Акція “Відповідальність починається з мене”

В наш час дуже гостро стоїть проблема здорового способу життя серед дітей. Нажаль, дуже багато чинників впливає на те, щоб діти обирали хибний шлях у формуванні свого здоров’я, не замислюючись над тим, чим це може закінчитися. Ми, як фахівці із соціальної роботи  не можемо залишатися осторонь цієї проблеми. Усіма можливими засобами ми намагаємося сформувати в нашому молодому поколінні  позитивну мотивацію до життя.

 Саме тому  28 грудня фахівцем із соціальної роботи  Козятинського РЦСССДМ проведено тренінгове заняття з дітьми  в Сестринівському клубі на тему: «Світ без залежності». До Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене».   Було  обговорено, як саме діти  розуміють «Відповідальність починається з мене»,  що потрібно робити і що не можна робити для повноцінного життя.

 Для того, аби перевірити діючий закон України «Про заборону продажу алкогольних напоїв неповнолітнім», учнем 9 класу у місцевому магазині була проведена спроба закупівлі алкогольних напоїв але продавець вчинила розумно, нагадавши про діючий закон, за що їй було висловлено подяку. 

Всі діти брали активну участь в акції й обрали одне єдине гасло: "Шкідливим звичкам скажи – "НІ”! Зроби правильний вибір – обери здоровий спосіб життя!”  

Фахівцями із соціальної роботи проведено ряд заходів до Дня Святого Миколая

За доброю традицією фахівцями із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді на території  Сестринівської, Махаринецької, Дубово- Махаринецької, Вівсянецької  сільських радах проведено з дітьми  ряд заходів до Дня Святого Миколая на  теми: «Свято святого Миколи», «Любий, отче Миколаю, ти до нас прийди із раю», «Миколай, Миколай ти до нас завітай».   В ході заходів діти здобули нові знання щодо традицій святкування  Дня святого Миколая, історії походження свята, кожен учасник  заходів отримав  новорічний настрій, масу позитивних емоцій та солодощі.

19 грудня - День святого Миколая, захисника дітей та дорослих, які вірять у диво. Свято святого Миколи - найкращий час, щоб не тільки розповісти дітям про благодійність, а й дбайливо приготувати разом з ними подарунки для друзів, родичів, сусідів, а також для тих, хто в них особливо потребує. В  цей день можна стати помічником доброго святого не тільки отримувати сюрпризи, але і радувати  ними інших.

Фахівці побажали, щоб  Микола Чудотворець вселяв в наші душі надію і віру на краще майбутнє!

 

 

ВИХОВНИЙ ЗАХІД "ОЙ НА АНДРІЯ ДІВЧАТА ГАДАЛИ"

З поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія або, як у народі називають, свята Калити. 
«Ой Калита, Калита, 
Із чого ж ти вилита? 
Ой я з жита сповита, 
Ой я сонцем налита 
Для красного цвіту 
По білому світу…» 
Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася на Великих Вечорницях і влаштовувала там усілякі дійства, що супроводжувались різноманітними забавами, ворожіннями та співами. 
13 грудня у Вовчинецькій та Сестринівській ЗНВК на свято Андрія Первозванного відбувся виховний захід підготовлений учнями шкіл. Також були запрошені на свято фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦ ССДМ. 
Діти підготували для глядачів чудову виставу. На святі звучали традиційні жартівливі українські народні пісні, які виконуються під час вечорниць, між учасниками проводились веселі змагання під час яких лунали дотепні жарти про хлопців і дівчат, а головне – глядачі змогли ознайомитись із старовинними ворожіннями, які проводились: 
дівчата за допомогою ворожінь намагалися випитати святого Андрія, кому і коли вийти заміж, а парубки всіляко хизувалися і вишукували суджених. 
Окрім традиційного гадання та ворожіння, усі бажаючі взяли участь у веселих конкурсах та забавах, а також ласували смачною калитою. 

До Міжнародного дня інвалідів

До відзначення Міжнародного дня інвалідів фахівцями із соціальної роботи Козятинського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у школі організували низку різноманітних цікавих заходів, метою яких  було ознайомити детальніше дітей з такою соціальною категорією як діти та особи  з інвалідністю. Звернути особливу увагу дітей на їх права. Формувати в дітей любов і повагу до людей з обмеженими можливостями. Інформування учнів про моральні цінності; виховання почуттів співпереживання, милосердя, співчуття, та толерантне ставлення до оточуючих;  формування свідомого ставлення до людських чеснот, показ величі та краси добра; виховання справжньої людської радості – творення добра для інших; сприяння розвитку творчих здібностей учнів та участі їх у благодійній діяльності. Виховувати чуйність, співчуття та гуманне ставлення до людей із вадами.

Тому фахівцями центру проведено ігротеки, бесіди та лекції  на теми: «Ми рівні», «Жага до життя!», »Вір у свої  сили!», «Дивись на нас, як на рівних»,  проведено бесіди про можливість організації змістовного дозвілля, залучення до культурних заходів.        Фахівці із соціальної роботи  при сприянні сільських рад  відзначили людей цієї категорії за допомогою роздачі харчово-продуктових наборів та побажали здоров’я, успіхів та здійснення всіх мрій. 

 

 

Допомогти дітям впоратись з психологічною травмою

 Вважається, що якщо діти бачили втрату своїх батьків, то вони завжди будуть переживати гостру травму. Батьки для дитини – це все. На час небезпеки дитині важливо мати, на кого опертися. У наш час психолог може стати такою опорою.Коли дитина переживає травмуючі події, спрацьовує механізм психологічного захисту. Визначити причину травми не так легко. Перебування в епіцентрі трагічних подій ще не означає, що дитина є психологічно травмованою. У деяких відразу з’являються наслідки травми, в інших – з роками. Для цього і було задіяно районного психолога відділу освіти Оксану Вергелес. Вона провела психотерапевтичну роботу з дітками , які пережили втрату найріднішої людини. 

 

Заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

З метою формування здорового способу життя, привернення уваги до проблеми  поширення венеричних хвороб, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику у Вовчинецькій та Сестринівській ЗНВК I-IIIст. було проведено ряд заходів з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня.
Так,
30 листопада фахівцями із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ організувано та проведено  для учнів старших класів презентацію щодо формування здорового способу життя та профілактики соціально – небезпечних хвороб «Чума ХХІ століття».

1 грудня у школах району  діяла  акція «Ми проти ВІЛ/СНІД. У холі школах були розміщені плакати, кожен мав змогу розмістити на плакаті контури своєї долоні як свідчення того, що наша сила у єдності, що усі ми рівні, усі разом зуміємо протистояти підступній та невиліковній хворобі.
Усі проведені заходи сприяли підвищенню рівня інформованості учнів про соціально–небезпечні хвороби та формування толерантного ставлення до людей із ВІЛ–позитивним статусом.



Діти за щасливе майбутнє

20 листопада в усьому світі відзначається Всесвітній день дитини. Це свято було засновано Генеральною Асамблеєю ООН у 1954 році як день світового братерства і взаємопорозуміння дітей і присвячений діяльності, спрямованій на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.

  Цього ж дня фахівець  із соціальної роботи  Козятинського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Махаринецькій сільській бібліотеці  підготувала та  провела святкову програму, слайд-презентацію з правового виховання:  « Діти за щасливе майбутнє». Фахівець наголосила на тому, що реалізувати свої права, не порушуючи при цьому прав та інтересів інших – це своєрідне мистецтво. Досягти такого балансу можливо не тільки завдяки високій правовій свідомості, грамотності, а перш за все тоді, коли діти в своїх діях будуть керуватися совістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Потрібно вивчати та знати власні права й обов’язки, щоб стати гідними громадянами України.

 

 

НЕЩОДАВНІ ТРАГІЧНІ ОБСТАВИНИ ЗРОБИЛИ ДІТЕЙ СИРОТАМИ

На обліку служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації перебувають чотири маленькі дівчинки: двійнята – Даринка і Марійка, 5 років, Ангелінка – 4 роки, Зорянка, 10 місяців. Мати дітей загинула при трагічних обставинах. 
Посадовці наголошують: якщо хтось має бажання та можливість взяти до своєї родини дівчаток, зігріти їх своїм теплом, звертатися до служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації за адресою: м. Козятин, вул. Героїв Майдану, 20, тел. 2-35-69.

Зі святом, дорогі колеги!!!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери. 
Ваші заслуги перед суспільством і державою воістину неоціненні. На ваші плечі покладене одне з найважливіших і відповідальніших завдань – державна підтримка і соціальний захист громадян, заснований на принципах індивідуального підходу до кожної людини. Виконання цієї місії неможливе без доброти, такту, а часом і самозречення. Саме завдяки вашій праці і самовіддачі нам є чим гордитися, адже праця соціального працівника завжди була і залишається однією з найблагородніших в світі!
Не маємо сумніву, шановні працівники соціальної сфери, що властивий вам високий моральний та професійний потенціал і надалі слугуватиме інтересам української громади.

Прийміть вдячність за самовідданість, вірність обов’язку і покликанню. 
Сердечно бажаємо успіхів і натхнення у вашій відповідальній та благородній справі. Міцного здоров'я, щастя, добра і злагоди вам і вашим родинам. Хай найвищою нагородою для вас завжди буде людська шана і подяка.

