними НАН України, 68% українок страждають від насильства в сім’ї, 
20% з них зазнають тиранії постійно, і лише 2% жертв звертаються до суду.
Багато з тих, хто страждає від насильства, не заявляють про пережите приниження через страх помсти, брак коштів для самостійного існування, емоційну залежність, турботу про дітей, побоювання, що до їхніх слів поставляться скептично або з недовірою.

З метою подолання проблеми насильства в сім'ї та учнівському середовищі, формування правової свідомості підростаючого покоління 3 грудня 2013р. у Іванковецькій СЗШ І-ІІ ст. фахівцем із соціальної роботи Максименко А.Л було проведено профілактичну роботу в рамках акції «16 днів проти насильства» на теми: «Прояви насильства та способи його запобігання", «Ми –проти насильства», "Життя без насильства".

Завдання даної роботи: закріпити і поглиблювати знання дітей про права людини, про насильство та його види; формувати навички правомірної поведінки, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку; розвивати мовлення учнів, елементи логічного мислення; виховувати толерантність у ставленні до людей.

З учнями школи проведено анкетування з питань обізнаності «що є насильство», «які існують види насильства», «як відрізнити суворість, вимогливість і моральне насильство». Ми маємо надію, що завдяки проведеним заходам кожен учень зрозуміє, що вчинити насилля над особистістю - означає порушити суверенні права людини. Тому, ми повинні ставитись до кожного толерантно! «Ми - за повагу!».

 

 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок. За оцінками експертів, до 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих громадян України становитиме від 479 до 820 тисяч. Ні для кого не секрет, що Україна займає лідируючі позиції в списку країн з обігу та вживання наркотиків серед населення. Наркоманія – прямий шлях до зараження ВІЛ / СНІД, але до цієї стадії більшість наркоманів просто не доживають. 13 років – це вік, коли українські діти вперше пробують наркотики і частина від них уже не відмовляється. Однак у школах цього воліють не помічати. У більшості випадків навіть батьки дізнаються про наркозалежність своїх дітей вже тоді, коли розмовами чи покараннями справі не зарадиш.

2 грудня 2013 р. з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в Комсомольській СЗШ фахівцями із соціальної роботи Баранчук Г.В. та Присяжна М.І. було проведено захід на тему: “ВІЛ та СНІД - це стосується кожного" та  відеолекторій на тему: "СНІД - сучасна проблема людства" з учнями 10-11 класів.

Присутні учні були ознайомлені із статистичними даними поширення ВІЛ – інфекції в світі та Україні, гіпотезами походження ВІЛ- інфекції, шляхами передачі, категорією ризику інфікування, засобами профілактики, важливістю та необхідністю проходження тестування на ВІЛ. Проведено анкетування та психологічні вправи з метою формування здорового способу життя у кожного особисто, опрацьовано навички толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ. Особливу цікавість у  дітей викликало питання щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері боротьби із захворюваннями на СНІД (охоплено 25 осіб). Всім учасникам заходу було надано інформаційно – профілактичну рекламну продукцію: буклети „СНІД проти тебе. Захисти себе та своїх близьких”, “Живи. Захисти своїх дітей від СНІД”, "Живи. Наркотикам – ні. Не втрачай життя".

Висновки з таких заходів однозначні: мало знати про проблему, необхідно реально розуміти, що це дійсно стосується кожного. А ще учні  погодилися з відомим висловом «Знати – це вже боротися!». І, що необхідно сподіватися, що одного разу можна буде сказати - зі СНІДом покінчено!

Міжвідомча рада

В залі засідань райдержадміністрації під керівництвом заступника голови РДА Аліни Діденко відбулося засідання міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Як завжди, увага членів міжвідомчої ради, була зосереджена на розгляді матеріалів обстеження сімей Козятинського району, які потрапили у складні життєві обставини щодо доцільності взяття їх під соціальних супровід. В результаті роботи 10 сімей було взято під супровід, у 7 сім’ях фахівцям із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вдалося допомогти вирішити наболілі проблеми.

Було прийнято рішення зняти дані родини із соціального супроводу та продовжити з ними роботу за індивідуальними картками отримувачів послуг щоб в подальшому тримати ситуацію під контролем.

Важливим аспектом в роботі із людьми, які потрапили у складні життєві обставини, є правова обізнаність фахівців із соціальної роботи. На розгляд міжвідомчої ради було винесено питання щодо правового регулювання роботи з попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

- Тому необхідно кожну особу, що вчинила насильство у сім’ї або створила ситуацію щодо реальної загрози його вчинення, попередити про наслідки таких дій, - наголосила головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації Ольга Шклярська.

