«Святкові щедрування»

Січень місць традиційно славиться кількістю святкових днів. Не даремне із покон віків співають про три найбільші празники зими: Різдво Христове, Василя Святого, Святе Водохреща. Тож один із них, а саме Багатий вечір або Щедрий вечір, як його називають у народі на передодні Святого Василя традиційно відзначають у Бродецькому. 
Це привітання із святами організацій, установ і всіх торгівельних точок селища у вигляді театралізованого дійства під невмирущий баян. Учасники дійства обов’язково переодягаються у різних персонажів. 
Цьогоріч у зв’язку із ситуацією в країні усі діючі особи були одягнені в національні українські костюми. І цим лише додавали віри у завтрашній день. Серед учасників були працівники культури, фахівець із соціальної роботи, бібліотеки, домогосподарки та мама одного із учасників АТО нашого селища. 
Одні нашу роботу сприйняли як пафос, а інші – з трепетом та сльозами на очах дякували, що не опустили руки і продовжили народні традиції. Життя мусить продовжуватись незважаючи ні на що!

"Свято новорічне веселе" 

Найулюбленіше свято дітвори – Новий рік. Адже Дід Мороз обов’язково приносить усім дітям подарунки під ялинку. Коли зеленої красуні немає вдома не біда, вона завжди чекає на дітвору у селищному Будинку культури. Ось уже багато років поспіль, неодмінно 1 січня ми раді вітати дитинчат та їхніх батьків у святковому залі, де на них чекають новорічні хороводи, веселі ігри, дотепні конкурси та звичайно безпрограшна лотерея. Жодна дитина не покидає свята без традиційного подарунка від Діда Мороза та Снігуроньки.

Голова селищної ради домовляється зі спонсорами, а директор Будинку культури, художній керівник, фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ ССДМ та інші організатори і виконавці свята докладають усіх зусиль аби малеча почувалася задоволеною та щасливою.

Вітаємо з зимовими святами

Дорогі наші колеги, партнери, друзі! 


Від щирого сердця вітаємо Вас з наступаючим Новим Рокои та Різдвом Христовим!

Минулий рік був насичений подіями, напруженою працею, спільними й особистими звершеннями. Віримо, що у році прийдешньому Ви відчує турботу з боку колег, тепло друзів та близьких.

Бажаємо, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли.

Зичимо Вам міцного здоров'я, успіхів в усіх починаннях, родинного щастя , достатку і благополуччя!

Нехай прекрасні зимові свята стануть вісниками оновлення, принесуть Вам і Вашій родині мир, добробут, спокій, злагоду і впевненність у майбутньому, а в житті запанує любов.

Переселенців водили по магазинах та одягали

Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді разом із Вінницькою обласною правозахисною громадською організацією “Джерело надії” у вівторок займалися переселенцями. За словами фахівця соціальної роботи Людмили Клімової, речами забезпечено близько тридцяти сімей.
— На жаль, усіх побажань та потреб переселенців ми задовольнити не можемо, але саме основне надаємо,— розповідає пані Людмила.— Наш керівник зв'язався із “Джерелом надії”. Вони мають можливість допомогти цим людям. Отож переселенці зі сходу отримують речі першої необхідності. Це не грошова допомога, а гуманітарна.
Організація “Джерело надії” — виконавчий партнер Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ). 

Представник організації Ольга Петровська розповіла газеті “RIA-Козятин”, що про потреби біженців вони дізнаються за допомогою анкет, які ті попередньо заповнюють. 
— Наша організація заздалегідь домовилася із районним центром сім’ї, — розповідає пані Ольга. — Щоб проінформували переселенців про нашу зустріч. Вони писали заяви та заповнили анкети, які ми відправляємо до МОМ. Кожна анкета та заявка розглядаються індивідуально. Судячи із потреб, вирішується, яка допомога є пріоритетна. На одну особу виділять певну суму. Людина може обрати на ці кошти необхідні речі. Сьогодні переселенців забезпечували ковдрами, постільною білизною, рушниками та мінімальним набором ліків. 
В одному з торговельних закладів міста біженцям представники вище згаданих організацій допомогли вибрати та закуповували необхідні речі (взуття та одяг).