 

 

З повагою, Козятинський РЦ СССДМ

Благодійна допомога

У наш час суспільство все більше усвідомлює перевагу духовного над матеріальним. Все частіше люди наповнюють своє життя вчинками. І тепер уже не важливо, хто перший започаткував цей благодійний рух, але його підхопили і політики, і бізнесмени, і фінансисти, і спортсмени – для багатьох успішних людей справа благодійництва стала сенсом життя. 

Не оминула ця благородна тенденція Козятинський РЦ СССДМ. Саме плідна співпраця Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і благодійних фондів та організацій допомогла сім’ям з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах. 

На протязі тижня з 17 жовтня фахівцями із соціальної роботи центру було надано допомогу сім’ям в яких виховуються новонароджені діти дитячим харчуванням «Humana» та підгузниками. Загалом у районі отримали допомогу 7 сімей.              

Торгівля людьми. Як уникнути та запобігти

     Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Торгівля дітьми – це усі дії, пов’язані  з перевезенням або вербуванням особи у межах або за межі країни з метою продажу, працевлаштування чи надання послуг шляхом застосування насильства, приниження гідності, зловживання владою, боргової залежності.

Торгівля людьми є одним із найбільш небезпечних кримінально караних діянь. Вона є третім за своїми масштабами видом організованої злочинності, що поступається лише нелегальній торгівлі наркотиками та зброєю. Історія свідчить, що проблема торгівлі людьми має глибоке коріння. На різних етапах свого розвитку ставлення суспільства до цієї проблеми було різним.

З метою боротьби з цим видом транснаціональної організованої злочинності, був прийнятий Закон України "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України”. У зв’язку з цим Кримінальний кодекс України було доповнено статтею, яка передбачала покарання за торгівлю людьми (ст. 124-1 КК України), а згодом було ухвалено новий Кримінальний Кодекс України, що набув чинності з 1 вересня 2001 року, до Особливої частини якого увійшла стаття 149 "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини”.

Фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ 18 жовтня в Сестринівському ФАПі проведено групові заходи  на тему: «Торгівля людьми. Як уникнути та запобігти» та  «Торгівля людьми як соціальна проблема сучасності».  

Використання  таких виховних заходів сприяє вихованню в учнів поваги до прав та основних свобод людини, підвищенню суспільного та політичного рівня  їх знань щодо проблеми торгівлі людьми, розповсюдженню необхідної інформації серед молоді.

Свято в селі Махаринці

З нагоди свята дня святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва та Дня захисника України в Махаринецькій школі відбулася лінійка – старт учнівської спілки Подільські зірниці. Свято відкрито – лунає Гімн України, який в єдиному пориві співає весь зал, опісля, вшанували героїв, що полягли за Батьківщину хвилиною мовчання та покладанням вінка з гіллям та гронами калини. 
Учні презентували свої загони. В кожного в руках майоріли барвисті стрічки, кульки та квіти. Продовжували свято патріотичні пісні про Україну, козаків та державні символи. 
На свято були запрошені воїни АТО Махаринецької громади, фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ, голова місцевого самоврядування, директор школи, педагогічний колектив. 
Кожен учень під час свята проніс у своєму серці любов до Батьківщини та повагу до її захисників. По закінченню свята зала була вдячна учням за тепло сердець, щирі усмішки, дзвінкі голоси. Стіни школи ще довго випромінюватимуть учнівський позитив.

Патронатні сім’ї – альтернатива дитячим будинкам та прийомним сім’ям

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США як свого роду підготовку дитини перед тим, як її візьмуть у прийомну сім’ю чи всиновлять.

В Україні про це заговорили у благодійній організації “Партнерство кожній дитині”. У 2009 році вони вперше започаткували такий експеримент у Київській області. На сьогодні там є вже сім патронатних родин, які надали допомогу 80 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Зараз цей експеримент хочуть розширити на інші області.

Патронатна родина – це тимчасовий догляд дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Вона потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати. Це тимчасово – на три місяці. Поки дитина там у теплі й безпеці, соціальні працівники будуть працювати з її рідною родиною. Наприклад, якщо треба привести помешкання до ладу, якщо потрібно – допомагають з працевлаштуванням, працюють із залежними, якщо є бажання батьків змінитися. Коли сім’я вийшла з проблемної ситуації, тоді дитина повертається у родину. Якщо не вдається дійти позитивного результату, то далі йдеться про влаштування у прийомні родини, усиновлення.

Хто може стати кандидатом у патронатні батьки?...

Патронатним виховатилем може бути громадянин України, який має вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини в своєму помешканні. Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною. Вік патронатних батьків для мам – від 35 до 60 років, для татів – від 35 до 65 років.

Патронатні батьки мають пройти співбесіду та відповідне навчання з фахівцями. Важливо, що в рамках цього експерименту патронатна родина буде отримувати зарплату. Умова, що один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься стаж. Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, а в період між влаштуваннями дітей – півтора прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Плюс на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя буде надаватись соціальна допомога – два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Патронатні сім’ї – це дуже добре. Утримання дитини у закладі обходиться дорожче, ніж у такій сім’ї. Це позитивно для громади, особливо зараз, коли йдеться про децентралізацію.

Наразі головне завдання соцпрацівників – знайти кандидатів у патронатні батьки. Всім небайдужим, хто зацікавився, просимо звертатись у Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м. Козятин, вул. Незалежності, 39, )  аби отримати детальну інформацію.

 

Робота з вагітними жінками в Козятинській ЦРЛ

Кожного вівторка в Козятинській ЦРЛ  в жіночій консультації фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦ ССДМ  проводять уроки материнства з вагітними жінками – майбутніми мамами. Фахівці розповідають про роль жінки в суспільстві, здійснення нею важливої, репродуктивної, функції,  пояснюють про  розвиток  плоду від моменту зачаття до родів. Наголошують на важливості дотримання вагітними жінками режиму дня, раціонального та повноцінного харчування.                         Фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ  знайомлять  відвідувачів консультативного пункту при жіночій консультації із роботою центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, головним завданням якого є захист дитини, допомога сім’ям з дітьми та підтримка молоді. Допомога держави сім’ям з дітьми – надання соціальних допомог, а саме: при народженні дитини, одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям, сім’ям при втраті годувальника, при позбавленні батьківських прав одного з батьків та відсутності аліментів.  Держава не тільки допомагає сім’ям, але і здійснює контроль за використанням виділених коштів. Так, згідно Постанови КМУ №623, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється перевірка цільового використання коштів виділеної одноразової матеріальної допомоги при народженні дитини та соціальної допомоги для матері-одинокій. Найбільш важливим є відповідальність батьків та виконання ними батьківських обов’язків.

Вагітним жінкам запропоновано при виникненні запитань звертатись до Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання підтримки та соціальних послуг.

 

 

Нагальні питання учасників бойових дій – у селі Сестринівка

6 жовтня заступник голови районної державної адміністрації Ігор Булавський разом із помічником голови районної ради Ігорем Джусом, представниками соціальної, земельної, медичної служб здійснив виїзд до Сестринівської громади. Робоча зустріч була розпочата спільно з працівниками сільської ради та фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ, а також учасники АТО та їх сімꞌями. 11 чоловік із Сестринівської громади безпосередньо приймали участь у бойових діях на Сході країни захищаючи рідну землю.

Питань у жителів села Сестринівка  було чимало. Порушувались питання пільг на опалення для учасників АТО, знижок на дрова. Надавалися відповіді про усі можливості отримання пільг, якими можуть скористатися як учасники АТО, так і їх сім’ї.

Жителі громади висловили необхідність створити інформаційний стенд в приміщенні сільської ради для сімей АТО, де буде розміщено інформацію про права учасників АТО.

Населення інформували щодо безкоштовного медичного та курортно-санаторного лікування, психологічної реабілітації усіх бажаючих з числа учасників бойових дій. Порушувались питання можливості працевлаштування учасників АТО через центр зайнятості.

Загалом, зустріч пройшла конструктивно, відверто, часом емоційно і гостро, адже час, у який ми живемо, вимагає рішучих дій, солідарності та порозуміння

Життя без насильства


3 жовтня у Вовчинецькій ЗНВК І – ІІІ ступенів для учнів 7 та 8 класів  фахівцем із соціальної роботи було проведено груповий захід  на тему: «Життя без насильства».  
Ми в своєму житті досить часто чуємо, або навіть стикаємося із ситуаціями насильства (в сім`ї, на вулиці, в школі, серед ровесників). Нині серед школярів надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.  З жорстокістю і цькуванням школярі зустрічаються набагато частіше саме в середовищі своїх однолітків.
Мета заняття була  дати учням розуміння витоків насильства, виявити ненасильницькі способи вирішення конфліктів, причини насильства,  усвідомити факти насильства щодо себе та інших, формувати у школярів позитивний імідж здорової людини та  діагностувати форми насильства.

Професія вчитель за покликанням

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів. 
     29 вересня відбулося таке свято і в Вівсяницькій СЗШ, де фахівцем з соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ  було проведено лекцію на тему: «Професія вчитель за покликанням ». Після чого в актовій залі зібрався весь педагогічний колектив де учні підготували чудові концертні номери й привітання. На розсуд глядача були представлені веселі сценки з учнівського життя, пісні та танці. Чудовий настрій і заряд енергії отримали усі присутні від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок. 
     Потрібно віддати належне людям, які, незважаючи на свою невдячну, не по заслугах оплачувану працю, все ж продовжують працювати за своєю спеціальністю, ділитись своїм досвідом і знаннями, навчати і виховувати наше підростаюче покоління. Честь і хвала вчителям і всім працівникам сфери освіти!