Співдоповідачем з даного питання виступив і начальник сектору дільничних інспекторів міліції РВ УМВС України у Вінницькій області, майор міліції Андрій Мудріцький, інформувавши присутніх про виконання заходів щодо протидії всім формам насильства.

Підводячи підсумки робочої наради, заступник голови РДА Аліна Діденко зауважила, що насильство в сім'ї – є однією із проблем сьогодення. Тому робота по попередженню насильства в сім’ї повинна бути кропіткою, систематичною і давати свої позитивні результати, а це можливо лише завдяки спільним зусиллям правоохоронних та наглядових органів.

 

Акція "Природа - наш дім!"

"Все в наших руках"

Сьогодні  в цьому переконались учні Кашперівського ЗНВК "Школа-дитячий садок" ставши учасниками акції "Природа - наш дім!"  27 листопада 2013 року разом з фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ Білою Л.О. та педагогом-організатором Панасюк М.Є. діти в черговий раз долучились до небайдужої справи - порятунку природи. В результаті цих заходів територія  школи  позбулася побутового сміття. Такі заходи сприяють формуванню у юних громадян і дорослих шанобливого ставлення до природних цінностей.Тому не будьте байдужими! Бережіть природу!

Учням про їхні права та обов’язки.

Слушним і корисним став для учнів Комсомольської школи виховний захід на тему: «Закон про мене – мені про закон», який відбувся 20 листопада 2013 року. 
Під час проведення заходу фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Баранчук Г.В та Присяжна М.І. ознайомили дітей з важливими кроками ООН щодо покращення їхнього благополуччя.

Фахівці із соціальної роботи, зауважили:
- Метою даних зустрічей є нагадати учням історію виникнення поняття «права і обов’язки дитини». Ознайомити дітей з нормами чинного законодавства, дотриманні прав і обов’язків, які покладені на кожного громадянина України та зосередити увагу на правилах поводження в школі та поза нею.
Під час заходу діти активно приймали участь у правових вправах, в яких кожен з учасників зміг дискутувати, висловити власну думку. Обговорили, що усі діти є рівними у своїх правах, мають право на любов і піклування незалежно від походження, кольору шкіри, національності та статків батьків. Під кінець зустрічі учні дійшли висновку, що реалізовувати свої права, слід не порушуючи при цьому права та інтереси інших.

Щасливі батьки – щасливі діти.

Усе більше сучасних пар, які очікують на появу малюка, усвідомлюють, що підготовка до цієї події виходить далеко за рамки покупки приданого. Пологи і материнство – відповідальні й серйозні завдання, що вимагають від батьків готовності фізичної, інформаційної, психологічної.
Сучасна культура батьківства пропонує вагітним парам велику кількість різноманітних можливостей для того, щоб свідомо і з задоволенням прожити дивовижні 9 місяців, налагодити взаєморозуміння й міцний контакт з малюком, відмінно підготуватися до пологів та успішного материнства.
Поза сумнівом, обізнаність і обґрунтована впевненість у своїх силах відіграють важливу роль у вирішенні будь-яких життєвих завдань, особливо таких важливих, як народження людини. Страхи, тривога, паніка – психологічні стани, погані завжди, а у пологах – просто небезпечні! Тому інформування майбутніх батьків і робота зі страхами має першорядне значення для готовності до успішних пологів.
 12 листопада 2013 року у консультаційному пункті Козятинської ЦРЛ, фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено планове заняття-лекція на тему: «Психологічна підготовка матерів до пологів та материнства»  та "Соціальні виплати для вагітних жінок".

З майбутніми мамами працювали фахівці ыз соцыальноъ роботи: Максименко А.Л та Гнатовська О.М.
Метою заняття було формування емоційного зв’язку між матір'ю та майбутньою дитиною; зниження тривожності під час вагітності та адаптаційного періоду; формування моделей вирішення проблем вагітних; підвищення самооцінки вагітних із соціально-незахищених категорій; допомога по вагітності та пологах: документальне оформлення, розрахунок суми декретних, порядок виплати.
Також вагітні жінки одержали рекомендації щодо вироблення навичок усвідомленого та відповідального батьківства, стереотипів ведення родиною здорового способу життя, уникнення конфліктних ситуацій, створення належних умов для життя та гармонійного розвитку дітей,  профілактики насилля та жорстокого поводження з дітьми.