В центрі уваги - допомога переселенцям

Міжнародна організація з міграції в Україні (МОМ) допомагає переселенцям всіх регіонів. Нині настала черга і переселенців Козятинського району. Саме для того вони звернулися до Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для сприяння та здійснення оцінки потреб родин потребуючих допомоги.

МОМ надала 21 сім’ї з числа переселенців з Луганської та Донецької областей, які тимчасово мешкають в районі, гуманітарну допомогу у вигляді непродовольчих товарів, засобів гігієни, лікуванні та забезпеченні ліками, спеціального харчування, одягу, взуття та обігрівачів. У першу чергу, організація звертає увагу на соціально незахищені верстви населення: інвалідів, одиноких матерів, багатодітні родини, а також готова надавати допомогу у екстрених випадках.

Проведено корекційні програми для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї

Сім’я повинна бути безпечною територією, де можна почувати себе комфортно і затишно, де панує любов і злагода, де можна знайти захист від небезпек навколишнього світу. Але життя доводить, що реальна ситуація в сім’ї може бути дуже далекою від цієї ідилічної картини. Сім’я може бути і місцем, де розігруються невидимі, а іноді й видимі для оточуючих людські трагедії, місцем, де панує найжорстокіше насильство.

Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте також часто ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найприкріше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.
Протидії насильству в сім’ї приділяється особлива увага з боку держави. Законодавчою платформою, яка визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї є Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 15.11.2001 р. № 2789.

12 грудня 2014 року особи, які після отримання офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї повторно вчинили насильницькі дії по відношенню до близьких людей, пройшли корекційні програми, які були проведені спеціально підготовленим фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Людмилою Клімовою
Фахівець із соціальної роботи , що працює з особами, які спричинили насильство, приділяє увагу розвитку усвідомленості поведінки, диференціації почуттів учасників та розвитку вмінню управляти своїми почуттями, прийняттю відповідальності за свої почуття, свої реакції та своє життя на себе.
Основним завданням під час роботи фахівця стало навчити осіб, які вчинили насильство в сім’ї (фізичне, психологічне, економічне або сексуальне) визначати власні проблеми та розв’язувати їх у соціально прийнятний спосіб; сформувати в кривдників навички саморегуляції та самоконтролю, навчити висловлювати та аналізувати власні проблеми та вчинки; розвинути в учасників навички безконфліктного спілкування; розвинути здатність розуміти емоційний стан іншої людини та вміння адекватно проявляти свій;
Майже всі учасники не вміють будувати відносини, не володіють комунікативною грамотністю, не мають навичок заявити про свої потреби. Вони потребують емоційної підтримки, розуміння та необхідності бути почутими, вислуханими.

До Міжнародного дня інвалідів

Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об’єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983році.
Фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 3 та 4 грудня на закріплених територіях відвідали сім’ї, де виховуються діти-інваліди. 
Певній категорії дітей із даних сімей надано цукеркові подарунки. 

До Міжнародного Дня інвалідів фахівці із соціальної роботи провели низку заходів різного спрямування з метою доступу до зайнятості та права на гідну працю, сприяння активній інтеграції людей з інвалідністю до відкритого ринку праці, створення належних умов життя, реалізації особистого потенціалу та „рівності” й „повної участі” інвалідів у соціальному житті і розвитку.


Одне з головних завдань Козятинського РЦ СССДМ є підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями не лише з нагоди Міжнародного дня інвалідів, а й щоденно надаючи їм соціальну допомогу і підтримку.Створити такі умови, щоб ці люди відчували себе в нашому суспільстві дійсно захищеними та рівними.

Заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

З метою привернення уваги широких кіл громадськості до проблем поширення ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією, Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Козятинському районі і проводяться заходи на відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Тому 1 та 2 грудня 2014 року фахівцями із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ було проведено лекції, бесіди та відеолекторії з учнівською молоддю Козятинською СЗШ №9, Миколаївською СЗШ, Сестринівською ЗНВК та Махаринецькою СЗШ на теми: «Обізнаний – озброєний. Захисти себе від СНІДу!», «Міфи та факти про ВІЛ/СНІД», «Правда про СНІД» та "ВІЛ/СНІД - стосується кожного".

Заходи були спрямовані на формування в учнів загальноосвітніх шкіл району усвідомлення небезпеки, пов’язаної із поширенням ВІЛ-інфекції та СНІДу, навичок позитивної поведінки, здорового способу життя. В ході проведення заходів діти прослухали лекції, переглянули відеоматеріали щодо профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу та брали активну участь в обговоренні. 

Спеціалісти центру закликали молодих людей, поглянути на проблему ВІЛ/СНІДу не як на щось примарне і далеке, а як на реальну загрозу кожному. Цифровими даними довели, що СНІД поряд, і ніхто не має гарантії не заразитися, якщо живе бездумно і не знає шляхів передачі хвороби. Прослухавши інформацію кожен з учнів, задумавшись про свої вчинки, поставив собі запитання: Чи завжди моя поведінка не є ризикованою щодо ВІЛ/СНІДу? Чи я зробив усе, щоб уберегти своїх друзів та однолітків від цієї хвороби?

Молодіжний захід засвідчив, що кожна людина повинна усвідомити усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю… 

З метою запобігання ВІЛ-інфікування радимо: не вживати наркотичні речовини, особливо ін’єкційним шляхом, не вступати в незахищені належним чином статеві стосунки з випадковими партнерами, обстежуватись на ВІЛ чоловікам та жінкам перед створенням сім’ї та звертатися для проведення профілактичного лікування вагітним ВІЛ-інфікованим та дітям, народженим від таких матерів.

Щорічна акція «16 днів проти насильства»

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 Днів проти насильства». В рамках акції Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї на території Козятинського району.

В рамках акції «16 днів проти насильства», 25 листопада 2014 року фахівцем із соціальної роботи Іваніцкой Н.В Козятинського РЦ СССДМ було проведено лекції в Козятинській центральній районній лікарні з вагітними жінками на теми: «Сім’я без насильства – щаслива сім’я», »Домашнє насилля, його особливості та види » та продемонстровано декілька фільмів на дану тематику; відбулось обговорення переглянутого.
Фахівець зазначала, що проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Вона особливо небезпечна тим, що від насилля, в першу чергу, страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, але й, спостерігаючи за насильством над іншими членами сім’ї. У майбутньому цей негативний досвід вони переносять у власне життя.
Тому вагітним жінкам було докладно роз’яснено про види насильства, наголошено, що будь–яке насильство є порушенням прав людини і несе за собою кримінальну, адміністративну чи цивільно - правову відповідальність.
Наголошено на тому, що не варто мовчати, боятись, якщо проти них здійснено будь–які види насильства. Кожен громадянин України має право на захист гідності та честі.
Також жінок проінформовано про органи та установи, до яких потрібно звертатись за допомогою в разі вчинення насильства одного члена сім’ї стосовно іншого.

Щоб подолати проблему насилля в родині, її потрібно відкрито обговорювати та шукати шляхи вирішення!

Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах – це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак це зовсім не так. Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини вцілому. 

Донедавна проблема домашнього насильства в Україні практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу теми насильства у родині стали предметом публічного обговорення.

Потяг до насильства і готовність його терпіти зароджуються ще з дитинства. Малеча бачить, як сваряться батьки, переймає цю модель поведінки. Потім син так само може бити матір чи бабцю, а коли виросте й одружиться може дістатись і його дружині. 