Зустріч з прийомними батьками

     29 вересня  2016 року в приміщенні Козятинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді відбулося засідання групи взаємопідтримки для батьків-вихователів і прийомних батьків. На засіданні обговорювались «проблемні» зони у функціонуванні прийомних сімей. Директор  РЦСССДМ, наголосив на важливості створення в прийомних сім’ях стосунків взаємоповаги, взаємодовіри, взаємодопомоги та відзначила вміння прийомних батьків долати складні життєві ситуації. Психолог відділу освіти Вергелес Оксана, надала рекомендації стосовно подолання вікових криз у дітей та провела тренінг щодо недопущення насильства в прийомних сім'ях стосовно дітей.

Батьки спільно з працівниками Центру створили «шкалу часу», де наглядно була відображена історія створення кожної  прийомної  сім`ї. На завершення батьки  висловили думку про важливість зустрічей груп взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів у обміні досвідом виховання та навчання дітей

150-річчя від дня народження М. Грушевського відзначили в селі Сестринівка

29 вересня, відзначили 150-річницю з дня народження Грушевського Михайла Сергійовича — українського історика, громадського та політичного діяча, голови Центральної Ради Української Народної Республіки. 
Святкування розпочалися у с.Сестринівка, Козятинського району, де 10 років тому відкрили музей ім.Грушевського. Адже саме в цьому селі жили батько, мати та велика родина Михайла Грушевського. 
Вітаючи присутніх голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій відзначив важливість Михайла Грушевського - постаті такої величини, для України. «Ми маємо бути українцями, ми зобов’язані любити нашу землю, ми маємо поважати Україну, ми повинні підтверджувати свою ідентичність, як це робив Грушевський», - відзначив Валерій Коровій,- «Михайло Грушевський — це ціла епоха українського відродження. Він не лише дослідив історію нашої країни – він довів право України на державність» - відзначив у вітанні очільник області. 
Цього дня голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник голови - директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Ігор Івасюк вручили грамоти та грошові відзнаки науковцям, працівникам музею ім.Гушевського та всім, хто пропагує і вшановує діяльність та спадщину вченого світового рівня. 
По завершенню урочистостей присутні оглянули експозиції представлені навчальними закладами міста.

Вплив раннього статевого життя на репродуктивне здоров’я підлітка

Раннє статеве життя призводить до багатьох негативних наслідків. Організм підлітка не готовий до цього фізіологічно й психологічно. Підліток не може брати на себе відповідальність за складні стосунки, оскільки соціально й економічно він залежить від батьків.

До ризиків, пов’язаних з раннім статевим життям, належать:

- рання вагітність, що наражає на небезпеку здоров’я матерів-підлітків та їхніх дітей;

- нервові стреси й невдачі, пов’язані з неготовністю нервової системи підлітка до таких стосунків;

- зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), зокрема ВІЛ/СНІДом

Тому 15 вересня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ  в Широкогребельській СЗШ серед дівчаток 9-11 класів було проведено груповий захід на тему «Вплив раннього статевого життя на репродуктивне здоров’я підлітка». Мета заходу- інформування дітей підліткового віку про репродуктивне здоров’я, засоби контрацепції, проблеми підліткової вагітності.

Спеціаліст центру розповіла, що рання вагітність шкідлива для організму підлітка, вона важко протікає, пологи стають справжньою медичною проблемою. Крім того, з’являється й інша проблема — соціальна. Підліток не готовий ростити свою дитину, виховувати її, оскільки він іще сам потребує батьківської опіки. Важко переноситься рання вагітність і психологічно.

Раннє статеве життя часто призводить до захворювань, що передаються статевим шляхом.

Раннє статеве життя пов’язане з великим ризиком і для власного здоров’я, і для здоров’я майбутнього покоління. Тільки доросла, фізіологічно й соціально дозріла людина може створювати родину, народжувати й виховувати своїх дітей. Материнство буде щасливим тільки в тому разі, коли жінка сформувалася для цього фізіологічно, психологічно й соціально.

Відмова від раннього статевого життя не означає відмови від стосунків із протилежною статтю. Якраз навпаки, така поведінка є запорукою нормального статевого життя в зрілості.

 

Діти - наше майбутнє

 

Незабутнє свято в селі Махаринці для діток влаштували працівники Махаринецької сільської ради та фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ за сприянням депутата обласної ради Ірини Колесник. На безкоштовній основі малеча протягом усього дня із задоволенням розважалась на гірках та батутах. Цей чудовий подарунок дітвора отримала до свята села 28 серпня.
Закликаємо усіх кожного дня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України. Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини.

Наркотики та їх наслідки

Актуальною проблемою сьогодення є проблема вживання наркотиків у підлітковому віці. В останнє десятиріччя спостерігається швидке зростання наркоманії та її омолодження. В коло споживачів наркотиків втягується досить значна кількість молоді та підлітків. Саме у підлітковому віці, як правило, вперше вживають наркотичні речовини, тому дуже важливо вміти помітити та розрізнити ранні ознаки вживання наркотиків, коли проблема ще не набула хронічного характеру та значно легше піддається корекції.

9 серпня з метою профілактики вживання наркотиків  фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді для учнів 10 – 11 класів Сестринівської ЗНВК І – ІІІ ступенів в Сестринівському клубі  проведено тренінгове заняття на тему: « Наркотики та їх наслідки».

Також обговорювалося, що неодноразово на батьківських зборах піднімалось питання щодо правопорушень та злочинів, скоєних неповнолітніми, та передбачені законодавством покарання за їх здійснення, наводились статистика та приклади злочинності в Козятинському  районі.

Відповідальне батьківство - запорука міцної сім’ї

2 та 9 серпня  з метою проведення профілактичної та інформаційно-просвітницької роботи, щодо актуалізації питання гармонійного виховання дитини, попередження соціального сирітства, формування свідомого та відповідального ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків, серед вагітних жінок в Козятинській центральній районній лікарні фахівцями із соціальної роботи  Козятинського РЦ СССДМ проведено групові заходи на теми: «Відповідальне батьківство»,«Запобігання соціальному сирітству», «Про негативні звички», «Про соціальні виплати». У ході проведення заходів висвітлено поняття відповідального батьківства, розкрито особливості методів сімейного виховання на різних етапах розвитку дитини відповідно до вікових особливостей, акцентовано увагу на тому, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини і батьки несуть повну відповідальність за виховання та утримання дитини. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний і моральний розвиток, готувати її до повноцінного самостійного життя. Особлива увага приділялась питанню запобігання соціальному сирітству через розкриття поняття психологічної депривації дитини внаслідок відсутності материнської ласки і тепла.

Учасники заходу мали можливість отримати відповіді на актуальні для них запитання від спеціалістів цетнру, також  ознайомитися зі спектром соціальних послуг, які надає Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, отримати індивідуальне консультування.

 

Щасливе дитинство -запорука майбутнього!

21 липня Вінницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено у м.Козятині семінар-нараду директорів ЦСССДМ та закладів соціального обслуговування.

В рамках виїзного навчання учасників заходу ознайомлено з основними аспектами здійснення в умовах сьогодення соціальної підтримки жінок з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та роботи, пов`язаної із запобіганням відмові батьків від новонароджених дітей.

Учасники семінару ознайомилися з особливостями роботи Козятинського обласного соціального центру матері і дитини щодо реалізації права дитини на виховання в сім'ї, в т.ч. з новими формами соціальної підтримки жінок з новонародженими дітьми, які використовуються центром.

Обласний комунальний заклад функціонує з 2008 року та забезпечує тимчасове проживання жінок на сьомому-дев'ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинились в складних життєвих обставинах. Послугами центру матері та дитини за період його функціонування скористались 84 жінки та 117 дітей.

Для перебування матері з дитиною в закладом створені належні умови для їх проживання та проводяться усі необхідні заходи для розв’язання матір’ю складних життєвих обставин. Комфортні умови побуту для матерів та немовлят забезпечують сім повністю облаштованих жилих кімнат, кухня, їдальня, ігрова кімната, санвузол, кімнати гігієни, колясочна, кладова, господарські приміщення. На прибудинковій території знаходяться альтанка та дитячий ігровий майданчик, на якому діти відпочивають, граються та проводяться практичні заняття на свіжому повітрі.

Жінкам допомагають соціальний педагог, вчитель-реабілітолог, психолог, медсестра, соціальні працівники, які не лише забезпе­чують гідні умови прожи­вання мамам та їх діткам, а й допомагають посту­пово здолати життєві нега­разди і впевнено увійти у самостійне життя. Також працівники закладу сприяють здобуттю жінками освіти, навичок самостійного життя з дитиною поза межами центру, захисту їх прав та інтересів. Спеціалісти центру надають матерям психологічну допомогу, ква­ліфіковані консультації (медичні, правові, педагогічні), у разі потреби - організовують їх госпіталізацію та клінічне обстеження. Обов'язковою умовою пе­ребування в центрі є само­обслуговування – догляд за дитиною, приготування їжі, прибирання кімнат.

Учасники семінару здійснили огляд приміщення соціального центру матері та дитини, поспілкувалися з клієнтами закладу.