"Клуб Дозвілля" в Кашперівскому ЗНВК.

14 листопада в Кашперівському ЗНВК І-ІІ ступенів відбулось чергове засідання "Клубу дозвілля" за участю фахівця із соціальної роботи Білої Л.О. та вчительки Данилюк О.В. Мета таких зустрічей полягає в цікавому та змістовному проведенні дозвілля. Разом з учнями школи ми створюємо оригінальні поробки та відпочиваємо граючись.
Приєднуйтесь! В нас весело!)

Проведення навчального семінару в м. Вінниця.

13 листопада відбувся в м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7  навчальний семінар для працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вінницької області на тему: "Здійснення соціальної роботи, спрямованої на попередження потрапляння сімей у складні життєві обставини. Взаємодія з іншими суб’єктами соціальної роботи"

Розпочала  семінар Слободяник О.Г, заступник директора Вінницького обласного ЦСССДМ, яка ознайомила із здійсненням соціальної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Кандидат методичних наук, обласний дитячий психіатр Мостова О.І  розповіла про профілактику суїцидальної поведінки у людей різного віку. А головний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи  Вінницького обласного ЦСССДМ Юзькова І.В ознайомила з фундаментальними емоціями та розвитком емоційних рис людини.

Провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи Вінницького обласного ЦСССДМ Абдулова Н.І  опрацювала спільні накази:

-Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства України у справах сім’ ї, молоді та спорту від 28.10.2008р.№288/4322;

-Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України,Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України від 07.11.2011р.№429/831/769/3279/5;

-Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Міністерство освітиі науки, молоді та спорту України від 28.03.2012р.№478/5/180/375/212/258.

Представники:

управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області;

кримінально-виконавча інспекція України  у Вінницькій області;

управління УМВС  України  у Вінницькій області;

управління Державної міграційної служби  України  у Вінницькій області;

Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністраціі;

Департаменту соціальної політики облдержадміністраціі.

Мали змогу обговорити разом з фахівцями із соціальної роботи  питання взаємодії суб’єктів соціальної роботи в процесі виконання вищезазначених наказів.

Варто наголосити, що семінар відбувся в жвавому режимі, кожен із присутніх мав змогу поділитися власними напрацюваннями та збагатитись досвідом колег.

На завершення фахівці поділилися проблемами сімей під соціальним супроводом з метою залучення громадян до їх вирішення. 

 

 

 

 

Багатодітна родина Семенюк з с.Іванківці .

В родині Семенюків, які проживають у с.Іванківці Козятинського району проживає хлопчик Володимир, який має вади зі слухом.Сім’я знаходиться під соціальним супроводженням Козятинського районного центру для сім’ї, дітей та молод.В сім’ї на даний час виховується шестеро дітей наймолодшій Надійці всього 2 місяці. Матеріально-побутові умови проживання родини задовільн.Діти активні, йдуть на контакт. 29.10.2013 року комісією в складі: Данільченко Н.Ц.- фахівця із соціальної роботи, завідуючою районного ПМПК Стельмах Л.С. та Касьяненко Г.М – медичною сестрою ФАП с.Іванківці було здійснено візит та проведено комплекс заходів щодо вищевказаної родини.Фахівцем із соціальної роботи, було здійснено за період соціального супроводження ряд соціальних послуг,які включали в себе: проведення бесід щодо належного виховання дітей та влаштування їх до навчальних закладів, оформлено посвідчення багатодітних, здійснено медичне обстеження Семенюка Володимира , 23.05.2013 р.н. у отоларинголога ЦРЛ Радогощина О.В., який обстежив хлопчика та виписав направлення на лікування та встановлення інвалідності. Батько сина відвідав обласних лікарів, які надали виписку з медичної картки амбулаторного хворого, встановили діагноз та надали рекомендації щодо госпіталізації у відділенні в плановому порядку на 10.06.2013р. Але в назначений термін батьки не зявились на обстеження і пояснюють тим, що хлопчик був в даний період хворим. Але й надалі ніяких зусиль до обстеження в лікувальному закладі вони не приймали.Фахівець із соціальної роботи, що займається супроводженням даної родини звернулася за порадами до завідуючої районного ПМПК Стельмах Л.С., яка порадила нові вирішення з даного питання. Під час здійснення комісією перевірки,медична сестра ФАПу с. Іванківці Касьяненко Г.М. провела медичне обстеження усіх членів родини, Стельмах Любов Семенівна підготувала пакет документів стосовно хвороби Семенюка Володимира і назначила термін здачі. Батьки пообіцяли виконати усі рекомендації комісії. З 04.11.2013р. по 06.11.2013р. дитина пройшла медичне обстеження в Козятинської ЦРЛ. За цей час секретарем виконкому Козятинської сільської ради було оформлено довіреність на Семенюка Леоніда Володимировича, який представляє інтереси при обстеженні дитини Семенюка Володимира Леонідовича в психоневрологічному диспансері ім.Ющенка. Завідуючою районного психолого-медико-педагогічної комісії Стельмах Л.С. надане клопотання на ВОПНЛ ім. акад. Ющенка завідуючому 16 відділенням Гарлінській Т.В. про обстеження дитини з метою визначення особливостей навчально-пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери дитини, програми і форми навчання. Сподіваємося, в найближчий термін, це питання буде вирішено.