– Діти або пристосовуються до того середовища, у якому вони живуть, і сприймають приниження і побої як норму, або прагнуть від них дистанціюватися, – стверджує Халілова А. І., психолог Олександрійського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Дехто тікає на вулицю. Дівчата намагаються рано вийти заміж і, як правило, не дуже дивляться, за кого йдуть. І часто ситуація уже в їх родинах починає повторюватися. А там долучаються спиртне, наркотики – і все йде знову по колу. Хоча є поодинокі випадки, коли діти алкоголіків, надивившись на жахіття в дитинстві і юності, хочуть мати зовсім інше життя. Вони створюють прекрасні родини, в яких немає місця насиллю. Найгірший фінал існування в тиранії – самогубство.

Як і психологи, правоохоронці радять не терпіти, коли у родині є побої і приниження, а покинути агресора. Рано чи пізно терпець може увірватися, а домашній тиран може не розрахувати власні сили.

Ознаками такого насильства над дітьми можуть бути: 
замкнутість; 
демонстрація повної відсутності страху; 
неврівноважена поведінка; 
агресивність, схильність до нищення й насильства; 
уповільнене мовлення, нездатність вчитися; 
надто висока зрілість та відповідальність у порівнянні зі звичайними для цього віку; 
уникання однолітків, бажання гратися лише з маленькими дітьми; 
занизька самооцінка; 
тривожність; 
намагання справити враження людини, що живе в злиднях; 
демонстрація страху перед появою батьків; 
страх фізичного контакту, острах іти додому; 
депресія, спроби самогубства; 
уживання алкоголю або наркотиків; 
психосоматичні хвороби, на кшталт болю в животі (неврастенії); 
нав’язливі страхи (фобії); 
насильство по відношенню до свійських тварин, та взагалі до більш слабших істот; 
почуття провини за отримання фізичних ушкоджень;
Як протистояти насильству? 
Досить багато людей, над якими чинять насильство, не наважуються йому протистояти. Тим часом законодавство гарантує кожній особистості широкі права та свободи й захист від їх порушення. Закон «Про попередження насильства в сім’ї» передбачає і покарання осіб, які чинять насильство в сім’ї, і заходи щодо надання допомоги потерпілим. 

Поради можуть бути корисними для всіх, хто став жертвою або свідком домашнього насильства. 

• Передусім варто пам’ятати народну мудрість: «Хто сам себе береже, того й лихо оминає». Не треба заплющувати очі на реальні факти і вмовляти себе не звертати уваги на насильство. Якщо ви зіткнулися з першими (ще «легкими») проявами насильства, подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей — уявіть найгірший розвиток подій і подумайте про ваші дії в таких неприємних ситуаціях. 
• Тримайте під рукою номери телефонів міліції. Варто, щоб ці номери також знали ваші діти. Якщо виникне потреба, не вагаючись телефонуйте до районного відділу міліції або на номер “102” і вимагайте термінового втручання. По приїзді працівників міліції детально опишіть їм усе, що сталося, покажіть ваші тілесні ушкодження, а також домашні речі, які побив чи поламав кривдник. 
• Якщо вам завдано тілесних ушкоджень, обов’язково зверніться до медичних закладів. Ви не лише пройдете лікування, а й отримаєте медичні висновки, які є вагомим доказом у суді. 
• Найбільше виваженим виходом з деяких ситуацій є втеча. Але цей крок належить ретельно підготувати. Варто заздалегідь зібрати невеличку валізу з найбільше потрібними речами: одягом для себе та дітей, грошима, ліками, ключами від дому, офісу тощо, особистими документами (паспорт, свідоцтво про народження дитини), документами, які підтверджують ваші права власності на житло, машину і т. ін. Обов’язково запишіть і запам’ятайте адреси та номери телефонів установ, до яких ви плануєте звернутися по допомогу. Крім того, наперед обдумайте маршрут вашої втечі й визначте декілька (не одне!) місць, де ви могли б сховатися, якщо залишите дім. 
• Якщо близькі люди готові вам допомогти в боротьбі з домашнім насильством, домовтеся з ними про спільні дії в гострій ситуації. Йдеться, зокрема, про дзвінок до міліції, тимчасовий притулок для вас та ваших дітей або схованку для потрібних вам речей (див. попередній пункт). 
• Пам’ятайте: насильство часто стає ще брутальнішим, коли кривдник довідується про бажання жертви припинити з ним стосунки. Якщо ви зважилися на таке, будьте готові захищати свої права та права ваших дітей. Заздалегідь обміркуйте можливі варіанти вирішення таких гострих питань, як поділ майна, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей. 
• Подумайте про те, як обмежити ваше спілкування з кривдником після розлучення і вберегти від нього ваших дітей. Наприклад, попросіть ваших колег по роботі з’ясовувати, хто вам телефонує, повідомте працівникам дитячої установи, хто має право забирати ваших дітей додому, ходіть до інших крамниць тощо. 
• Уявіть ваше дальше життя без кривдника й знайдіть у ньому позитивні моменти для себе. Згадуйте про ці моменти тоді, коли відчуватимете неспокій та сумніви.