В ході зустрічі директори ЦСССДМ дізналися про основні аспекти повсякденної роботи працівників закладу, пов`язаної з навчанням клієнтів навичкам самообслуговування, догляду за дитиною та її розвитку, використанням коштів, планування зайнятості, підготовки до життя з дитиною та її виховання після вибуття з центру.

Також учасниками семінару за участі представників служби у справах дітей, департаменту охорони здоров`я, департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації здійснено обговорення питань взаємодії, спрямованої на соціальну підтримку матерів з дітьми, які направляються до Козятинського обласного соціального центру матері і дитини, та їх влаштування у громаді після вибуття з нього.

Фахівці із соціальної роботи провели групові заходи  для дітей в таборі «Пролісок»

Вже є доброю традицією проведення групових заходів фахівцями із соціальної роботи Козятинського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в таборі «Пролісок», який знаходиться у с.Йосипівка.
Щороку організатори табору намагаються  урізноманітнити  відпочинок дітей  організацією цікавих тренінгів та групової роботи.  

Тому, 18 липня фахівці районного центру  в черговий раз відвідати табір, де

організували  та провели заходи  на теми: «Шкідливим звичкам – Ні» та «Міцне здоров'я – запорука щасливого життя!». Основне завдання даної лекції було в тому, щоб молоді люди – ті, хто вже спробував, або ті, хто тільки хоче приєднатися до рядів курців усвідомили, що сьогодні вже не лише не модно мати шкідливі звички, а й тим більш це у жодному разі не підвищить їх статус в очах оточуючих. Куріння – це перш за все, шкода здоров’ю, без якого не можливо повноцінне та наповнене життя. Також  була надана цікава інформація, щодо факторів ризику, які негативно впливають на людський організм: малорухомий спосіб життя, порушення режиму дня, неповноцінне харчування, шкідливі звички. 

На завершення, учасники висловили власні думки з даного питання  в результаті чого дійшли спільного висновку, що будь-яку хворобу краще попередити, ніж потім лікувати. Адже міцне здоров’я – запорука довгого, щасливого та повноцінного життя.

В кінці заходу спеціалісти центру пригостили дітей солодощами та роздали буклети

До Всесвітньго дня поцілунку

Всесвітній день поцілунків неофіційне свято, придумане в XIX столітті у Великобританії, а наприкінці ХХ століття було затверджено Організацією Об’єднаних Націй і отримало статус міжнародного. Святкується щорічно 6 липня.

Тому, фахівці із соціальної роботи  Козятинського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели лекції з молодими парами району на теми: «Цілуй мене, цілуй » та «14 Видів поцілунків».

 

День поцілунку можна назвати днем закоханих, тому що він є прекрасним приводом для вираження почуттів між люблячими людьми.

Відбулась зустріч групи взаємопідтримки сімей опікунів та піклувальників Козятинського району

1 липня в малому залі райдержадміністрації за ініціативи Козятинського районно центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася  робоча  зустріч з опікунами та піклувальниками, які мешкають на території району і  виховують  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У заході взяли участь фахівці із соціальної роботи  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник служби у справах дітей,  спеціаліст  з управління  праці та соціального захисту населення,  представник  міськрайонного центу зайнятості,  практичний психолог, опікуни та піклувальники.

Присутні спеціалісти зазначили важливість даної зустрічі, націлили опікунів та піклувальників на діалог і співпрацю з метою вирішення проблемних питань статусних дітей, нагадали законним представникам дітей про важливість сімейного виховання для гармонійного розвитку та становленню особистості дитини.. Опікунам та піклувальникам було наголошено про відповідальність перед державою і особисто перед дитиною за їх гідне виховання, утримання та забезпечення їх законних прав та інтересів. Особливу увагу було приділено питанням  планування щомісячного бюджету, доцільності ведення спільно з дітьми щоденників використання коштів державної допомоги.
Під час зустрічі опікуни та піклувальники мали змогу отримати відповіді на всі хвилюючі питання, інформацію про оформлення  різних видів допомоги, захисту житлових і майнових прав дітей. Присутнім були вручені методичні рекомендації, які допоможуть належним чином виконувати свої обов’язки, захищаючи права підопічних.
Директор  районно центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді подякував опікунам та піклувальникам за щоденну турботу і любов до дітей, які лишилися без батьківського піклування, від щирого серця побажали їм здоров’я, благополуччя та побільше позитивного досвіду

Надалі планується провести повторно аналогічні заходи та проаналізувати з батьками – вихователями, опікунами та піклувальниками досвід ведення ними обліку сімейного бюджету спільно з дітьми.

"Колискова    для    сина"

У м. Вінниці вшосте пройшов обласний конкурс «Колискова пісня», у якому взяли участь 32 виконавці із різних куточків Вінниччини. Козятинщину представляли двоє учасників: Антоніна Кочубейник – фахівець із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім'ї , дітей та молоді  із с. Вівсяники та Дмитро Іванюк із смт Глухівці.
Найбільше журі та глядацьку аудиторію вразив виступ глухівчанина. Дмитро у супроводі гітари виконував «Колискову для сина», у якій йшлося про те, як тато із зони АТО через зорі бажає своїм діткам солодких снів. Як результат – перше місце. Колисанка «Ой, ходить сон коло вікон» у виконанні Антоніни Кочубейник зайняла у своїй номінації III місце.

Поліпшення становища багатодітних сімей Козятинщини – тема актуальна

 

22 червня Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації спільно з Козятинською райдержадміністрацією та міською радою був організований круглий стіл, тема якого «Успішний бізнес – соціально відповідальний бізнес».

У роботі круглого столу взяли участь представники структурних підрозділів райдержадміністрації та міста, громадські організації, представники бізнесу й багатодітних сімей, преса.

Доповідав про ситуацію багатодітних родин в районі перший заступник голови РДА Сергій Прохоров, повідомивши що Козятинщина славиться гарними багатодітними родинами.Так на території району проживає 537 сімей, де виховується 1819 дітей.

Діти з багатодітних сімей щорічно отримують безкоштовні послуги з оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів районного бюджету, а також за рахунок бюджетів сільських/селищних рад, спонсорських коштів представників малого та середнього бізнесу.Щорічно понад 500 дітей з багатодітних сімей оздоровлюються за рахунок місцевих бюджетів та додатково понад 20 дітей за рахунок залучених коштів. Діти з багатодітних сімей користуються правом безкоштовного проїзду в громадському транспорті.

На жаль, далеко не всі проблемні питання, з якими зіштовхується у повсякденному житті багатодітна сім’я, вдається врегулювати лише за допомогою державних пільг та субсидій. Саме в такі моменти на допомогу приходять громадські організації, підприємці, представники соціально – відповідального бізнесу.Метою такого заходу стало визначення шляхів співробітництва соціально відповідального бізнесу з місцевими громадами в сфері соціальної підтримки багатодітних та малозабезпечених сімей. Так, присутня мати 11 дітей Тетяна Буренко із с.Сошанське зауважила, що буде рада будь-якій допомозі благодійників, адже через збільшення родини житлова площа потребує внутрішніх робіт.

Обговорення актуальних проблем щодо поліпшення становища багатодітних сімей стало плідним на результати, адже після доповідей та виступів учасників круглого столу та обговорень була ухвалена та підписана резолюція, в якій відзначені основні напрями:

-         сприяти розвитку підприємницьких ініціатив багатодітних сімей у т.ч., що проживають в сільській місцевості;

-         залучати кошти благодійних організацій, відповідального бізнесу щодо підтримки багатодітних і малозабезпечених сімей з дітьми;

-    здійснити заходи щодо навчання родини самодопомоги й взаємодопомозі, сімейному бізнесу;

-         проводити роботи серед населення з відродження та збереження національних сімейних традицій  і цінностей.

Також підтриманий позитивний досвід роботи відповідальних за реалізацію державної сімейної політики органів влади Козятинщини.

 

 

Фахівці із соціальної  роботи Козятинського РЦ СССДМ здійснюють інформаційно-просвітницьку та профілактичну роботу в таборі «Пролісок»

В самому розпалі перша зміна в оздоровчому таборі  «Пролісок», який знаходиться у с. Йосипівка. Працівники табору приділяють багато уваги організації дозвілля дітей: проводяться загальнотабірні заходи, спрямовані на оздоровлення та розширення кругозору дітей, популяризації здорового способу життя та розвитку комунікативних умінь, творчих здібностей і нахилів.

 

Традиційно щороку в літній період  фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють інформаційно-просвітницьку та профілактичну роботу з дітьми, які відпочивають в таборі «Пролісок».

Метою і завданням даних заходів було більш детально ознайомити дітей з актуальністю проблеми насилля, ведення здорового способу життя без алкоголю, тютюнопаління та наркотиків, простежити поінформованість дітей в даній проблемі, закріпити знання, набуті протягом заходу, для подальшого застосування у житті, і сформувати стійку мотивацію уникнення вживання будь-яких психоактивних речовин.

22 червня  фахівці із соціальної роботи з вихованцями табору провели  лекції та бесіди на теми:  «Профілактика жорстокості та насильства в учнівському середовищі»,  «Тютюн здоров’ю не товариш», «Алкоголь-викрадач розуму», «Як зберегти наше здоров'я?» . Враховуючи теплу пору року літніх канікул, особливий акцент було поставлено на правилах поведінки на водоймах та біля них під час купання та рибної ловлі.                                                                                   

Діти у складі 3 загонів під керівництвом вожатих відтворили свої враження від заходу кольоровими малюнками на асфальті  на вищезазначену тематику.