Безкоштовна програма медичного обстеження дітей

300 дітей з Козятинського району та 200 дітей з м.Козятина пройшли безкоштовне медичне обстеження у місцевому медичному центрі «П‘ятий елемент». Медцентр відгукнувся на пропозицію народного депутата Украйни Миколи Катеринчука якісно обстежити усіх дітей району.

 Козятинський РЦ СССДМ такок долучився до даної програми. Дітей для обстеження відбирали фахівці із соціальної роботи разом із медичними працівниками, звертали увагу в першу чергу на дітей із соціально незахищених  категорій ( неблагополучних, малозабезпечених, багатодітних сімей та ін.)

 

 

 

 

 

Діти шкільного віку здавали аналіз крові, консультувалися у ендокринолога, стоматолога, хірурга, офтальмолога, потім – електрокардіограма та УЗД серця, і після всього на основі усіх аналізів педіатр з обласної дитячої лікарні надав висновок, у якій групі по фізкультурі може займатися дитина.

Фахівці із соціальної роботи мали змогу під час  очікування  провести лекції, бесіди з дітьми на теми: "Здоров'я людини", "Складові здоров'я", "Здоровий спосіб життя", щоб хоч якось розрадити їх чекаючи своєї черги до лікаря. Діти малювали малюнки, розповідали  історії, вірші усім було весело і цікаво.

Відзначення Дня працівника соціальної сфери.

01 листопада 2013 року з нагоди Дня працівника соціальної сфери у Козятинській районній адміністрації відбувся святковий захід. Тепло привітали всіх присутніх голова РДА Олексій Лавренюк, заступник голови РДА Ігор Джус та його колега - заступник голови РДА Аліна Діденко. За сумлінне виконання службових обов’язків, плідну працю, чуйне ставлення до потреб людей і їх соціальний захист і з нагоди свята вручено подяки директорові Козятинського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Игорю Васильовичу Гасюку,  начальнику відділу соціальної роботи Рибачук Ольгі Борисівні та фахівцю із соціальної роботи Клімові Людмилі Михайлівні.

До всіх вищесказаних привітань приєдналися жіночі вокальні ансамблі «Чарівниці», «Яворина», автор та виконавець Віталій Юхимець, Володимир Іжицький, брати-гумористи Олександр та Богдан Кривульки тощо.                     

Зі святом, дорогі колеги!!

У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України № 374/99 від 13 квітня 1999 року відзначають День працівника соціальної сфери.
Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби.
Нашу чуйність відчувають широкі верстви населення і, насамперед, інваліди, діти-сироти, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, безробітні громадяни.
Соціальному працівнику доводиться стикатися з різними сферами життя людини і суспільства: фізичним і психічним здоров'ям, особистими і груповими конфліктами, плануванням сім'ї, з проблемами працевлаштування, професійної та соціальної адаптації різних категорій населення, профілактикою асоціальної поведінки, здійсненням правосуддя і багатьма іншими.
Соціальна робота - це мистецтво налагоджувати зв'язки між людьми. День працівника соціальної сфери - професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки через службові обов'язки, а й за велінням совісті та покликом душі. Для багатьох з соціальних працівників слова Івана Франка: «Життя людини доти має цінність, поки людина може допомагати іншим» - стали сенсом життя.
Без сумніву, ми й надалі разом з нашими соціальними партнерами ефективно вирішуватимемо проблеми зайнятості населення, чесно і професійно виконуватимемо свою справу. Отож зичу Вам, шановні колеги, здоров'я і наснаги, оптимізму та творчих здобутків, бажання працювати на благо людей!