Проведено спільний методичний день для фахівців Козятинського міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

21 листопада 2014 року було проведено спільний методичний день для фахівців Козятинського міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
План заходу був умовно розділений на дві частини. Перша – детальне ознайомлення учасників зустрічі із нововведеннями у порядку здійснення ЦСССДМ соціальної роботи. Друга частина спільного методичного дня була присвячена особливостям роботи із сім’ями переселенців та учасників АТО. Для бесіди по даному питанню було запрошено практикуючого психолога Яковлєву Тетяну Володимирівну. Пані Тетяна надала фахівцям корисні поради з питання особливостей налагодження першого контакту з особами вище вказаних категорій та пояснила важливість комплексності надання послуг (зокрема психологічного характеру) даним сім’ям. В ході зустрічі було домовлено про організацію спільних заходів по психологічній підтримці переселенців та сімей учасників АТО. 
Загалом зустріч була конструктивною і кожен отримав відповіді на нагальні питання.

Проведено захід до Міжнародного дня відмови від куріння

 Кожного третього четверга листопада щорічно в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Він був встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році.

 Останнім часом людство стривожене поширенням тютюнової епідемії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третина дорослого населення світу, серед них 200 мільйонів жінок – курять. А скільки ще підлітків і дітей?.. Тому 18 листопада, 2014 року фахівцем із соціальної роботи Максименко А.Л Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено груповий захід в Сестринівському ФАПі з учнями 10 класу на теми: «Куріння й способи позбавлення від нього» та " Ми за здоровий спосіб життя».

Під час проведення заходу учасників було ознайомлено зі згубним впливом тютюнопаління на організм людини та сучасні методи лікування від цієї шкідливої звички, доведено деякі статистичні дані стосовно даної проблематики. Зокрема, те, що Україну відносять до країн з високою розповсюдженістю паління. В наш час палять 51% чоловіків працездатного віку в міській і 60% – в сільській місцевостях. Найбільша частота паління реєструється серед чоловіків віком 20-29 років.

Мета заходу - популяризація здорового способу життя, заохочування дітей до занять фізичними вправами, здорового харчування та відмови від шкідливих звичок.

Фахівець із соціальної роботи донесла до підлітків, що здоровим бути модно та корисно.

На завершення виховного заходу старшокласники отримали інформаційні буклети. Сподіваємось, що в житті вони  оберуть правильний шлях – шлях до здоров’я  для забезпечення свого щасливого майбутнього.

 

Тижнева роборота фахівців із соціальної роботи

Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї,дітейтамолоді.
В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.
Основне завдання спеціаліста - бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Насамперед для сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарання в місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків.