 

Загалом груповими заходами було охоплено 40 дітей  віком до 14 років, 5 підлітків отримали індивідуальні консультації з питань, які їх турбували.

Відтак, вихованці табору  отримали  інформаційні листівки щодо ведення  здорового способу життя та солодкі подарунки від районного центру.

"Друг – це другий я."

Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях.

Друзі — це найближчі люди для кожного, тому Міжнародний день друзів, який відзначається  9 червня, можна вважати днем любові до друга. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. Багато мислителів говорили, що у двох друзів одна душа на двох. Сьогодні часто можна почути, що матеріальна сторона життя давно переважила духовну, тому цієї дружби не існує. Тим не менш, вітаючи свою близьку людину з цим святом, ви можете довести зворотнє.

9 червня в Вовчинецькій СЗШ  фахівцем  із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді було проведено лекцію  на тему: "Друг – це другий я." Діти прослухали бесіду про хороших друзів, розповіли про своїх найкращих товаришів.

Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. Таку людину обов'язково слід привітати з цим святом, щоб висловити найтепліші почуття та подяку.

Кажуть, що хороших друзів не буває занадто багато. Їх завжди декілька або навіть один. Але, напевно, душа не може поділятися на нескінченну кількість частин. Тому дружбу двох можна назвати ідеальною — самою міцною, вірною та тривалою.

 

Привітайте і ви свого друга в це чудове свято.       

Веселковий світ дитинства

2 червня до Міжнародного дня захисту дітей у селі Вівсяники фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано та проведено захід на тему «Веселковий світ дитинства» 
Гамірно та весело було зранку на плацу біля Будинку культури та школи. Святково прикрашена авансцена та звук фанфарів закликали усіх на свято дитинства. 
Талановиті діти представили феєричний концерт у якому були вміло переплетені теми дитинства, батьківства та любові до України. Пришкільний табір «Світанок» разом із волонтерами Церкви Адвентистів сьомого дня прикрасили свято казковими, костюмованими персонажами, які розважали малечу. Протягом усієї святкової програми було проведено чимало конкурсів з цінними призами. А найбільше дітей потішили безкоштовні атракціони, на яких розважались маленькі мешканці села Вівсяники та навколишніх сіл.

Хай завжди буде сонце,
Хай буде небо,
Хай завжди буде мама,
Хай завжди буду я- скандували діти та дорослі по завершенні веселого дійства.
Любові не буває забагато тож бережімо понад усе дитину - наше майбутнє.

Заходи до Міжнародного дня захисту дітей

Спочатку літа особливо хочеться свята. Сонечко світить, калюжки підсохли і особливо піднесений настрій. На тлі смарагдового листя і очікування канікул особливо яскраво проходить захід до Дня захисту дітей. У нашій країні його відзначають 1 червня. 
31 травня та 1-2 червня фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ в школах району при пришкільних таборах провери лекційні заняття для учнівської молоді. Захід було присвячено Міжнародному дню захисту дітей.
Діти ознайомились зі статтями Конвенції ООН про права дітей. Під час лекції школярі зазначили, що для них найцінніше та найдорожче у їхньому житті на даний момент є їхня родина: міцна, любляча в якій завжди панує мир і взаєморозуміння.
Після бесіди школярам було запропоновано зобразити на асфальті малюнки «Світ мого дитинства». Протягом години діти малювали роботи кольоровою крейдою, як вони бачили та бачать себе у дитинстві. Приступивши до справи, малеча зосереджено та старанно виводила різнокольорові лінії, адже саме процес малювання захоплює дітлахів найбільше. Переглядаючи малюнки, що поволі з’являлися на асфальті, можна зазначити, що для дітей дитинство асоціюється з квітами, морем, сонцем, райдугою, школою і перш за все рідною домівкою.
День захисту дітей – це не тільки свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

1 червня - підтримаємо та захистимо!

1 червня весь світ відзначає День захисту дітей. Це святозапроваджене в листопаді 1949 року рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Тоді, по закінченні Другої світової війни, учасниці сесії у столиці Франції — Парижі урочисто заприсяглися боротися за створення умов, необхідних для щасливого та гармонійного розвитку майбутніх поколінь, тобто, дітей.
А що є найважливішою умовою щасливого дитинства? Звичайно ж, мирне співіснування людей, що є гарантією спокійного і радісного життя кожної окремої родини.
Уперше свято було відзначено в 1950 році. Цей день — ще і день мобілізації світової спільноти для боротьби на захист дітей від загрози війни, за збереження здоров'я дітей, за здійснення їхнього виховання та надання освіти на демократичних засадах.
Недаремно свято дітей відзначають 1 червня — у перший день довгоочікуваного літа та шкільних канікул, в який відбуваються численні заходи для дітей: народні гуляння, безкоштовні виставки, презентації, конкурси дитячої творчості та ігри. В цей день батьки приділяють своїм дітлахам підвищену увагу, створюючи їм дійсно гарне свято.
Але так хотілося б, щоб це свято тривало не один день на рік. А про тяжко хворих та знедолених дітей пам'ятати завжди. Дорослі не повинні забувати народну мудрість — «Чужих дітей не існує!».
Під цією егідою в Козятинському ЗНВК школі-інтернат – гімназії відбувся захід для дітей дошкільних закладів району «Крок до зірок» Дітки представляли на розсуд журі свої концертні номери та плели спільно віночок надій та сподівань на щасливе майбутнє. Привітати присутніх, з подарунками,  завітали перший заступник голови Козятинської РДА Прохоров С.В., головний спеціаліст сектору молоді та спорту Шклярська О.А. та начальник відділу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Рибачук О.Б.

Перший заступник голови РДА наголосив, що  щороку у перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій та сподівань!У малечі не повинно бути нещасливого дитинства і за це повинні відповідати ми, дорослі,тому турбота про дітей,захист їхніх прав повинен стати одним із найголовніших наших обов'язків!

 

 

 

Дорогі діти! Шановні батьки!

Щиро вітаємо вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним Днем захисту дітей! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.
Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.
Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.
Ви в нас – найкращі, найчарівніші, найбільш креативні та талановиті. Тому що ви наші діти. А для дорослих немає більшого щастя, ніж відчувати любов, що йде від маленьких сердець, маленьких душ. І дивлячись у ваші очі, хочемо побажати насамперед міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок!
З повагою, Козятинський РЦ СССДМ

Урочистим нагородженням переможців завершився на Вінниччині ХХІІІ обласний фестиваль «Повір у себе»

У Вінниці 20  травня в театрі ім. М. Садовського відбулося урочисте закриття XXIVобласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе».

 

Урочисто привітати переможців фестивалю завітали Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, а також керівники структурних підрозділів ОДА. 

За словами Миколи Кулеби, подібний фестиваль є надзвичайно важливим, адже дає можливість реалізувати дітям та молоді з обмеженими можливостями свої таланти та ідеї. «В нелегкі часи для нашої країни Вінницька область достойно представляє роботи учасників фестивалю творчості і талантів. Сьогодні на державному рівні досить велика увага приділяється дітям з обмеженими можливостями. Основний пріоритет - щоб кожна дитина з інвалідністю почувала себе рівноправним членом нашого суспільства та мала можливості для реалізації своїх інтересів та талантів. Тільки так, незалежно від обставин життя, ми зможемо називати себе європейським суспільством», - наголосив Микола Кулеба.

Участь у фестивалі взяло 115 дітей та молоді з функціональними обмеженнями з 25 районів та міст обласного значення області. Учасниками було представлено понад 500 робіт, виконаних у різних жанрах та техніках. Наймолодшій учасниці фестивалю 7 років і найстаршому - 35. Козятинський район представляли переможці районного конкурсу"Повір у себе" Фурман Катерина (с.Безименне), Петровська Карина і Мельник Дмитро (Самгородоцька школа-інтернат).

У ході свята дипломи та подарунки отримали всі учасники фестивалю, а окремі з них – і спеціальні призи від соціальних партнерів заходу.
Ще одним дарунком талановитій молоді стала вистава обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського «Попелюшка».

Відбулися заходи з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї

З нагоди святкування  Дня матері та Міжнародного дня сім'ї  фахівцями із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в  травні 2016 року були проведені групові заходи серед учнівської молоді  на теми:  «Мама найдорожча людина у світі», «Материнство- це благословення, «Міцна родина- щаслива дитина», «Родина- найцінніший скар»  та конкурс малюнків «Намалюй свою маму».

 

Метою заходів було виховання в дітей шанобливого ставлення до мами та формування цілісного уявлення про сімейні цінності. З учнями проведено бесіду «Моя мама - найкраща», «Все починається з мами», а також  продемонстровано соціальний ролик «Дякую, мама».

З багатодітними сім'ями на території Козятинського району  проводилась бесіда про сімейні цінності, традиції та народні звичаї, що передаються з покоління в покоління. Сім'я, як і матір, є основним елементом суспільства та берегинею людських цінностей культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку, і щоб ніякі мінливості долі не могли роз'єднати  найдороще і цінне, що є в людини – її родину.