Робота відкриває нам проблеми
Та негаразди нашого життя:
Насильство, бездомність, сльози та нерви,
Погане минуле та брак співчуття.
Мов на узбіччі занедбані люди,
Хто по своїй, по чужій десь вині,
Душевні образи, наповнені бруду.
«Чи буде інакше?..» - питання одні…
Жевріє ще в когось трішки надія –
Ми допоможемо сили знайти,
Когось полонило повне зневір’я –
Пораду дамо як і це перейти.
Праця з людьми, що зайшли у безвихідь,
З дітьми, яких залишили батьки,
І тим, потреби яких невеликі,
Прагнемо заходи ми провести.
З прийомних сімей усміхнені діти
У поглядах світлих подяки нам шлють.
Щоб не ламались по вітру ці квіти,
У цьому робота, терпкий це наш путь.

10-го жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються ООН.

 

Багато хто вважає, що психічне здоров'я — це відсутність психічних захворювань. Насправді це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал і справлятися з щоденним стресом.

З метою здійснення практичних заходів з створення захисних насаджень навколо сміттєзвалищ в 2013 році у Козятинському районі головою районної державної адміністрації затверджено розпорядження від 01.10.2013 року за № 298 «Про проведення загальнорайонної акції «День створення захисних насаджень навколо сміттєзвалищ» в 2013 році у Козятинському районі».

Працівники Пузирківської сільської ради спільно з спеціалістами Козятинського РЦ СССДМ долучились до благоустрою та обсадили сміттєзвалища захисними насадженнями з граба та сосен.

 

14 жовтня 2013 року в приміщенні Козятинської райдержадміністрації головою Олексієм Івановичем Лавренюком проведено щотижневу нараду за участю начальників управлінь, відділів райдержадміністрації, керівників служб, підприємств, установ, організацій району.

Особливу увагу було акцентовано на реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.

Голова райдержадміністрації наголосив " Кожна людина повинна відчувати підтримку з боку влади, тому нашим головним завданням є активізація роботи спеціалістів соціальної служби по виявленню сімей та осіб, які першочергово потребують допомоги та своєчасне її надання».

Директор Козятинського районного ЦСССДМ Ігор Гасюк повідомив, що з метою реалізації соціальних ініціатив в Козятинському районі введено 16 посад–фахівців із соціальної роботи, якими охоплено всі населені пункти району та які пройшли спеціальне навчання й належним чином виконують свої обов’язки щодо здійснення соціального супроводу сімей, які потрапили в складні життєві обставини і потребують особливої уваги і допомоги.

Підвівши підсумки даного питання голова райдержадміністрації зазначив: «Соціальні ініціативи Президента України дозволять суттєво підвищити соціальні стандарти життя людей, які потребують державної підтримки, адже саме така мета покладена в принципово нову соціальну політику, тож на соціальних працівників покладені обов'язки раннього виявлення кризових явищ і попередження проблем у сім'ях, своєчасне надання їм допомоги.» Заплановано ряд заходів на протязі тижня, які приурочені даному питанню.

Відповідальність починається з мене.

 

У Бродецькій СЗШ І-ІІІ ст.14.10.2013 року пройшла перша хвиля загальношкільного ярмарку « Подарунок осені». Першими демонстрували свої кулінарні здібності мами дітей початкової школи, вражаючи розмаїттям тортів та різноманітністю випічки, з використанням дарів природи : вишень, груш, яблук та горіхів. Згодом вони одягнувши ошатні фартушки та хустинки відіграли роль продавчинь. Всі виручені від ярмарки кошти заплановано витратити на першочергові потреби школи.

Несподіванкою цього заходу стало долучення з метою допомоги соціально - незахищеним категоріям школярів до свята фахівця із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Клімової Л.М., яка принесла на ярмарок пироги із сиром та вареники, щоб зробити свій внесок у добру справу та дати змогу дітям –сиротам , дітям-інвалідам та дітям з багатодітних родин отримати будь – який товар безкоштовно.

Продовженням спілкування із батьками стала участь фахівця із соціальної роботи у батьківських зборах в 10 класі на тему «Відповідальне батьківство». Вся інформація батьками сприймалась із розумінням та зацікавленістю. Під час заходу розповсюджувались буклети «Як виховати особистість», «Відповідальність починається з мене». Усі бажаючі отримали візитівки з номером телефону та розкладом робочого часу фахівця із соціальної роботи для отримання соціальних послуг.

 

Бути помічником для кожної родини, яка опинилася в складних життєвих обставинах – завдання фахівця соціальн

Олексій Лавренюк: «Молоде подружжя заслуговує на повагу, адже мужньо долають життєві перешкоди»

 

Бути помічником для кожної родини, яка опинилася в складних життєвих обставинах – завдання фахівця соціальної роботи.