"Матусенька рідна, найкраща, єдина"

12 травня у Широкогребельській СЗШ фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ було проведено лекції на теми: "Матусенька рідна, найкраща, єдина" та "Щаслива родина"до Міжнародного Дня матері та Дня сім’ї, в якому прийняли участь учні 1-2 класів. Метою заходу було поглиблення уявлення дітей про сім’ю, родину, рід, їх значення в житті людини, пробудити пізнавальний інтерес до історії свого родоводу, виховувати почуття любові й поваги до батьків, родини, гордості за свій народ, його історію, культуру, традиції.
Діти мали можливість висловити слова вдячності матерям, а також вони залюбки малювали портрети для своїх мам.
Було зрозуміло, що кожен любить свою сім’ю, своїх близьких, яких потрібно берегти та шанувати.

Сьогодні відзначаємо День матері

В Україні День матері — свято, що офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня. У 2016 році святкування припадає на 8 травня.
Історія виникнення свята
Вперше свято встановлене офіційно Конгресом США 8 травня 1914 року. Після першої світової війни це свято почали відзначати й у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині.
З XVII по XIX століття у Великій Британії відзначалася так звана «Материнська неділя» (англ. Mothering Sunday) — четверта неділя Великого посту присвячена вшануванню матерів у всій країні.
У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом. У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.
День матері в Україні
Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська.
Також, 1929 року «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та ін. організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді День матері відзначали широко.
У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.
За часів незалежної України свято встановлено «…на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації „Жіноча громада“, Спілки жінок України, громадської організації „Союз українок“…» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99.
В наступному році День матері відзначатимемо 14 травня.

Районний конкурс творчості для дітей з особливими потребами "Повір у себе"

В рамках роботи Служби соціальної підтримки сімей з метою привернення уваги громадськості до проблем дітей  з особливими потребами, виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей з функціональними обмеженнями, Козятинський районний центр соціальних  служб  для  сім’ї, дітей  та молоді щорічно проводить конкурс творчих робіт «Повір у себе».

 

Метою цього конкурсу є розвиток творчих здібностей дітей та молоді, самоствердження та реалізація їх талантів, сприяння їх інтеграції в суспільство, а також привернення уваги громадськості до проблем дітей та молоді з особливими потребами.

13 квітня  в Козятинській  районній  державній адміністрації відбувся конкурс "Повір у себе". Дітки показали свої вміння і таланти створивши  власними руками неповторні вироби: живопис, графіка, бісероплетіння, аплікація, ліплення, орігамі, вишиті або оздоблені бісером ікони та картини, витвори які вирізьблено з дерева, намальовані фарбами картини. Подбали, щоб на святі діткам було комфортно та цікаво працівники районного відділу культури, які розповіли про традиції святкування великодня, розпису писанок, розповідь супроводжувалось захопливою презентацією.

Згодом було визначено лауреатів конкурсу ними стали: Фурман Катерина (с.Безименне), Петровська Карина і Мельник Дмитро (Самгородоцька школа-інтернат). Як переможці так й усі учасники конкурсу отримали цінні подарунки, пригощались смаколиками, які підготували райдержадміністрація, райрада та благодійники. А роботи переможців будуть представлені на обласному конкурсі “Повір у себе”, який відбудеться у травні. 

 

 

Багато дітей та молоді наділені талантом, та серед них є особливі дівчата та хлопці з неабиякими здібностями. Тільки поєднавши зусилля багатьох дорослих людей, талановита українська молодь з особливими потребами зможе повірити у себе і знайти у собі сили для нових досягнень.

Всеукраїнська акція «Відповідальність починається з мене»

З метою пропаганди здорового способу життя у квітні місяці в  рамках Всеукраїнської  інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» в Козятинському районі фахівцями із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді проводяться лекції та бесіди  з профілактики негативних явищ серед молоді  (наркоманія, алкоголізм та тютюнопаління).

Чергова зустріч з прийомними батьками

 

 

 

 У приміщенні Козятинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулося чергове засідання прийомних батьків району та міста.

 «Розпорядок дня  та обмін досвідом» - під такою назвою в центрі 29 березня була організована тематична зустріч з членами прийомних родин та ДБСТ.

Директор центру   відкрив зустріч словами щирої подяки за нелегку щоденну працю, яку виконують прийомні батьки та батьки-вихователі. Він зазначив, що на сьогоднішній день в українських родинах існує багато проблем виховання дітей: моральних, етичних, соціальних, матеріальних. Але, незважаючи на це, люди знаходять у собі потенціал брати у свої сім'ї дітлахів для того, щоб дати їм материнську ласку і батьківську опіку, щоби ростити достойних громадян нашої країни та допомогти їм піти у доросле самостійне життя.

Психолог  районного відділу освіти  Оксана Вергелес провела  презентацію та обговорення щодо складання та коригування розпорядку дня сім’ї та кожної дитини. Зустріч пройшла у затишній атмосфері родинного кола. Щоби краще познайомитися між собою, кожна родина підтвердила свою неповторність цікавими розповідями про історію створення сімей.

На зустрічі було багато сказано, а головне - почуто. Обговорено проблемні питання, які виникають у ході функціонування прийомних сімей та ДБСТ. Зокрема, це питання оздоровлення, лікування, виховання, навчання, вікових особливостей прийомних дітей. Запропоновано шляхи їх вирішення. Спільно зі спеціалістом члени родини визнали, що такі заняття допомагають їм краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати нагальні питання за допомогою професійних порад.

 

 

Зустріч із учасником АТО

У понеділок  28  березня в Сестринівському клубі відбулася зустріч з  воїном- земляком, учасником бойових дій у зоні Антитерористичної  операції  Папаруком  Сергієм Степановичем. Чоловік нині виконує свій військовий обов’язок у зоні АТО, а нещодавно прибув додому у короткострокову відпустку. Воїн розповів про нелегкі військові будні, особливо в зимовий період, коли дошкуляють морози та вітри. Але чоловік  не втрачає патріотизму, наголошує на тому, що хто, як не ми повинні захищати свою державу.

 

На зустрічі були  присутні фахівець із соціальної роботи  Козятинського РЦ СССДМ, завідуюча  Сестринівським клубом, діти та вчителі Сестринівської ЗНВК І-ІІІ ст.

До Сергія Степановича  звернулася завідуюча клубом  подякувавши  йому за те, що захищає наше мирне життя, а також  побажала  чоловікові  здоров’я, витримки та многая літ.

 

Учні  Сестринівської ЗНВК І-ІІІ ст. подарували гостеві листівки з побажаннями повернутися живим, оскільки 29 березня  він знову вирушить в зону АТО.

Психологія учасників АТО потребує реабілітації

На сьогодні жоден українець не є байдужим до подій, які відбуваються на сході України. Вони певною мірою стосуються кожного. Навіть той, хто спостерігає за цим через засоби масової інформації, не залишається байдужим, оскільки вони наганяють страх і тривогу, залишають певний відбиток у психології людини, який несе в собі наслідки негативного характеру.
На особливу увагу нині заслуговують ті, хто став очевидцями цих подій. Мова йде про бійців АТО, які повернулися із зони бойових дій. Жодна війна не обходиться без втрат, і велике щастя для тих, хто повертається звідти живим. Ці хлопці пережили всі жахи війни, після яких дуже важко повернутися  до нормального повсякденного ритму життя. Фізичні травми видно, їх можна лікувати і поставити людину на ноги. А от внутрішній стан так і залишиться колишнім. Для майбутнього повноцінного життя їм не тільки потрібно лікувати бойові поранення, але й скалічену душу. 

17 березня в  рамках проекту «Воїну – гідна праця» ГО «Центр зайнятості  Вільних людей» в залі засідань  Козятинської міської ради відбувся семінар  на тему: «Соціальна адаптація воїнів АТО в умовах сучасних реалій». Практичні психологи, волонтери,  фахівці Козятинського РЦСССДМ та МЦСССДМ, працівники структурних підрозділів міської ради, обговорили проблему соціальної адаптації учасників АТО, яка займає важливе місце в українському суспільстві.
Загальна інформація щодо травми та основ психологічної санітарії;  посттравматичний стресовий синдром (ПТСР) та посттравматичний розвиток;  основні навички активного слухання та емпатії;  
За словами  волонтера, координатора напрямку соціальної адаптації учасників АТО проекту «Воїну – гідна праця» ГО «Центр зайнятості Вільних людей», соціальна адаптація учасників АТО – це, безумовно, ключовий момент у роботі кожної структури нашої держави: від волонтерів до органів місцевого самоврядування. Адже ті, хто повернулися з поля бою, не завжди одразу можуть повернутися до нормального повноцінного життя: без обстрілів, постійної небезпеки, смертей та вбивств.
Продовжила тему семінару психолог даного проекту, яка зауважила, що процес соціальної адаптації учасників АТО потребує комплексної системи заходів, яка повинна включати роботу не лише з самими бійцями, але й їхніми сім`ями, рідними, волонтерами, представниками міських служб тощо.
Протягом семінару надалися присутнім практичні поради щодо специфіки поведінки з учасниками  АТО, розповіли, як можна допомогти їм адаптуватися до життя після війни. Також звернули увагу на ті речі, які категорично не можна говорити учасникам АТО.
Наприкінці зустрічі, всі учасники семінару високо оцінили важливість та констатували, що більш чітко стали розуміти проблеми адаптації учасників АТО в суспільстві та важливість їх вирішення. Підкреслили, що з метою підвищення кваліфікації учасників семінару у спілкуванні з військовими, які брали участь в АТО, обговоренні способів подолання стресу, особливостей боротьби з маніпуляціями та протидії агресії, досвіду повернення ветеранів до мирного життя подібні зібрання потрібно організовувати систематично.
Проект «Воїну-гідна праця» реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках діяльності громадської організації «Центр зайнятості Вільних людей» і направлений на допомогу воїнам АТО, які повертаються додому, в працевлаштуванні, соціальній адаптації в суспільстві, перекваліфікації та навчанні. Воїни, що захищають нашу країну на Сході, потребують уваги й підтримки після демобілізації. Особливо ті, що отримали інвалідність внаслідок поранення. Здебільшого вони не мають змоги повернутися на попереднє місце роботи. Працевлаштованість і зайнятість – надважливі компоненти у психологічній та соціальній реабілітації ветеранів.  Для контактів: Олеся Єгорова, координатор заходу, +38093 520 97 29 Анастасія Ковальчук, координатор із зв’язків з громадськістю проекту «Воїну-гідна праця», +38063 415 44 79