На виконання соціальних ініціатив Президента України В. Януковича щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк ознайомився із ефективністю роботи фахівців соціальної роботи.

Керівник району побував у багатодітній родині Казмірчук з смт Бродецьке, яка за певних несприятливих умов опинилася в складних життєвих обставинах.

- Цю сім’ю можна назвати зразковою в плані створення чистоти та комфортних умов проживання для дітей, незважаючи на замалу житлову площу. Молоде подружжя заслуговує на повагу, адже мужньо долають життєві перешкоди, - зазначив голова райдержадміністрації Олексій Лавренюк.

В родині Казмірчук виховується четверо дітей. Сім’я опинилася в складному фінансованому становищі коли їх син Назар (2007 р.н.) отримав побутову травму ока, яка згодом призвела до інвалідності.

За півроку дитині зробили операцію в надії на те, що зір повернеться. Для батьків вона обійшлася майже у 20 тис. грн., а також прийшлося продати усе господарство та інше майно, без якого можна було обійтися та залізти у борги. Позитивного результату операція не принесла, лише тимчасове покращення стану здоров’я. Тому мама знаходилась у розпачі, що робити далі, як лікувати сина, де брати кошти?

Так розповідала мама багатодітної родини під час першої зустрічі із фахівцем соціальної роботи Людмилою Клімовою на початку вересня 2012 року . Також жінка повідомила, що проживають у будинку померлого діда, який не мав у свій час документів на житло, а тому ніхто із дітей не вступив у право спадщини.

Отож провівши інспектування родини, вислухавши крик душі жінки, сім’ю було подано на розгляд дорадчого органу узяти під соціальний супровід. За місяць сім’ю дали фахівцю під соціальний супровід.

Щоб не дати мамі впасти у відчай почали з простішого, хоча і довготривалого питання: відвідали декілька разів управління юстиції, юридичні консультації з питаннями оформлення будинку. Знайшли компетентного юриста, який узявся самостійно готувати необхідні документи.

А тим часом фахівець та мама стали шукати вихід із наступної проблеми - лікування дитини. На ту пору проходила передвиборча кампанія по виборах «нардепів» - це стало єдиною надією для усіх. Вони склали і відправили не одне звернення до кандидатів у народні депутати та відвідали не один прийом. Сім’я за цей час зробила повне обстеження сина у інституті нейрохірургії в Києві, де перший раз оперувалася дитина.

Фахівець та мама переконливо просили про допомогу у можливих спонсорів. Нарешті їх почули. Один із кандидатів після чергового прийому зглянувся та зателефонував, запросивши приїхати ще раз. Можна лише уявити почуття людей, коли вони почули фразу: «Я оплачу операцію Вашого сина». Щастю сім’ї та фахівця не було меж, адже сума вимірювалася десятками тисяч гривень.

За місяць дитину поклали вінституті нейрохірургії в Києві на операцію. Замість запланованої однієї - провели дві. Реабілітація проходила вдома, тут і стіни допомагають. Спочатку усе йшло добре. Хлопчик і психічно швидко оправився від пережитого, і була надія на часткове повернення зору. Проте хвороба не відступала. Стала стрімко розвиватись катаракта на хворому оці.

Зараз хлопчику потрібна ще одна операція із заміни хрусталика, але батьки не впадають у відчай, вони знають - світ не без добрих людей і сподіваються, що їм допоможуть.

 

 

« Шкідливість вживання алкоголю»

Вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління належить не тільки до медичних проблем, а й до соціальних бід. У всіх країнах світу проводиться активна боротьба з цим злом, видається багато літератури, в якій переконливо доводиться шкідливість алкоголю та тютюнопаління, проте кількість осіб, котрі вживають алкоголь та палять, не зменшується. Основи здорового способу життя повинні закладатися в підлітковому віці, а саме в стінах школи.

23 жовтня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ Здоренко А.А було проведено відеолекторій на тему «Причини та наслідки тютюнової залежності» та лекція на тему « Шкідливість вживання алкоголю» в Вівсяницькій загальноосвітній школі І- ІІІ ступенів з учнями 6 та 9 класів. Діти уважно прослухали лекцію та подивились відеоролики, що підтверджують шкідливість вживання алкоголю і тютюнопаління. Учні були враженні наслідками для здоров’я шкідливих звичок та, сподіваємось, зробили для себе висновки щодо дотримання здорового способу життя в своєму майбутньому.