Фахівці із соціальної роботи працюють з вагітними жінками

15 березня в рамках роботи консультпункту при пологовому відділенні та жіночій консультації Козятинської центральної районної лікарні відбулась чергова зустріч фахівці із соціальної роботи РЦ СССДМ з майбутніми матерями.
В рамках цієї роботи працівниками центру проведено бесіди з питань родинного виховання, планування сімейного життя, збереження репродуктивного здоров’я, консультування щодо здорового способу життя, формування відповідального, усвідомленого батьківства та недопущення будь-якого виду насильства, небажаної вагітності та вагітності неповнолітніх, взаєморозуміння між членами сім’ї, подолання агресивних станів. Вагітним жінкам надано також інформацію щодо функціонування комунального закладу Козятинського обласного соціального центру матері та дитини, в якому, за бажанням, можуть проживати жінки, які опинилися в складних життєвих обставинах разом із їхніми новонародженими дітьми.
Після проведення бесіди вагітним жінкам було роздано буклети.


Шановні жінки!

Весняна пора пробудження природи приносить в наші оселі чудове свято сонця, життя і кохання – Міжнародний жіночий день 8 Березня.
Все найпрекрасніше на землі пов’язане з вічним і незабутнім образом жінки-матері, жінки-громадського діяча, жінки-трудівниці, вірної подруги, слухняної, працьовитої доньки, тобто - найчарівнішої, найенергійнішої, завжди привабливої і за необхідності вимогливої половини людства. Тому марні зусилля лютої зими протидіяти нашому святу!
Сучасне, динамічне життя не обходиться без активної участі жінок, професійна компетенція яких впродовж 20 століття практично зрівнялася з чоловіками, а в 21 столітті вочевидь випереджає сильну стать. Невичерпна енергія і оптимізм жінок, материнська лагідність і турбота про дітей постійно додають снаги нам у складні часи. Ніжні, працьовиті руки, добре, чуйне серце, неперевершена врода наших подільських жінок є справжньою окрасою народу України, гордістю і надією молодої, європейської держави.
З нагоди цього чудового свята дозвольте побажати вам, дорогі і неповторні, мужні і добрі, ласкаві і незламні жінки, міцного здоров’я, земного щастя, пишної краси, успіхів у всіх справах, матеріального добробуту, сімейної злагоди , вдячних дітей і святкового настрою.
Хай вічне кохання і щастя материнства осяюють ваше життя! З весною вас, чарівниці і господині! Нехай все ваше життя буде теплим, квітучим і гарним, як справжня весна!
З повагою, Козятинський РЦ СССДМ

Відбулася зустріч з переселенцями, які проживають на території Козятинського району

 

03 березня в актовій залі центру дитячої та юнацької творчості працівниками Козятинського міського та районного ЦСССДМ організовано зустріч членів сімей, які виїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, з представником громадської організації «Вінницька правозахисна група», адвокатом Лукашенком Євгеном Олександровичем.

Присутнім заходу представлено проект Датської Ради у справах біженців «Юридична підтримка ВПО та постраждалому від конфліктів населенню України». В ході зустрічі адвокатом надано інформацію про можливість отримання в рамках проекту безоплатної юридичної підтримки внутрішньо перемішеним особам, роз’яснення з різних проблемних питань та відповіді на запитання присутніх.

В зустрічі з вимушеними переселенцями також взяли участь начальник міського управління праці та соціального захисту населення В.Вечеря та директор Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги О.Комар, які поінформували учасників заходу про умови отримання державної одноразової допомоги вимушено переміщеним особам та особливості роботи центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

По завершенню заходу бажаючі отримали індивідуальні консультації фахівців.

 

 

Соціальна робота з умовно засудженими неповнолітніми

Одним із важливих аспектів діяльності Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є взаємодія із кримінально-виконавчою інспекцією. Відповідно до Порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково робота спрямована передусім на вирішення питання зменшення ризику випадків скоєння неповнолітніми засудженими та особами молодіжного віку повторних злочинів.

З цією метою 26 лютого в приміщенні Козятинського МЦСССДМ відбулося засідання круглого столу за участю директора та фахівців із соціальної  роботи  Козятинського РЦСССДМ та МЦСССДМ, директора Глухівецького СЦСССДМ, начальника та інспекторів  Козятинського МРВ КВІ УДПтС України у Вінницькій області.

Під час засідання було розглянуто алгоритм спільної роботи з умовно засудженими неповнолітніми та  узгоджено дії по наданню індивідуальних та групових послуг.

Працівники кримінально-виконавчої  інспекції відповіли на запитання фахівців із соціальної роботи щодо виконання ними функціональних обов'язків, спрямованих на запобігання росту злочинності серед неповнолітніх  та молодих людей, а також рецидивної злочинності серед осіб даної категорії.

 

Позитивний результат у ресоціалізації неповнолітніх, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці КВІ та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Пройшло засідання круглого столу по питаннях взаємодій з людьми, які мають особливі потреби.

15 лютого у  Козятинській РДА пройшло засідання круглого столу по питаннях взаємодій з людьми, які мають особливі потреби.

Взяли участь у  засіданні фахівців із соціальної роботи  Козятинського РЦ СССДМ, головний спеціаліст сектору молоді та спорту РДА, голова та психолог-волонтер  Козятинського районного громадського товариства батьків дітей - інвалідів «ДОМ», соціальний  педагог Самгородоцької спецшколи-інтернат, методист позашкільного навчально-виховного центру та лідерів учнівського самоврядування  Миколаївського ЗНВК, Сестренівської, Гуровецької, Козятинської, Глуховецької, Флоріанівської, Широкогребельської та Йосипівської СЗШ І-ІІІ ст.

Почесним гостем зібрання була Людмила Нецкіна – спеціаліст Вінницької обласної громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», яка вже майже 7 років прикута до інвалідного візка. Активна, позитивна, цілеспрямована та оптимістична – вона розкрила присутнім теми: «Розуміння інвалідності» та «Етика спілкування з людьми з інвалідністю».

Круглий стіл був проведений у доволі теплій та ненав’язливій формі, виклад  інформаційного матеріалу чергувався з презентацією сюжетів та розповідями про життя людей з інвалідністю.

Головним завданням було донести до присутніх, що люди з інвалідністю – особистості, яким потрібно допомагати  адаптуватись та робити це  коректно. Необхідно залучати їх до активного життя в громадах,  запрошувати на заходи, акції, концерти тощо.

 Обговорено також рекомендації, які допомагають налагодити контакти та уникнути незручностей, які виникають під час спілкування з такими людьми.

 

Також продемонстровані відео з уроками особливого етикету з людьми в яких є порушення зору, які пересуваються за допомогою візка, мають ускладнення в мовленні тощо.

Всі повинні розуміти, що потрібно насамперед знати при спілкуванні з такими людьми. У цьому допоможуть такі основні принципи:

-      Коли Ви розмовляєте з людиною з інвалідністю, звертайтеся безпосередньо до неї, а не до супроводжуючого чи сурдоперекладача, які присутні під час розмови;

-      Коли Ви знайомитесь з людиною, обмеженою фізично, цілком нормально потиснути їй руку;

-      Якщо Ви пропонуєте допомогу, зачекайте, поки з пропозицією погодяться, а потім запитуйте, що і як робити;

-      Розмовляйте з людиною з обмеженими фізичними можливостями відповідно до її віку.

Обговорювались  також і гострі проблеми пов’язані з непристосованістю інфраструктури до потреб людей з інвалідністю, неможливість нормально пересуватись місцевим транспортом. Як  відомо, місто Вінниця є прикладом пристосованості транспорту та закладів освіти для людей з інвалідністю. Адже у Вінниці є спеціалізований транспорт та дві школи обладнані ліфтами для учнів, які пересуваються на візках.

За словами Людмили Нецкіної - Козятинський залізничний вокзал пристосований до потреб людей з інвалідністю, також на вокзалі діє служба супроводу. Втім проблем ще багато.

Закінчився  круглий стіл позитивними емоціями та солодким столом для усіх присутніх.

До Дня святого Валентина

День Святого Валентина досить популярне свято серед молоді. Існує кілька легенд стосовно цього дня, але всі вони поєднані однією думкою – справжнє кохання вище всіх земних перешкод.
У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І, хоча це свято зазвичай пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей.
Тож, 11 та 12 лютого фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ провели в Махаринецькій СЗШ І-ІІІ ст. та Сестринівській ЗНВК І-ІІІ ст. лекцію "День Святого Валентина ", а також розважальний захід «Він або вона».
За допомогою чарівної поезії учні показали, яким різнобічним може бути кохання. Жодне інше людське почуття не здатне так надихати людину на створення прекрасних речей. І не важливо, в якому столітті чи в якій країні ти проживаєш, адже кожен підвладний коханню.
Тож, бажаємо всім щирого кохання, весняного почуття закоханості, добра і віри. Будьте щасливі!!!

Міжвідомча нарада щодо роботи з учасниками АТО та їх сім`ями

На часі дуже актуальним є питання щодо здійснення ефективної роботи та надання якісних соціальних послуг учасникам АТО, мобілізованим, демобілізованим, пораненим, членам їх сімей та членам сімей загиблих (зниклих безвісти) у АТО.
5 лютого Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взято участь у нараді щодо психологічної реабілітації учасників АТО.
На нараді були присутні директори Козятинського районного та міського ЦСССДМ, психолог –волонтер, головний спеціаліст відділення комплектування та призову Козятинського РВК, інспектори управління праці та соціального захисту населення.
В ході наради розглядалися такі питання: алгоритм надання психологічних послуг та психологічної реабілітації учасникам АТО та про забезпечення санаторно-курортним лікуванням військовослужбовців та членів їх сімей.
На даний час одним із основних завдань перед працівниками Козятинського РЦ СССДМ є соціальний захист та підтримка сімей учасників антитерористичної операції.
Учасники заходу обговорили проблемні питання та надали пропозиції щодо їх вирішення.

Соціальний захист дітей, які виховуються одинокими батьками

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (від 24.12.15 №911-VІІІ) Урядом 25 грудня 2015 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» №1181.
Зазначеним нормативно-правовим актам з 1 січня 2016 року передбачено:
- надання тимчасової допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом в сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.
У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє одержувачу про те, які документи повинні бути подані протягом місяця.
Рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів після надходження всіх необхідних документів.
Умови та розмір тимчасової допомоги, яка виплачується у разі визначення судом розміру аліментів у твердій грошовій сумі залишилися незмінними та призначаються у відповідності до абзацу 2 пункту 8 постанови КМ від 22.02.2006 №189.
- скасування гарантованого розміру допомоги на дітей одиноким матерям (30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) та надання такої допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
З метою соціального захисту дітей, які виховуються одинокими батьками Урядовим рішенням збережено право на отримання з 1 січня 2016 року допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, особам, які звернулися за її продовженням за новими умовами у період з січня по березень 2016 року. Такі громадяни повинні заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за 6 місяців (липень-грудень 2015 року).
Особи, які звернуться за призначенням допомоги вперше вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.
За інформацією Управління соціального захисту населення

Профілактика алкоголізму в молодіжному середовищі

На даний час проблема алкоголізму є однією із актуальних, особливо в середовищі підлітків та підростаючого покоління. Сумним є і той факт, що дана проблема носить не лише медичний, але й соціальний характер. З метою популяризації здорового способу життя, профілактики алкоголізму, формування у молоді поваги до закону та запобігання негативним явищам у молодіжному середовищі, фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ 5 січня у Сестринівському ФАПі було проведено відеолекторій «Алкоголізм як соціальна проблема» (учні 10-11 класів). Під час заходу обговорили низку питань, зокрема про причини, які спонукають підлітків до вживання спиртних напоїв, профілактика алкоголізму та ведення здорового способу життя, історія виникнення спиртних напоїв, вплив алкоголю на свідомість людини та його руйнівні наслідки. Учасниками заходу були старшокласники та медична сестра ФАПу.

Шановні колеги!

З Новим роком та Різдвом Христовим!
Напередодні цих чудових свят висловлюємо слова подяки і шани всім трудівникам району за самовіддану, наполегливу працю, за вагомі результати, досягнуті в соціальній, освітній, культурній сферах. Доля країни, перспектива суспільного розвитку, глибока економічна модернізація економіки – в наших руках!
Щиросердечно бажаємо кожному міцного здоров’я, віри, оптимізму, виваженості, мудрості і неодмінно – світлого родинного щастя. Миру, злагоди та добра вам, дорогі колеги!

З найкращими побажаннями від колективу Козятинського РЦ СССДМ.

Фахівці із соціальної роботи працюють з вагітними жінками 

Наші діти… Ми чекаємо їх появи на світ , як дива. Вони – наша радість, наша надія, наш сенс життя . Ми бачимо їх талановитими , розумними, великими артистами, успішними бізнесменами , видатними вченими. Ми вкладаємо в них душу, хочемо, щоб було все якнайкраще. Ще в утробі матері дитина відчуває , чи бажана вона для своїх батьків. Відчуття себе очікуваним – фундамент розвитку гармонійної, повноцінної особистості.
22 грудня в приміщенні Козятинської центральної районної лікарні на базі «Консультаційного пункту у жіночій консультації» було проведено лекцію із вагітними жінками та тему: «Розвиток малюка від зачаття до народження
Прийняло участь 5 вагітних жінок. Фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ виступила з доповіддю щодо розвитку дитини від зачаття до народження та висвітлила питання спілкування з дитиною до її народження.

Свято до Дня Святого Миколая

Напередодні найочікуванішого свята – Дня Святого Миколая в Козятинській районній державній адміністрації відбулося справжнє новорічне дійство для малечі. Новорічна казка з сюрпризами та подарунками чекали на дітей в цей день.
День святого Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня святий приносить малечі подарунки і кладе їх під подушку. Але є категорії діток, для яких розгорнути зранку яскравий пакунок так і залишається нереалізованою мрією.

Тому, 18 грудня, напередодні свята Миколая Чудотворця, аби привітати таких діток, а це сироти, позбавлених батьківського піклування, із багатодітних родин, обділеними ласкою і теплом, для реалізування їх мрії, Козятинська районна держадміністрація влаштовує свято під назвою «Живемо, працюємо, творимо для дітей». Долучилися до святкових вітань голови райдержадміністрації та районної ради, директор Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, депутати районної ради та управлінь райдержадміністрації, щирі та добрі люди. 
У своїх вітальних промовах гості свята бажали підростаючому поколінню міцного здоров’я, успіхів у навчанні, світлого й щасливого майбутнього та здійснення мрій. А ще висловили сподівання, що найзаповітніше бажання всіх, без винятку, українців про настання миру в Україні обов’язково скоро збудеться.

Серед подарунків які вручали дітям соціально незахищених категорій населення, були теплий верхній одяг та взуття, мобільні телефони, гірські швидкісні велосипеди, футбольні м’ячі, конструктори, музичні центри, самокати, яскраві іграшки, книжки, солодощі тощо.
Дорослі є своєрідними помічниками Миколая і намагаються спільними зусиллями зробити все, щоб Святий Миколай прийшов до кожної дитини, поділився своєю любов’ю, добром і щедрістю душі з ближнім, та допоміг відчути радість новорічних та різдвяних свят!
День Святого Миколая нагадує кожному про те що, є діти, яким допомога та підтримка потрібна найбільше.

За насильство в сім'ї на Козятинщині за рік притягнуто до відповідальності близько 200 осіб

За визначенням Закону України "Про попередження насильства в сім'ї», який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї – це "будь –які, умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю", Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь – хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка – підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати – алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти...
Щоб переконати Вас у існуванні такої проблеми, наведемо деякі статистичні дані Козятинського відділення поліції по фактам вчинення насильства в сім'ях, на території Козятинського району, так за 2015 рік, за ст. 173-2 КУпАП «Вчинення насильства в сім'ї або невиконання захисного припису», працівниками поліції офіційно притягнуто до адміністративної відповідальності 167 осіб, взято на профілактичний облік 147 осіб, схильних до вчинення насильства в сім’ї.
Отже, проблема насильства в сім'ї реально існує, але державою створено органи, які наділені повноваженнями та компетенцією для профілактики і захисту осіб які стали жертвами насильства в сім’ї, встановлена порядок притягнення до відповідальності (як адміністративної так і до кримінальної) винних осіб.
На території Вінницької області працює обласна гаряча лінія з протидії насильства (0432) 60-20-20, де постраждалі можуть отримати інформаційну та психологічну консультації та соціальний супровід.
Запам'ятайте - ніхто, ніколи і ні за яких обставин не має бути жертвою домашнього насильства, бо насильство - це злочин.
У разі, якщо Ви стали жертвою сімейного насильства звертайтесь в Козятинське відділення поліції, що знаходиться за адресою м. Козятин, вул. Героїв Майдану, 30 або телефонуйте 2-03-30, 102.

Захід до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Він став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності, вшанування пам’яті тих, хто пішов з життя, та святкування здобутків, таких як розширення доступу до лікувально-профілактичних послуг. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему..
1 та 2 грудня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ було проведено заходи з учнівською молоддю в Махаринецькій СЗШ на тему: «СНІД- смертельна загроза людства» та «Знати – щоб жити».
Заходи були спрямовані на формуванні учнів в усвідомленні небезпеки, пов’язаної із поширенням ВІЛ-інфекції та СНІДу, навичок позитивної поведінки, здорового способу життя. В ході проведення діти прослухали лекції, переглянули матеріали щодо профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу та брали активну участь в обговоренні. 
По завершенню заходу кожен учасник отримав інформаційно – просвітницькі матеріали та пам’ятки з даної тематики.