Фахівцями із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ минулого тижня проведена слідуюча робота:

• Сприяння в отриманні гуманітарної допомоги одягом та взуттям одній багатодітній та трьом сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, одній сім' ї переселенців зі сходу. 
• Сім’ї переселенцям оформлено соціальну допомогу
• Одну диниту влаштована у дошкільний навчальний заклад села Махаринці. 
• Багатодітній сім' ї оформлено пільги на тверде паливо та електроенергію
• Оформлено державну допомогу при народженні дитини.
• Оформлено свідоцтво про народження дитині
• Організовано медичне обстеження дитині з функціональними обмеженнями в Сестринівському ФАПі
• Перенаправлено до логопеда в відділ освіти дитину з багатодітної родини
• Оформлено пенсію у зв’язку з інвалідністю
• Проведено груповий захід в Козятинській ЦРЛ з вагітними жінками на тему: "Усвідомлене та відповідальне батьківство",охоплено сім жінок.

 

 

 

Допомогли переселенцям

З території проведення АТО в Козятинський район вже виїхали понад 64 сім’ї

Зрозуміло, що найбільшим випробуванням ця ситуація стала для людей похилого віку, інвалідів та дітей.     Одним з найголовніших завдань сьогодні є забезпечення сімей з дітьми зі Сходу країни, які проживають у приміщеннях, не пристосованих до осінньо-зимового періоду, обігрівачами та речами першої необхідності.
Козятинський РЦ СССДМ за сприянням ВОПО “Джерело надії” за підтримки Представництва Міжнародної Організації з Міграції в Україн івирішили надати гуманітарну допомогу 25 родинам переміщеним із зони проведення антитерористичної операції.
   Тому 4 листопада 2014 року для 25 представників родин переселенців з Луганської та Донецької областей, які тимчасово проживають на території Козятинського району в приміщенні Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано зустріч з представником ВОПО “Джерело надії”      Міжнародної організації з міграції України у Вінницькій області для визначення їх потреб для подальшого придбання речей першої необхідності.

Протягом 2-3 тижнів родини отримають теплий одяг, взуття, ковдри,електрообігрівачі постільну білизну, засоби гігієни та інші необхідні речі.

Урочистості з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери

    Щороку у першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери. Встановлення цього професійного свята – вияв поваги до людей, завдяки яким втілюються у життя соціальні програми, контролюється трудова зайнятість громадян, здійснюється контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, регулюються трудові відносини між працівником та роботодавцем надається вчасна допомога найнезахищенішим верствам населення нашої держави.





    Працівники соціальної сфери району та міста були і будуть яскравим втіленням добра, правди, людської гідності і честі, взірцем духовності і вірності своєму покликанню – надавати допомогу тим, хто її потребує. Саме через їх серця щоденно проходять потреби і турботи, проблеми і болі тисячі громадян пільгових категорій, які перебувають на обліку у єдиному державному реєстрі осіб, малозабезпечених та багатодітних сімей, а також пенсіонерів, ветеранів, безробітних.

    Урочисті заходи з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери відбулися 3 листопада в райдержадміністрації. Зі словами привітання до працівників соціальної сфери району звернувся керівник апарату райдержадміністрації Юрій Студоляк, котрий подякував працівникам соціальної сфери за той вагомий внесок, який вони вкладають у загальну справу.
    Продовжили плеяду побажань голова районної ради Сергій Лановик та міський голова Олександр Гвелесіані, висловивши переконання, що соціальна робота стала частиною політики держави. До спеціалістів установ соціальної сфери висуваються дуже високі вимоги. І в чому б не полягала їх робота, основна мета їхньої діяльності – допомога людям. А головна риса характеру – людяність.

   З нагоди професійного свята кращих працівників соціальної сфери нагороджено грамотами за сумлінну працю, досягнуті успіхи у професійній діяльності та відданість своїй справі.
    Святкову концертну програму для працівників соціальної сфери підготували аматори художньої самодіяльності району.

Зі святом, дорогі колеги!!!

   Від щирого серця хочемо привітати із професійним святом людей, чия праця сповнена гуманізму, милосердя і тепла – працівників соціальної сфери! Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби. Вашу чуйність відчувають широкі верстви населення і, насамперед, пенсіонери та інваліди, діти-сироти, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, безробітні громадяни. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства. Щиро дякуємо вам за сумлінну працю і віримо: ми з вами єдині у прагненні соціальної справедливості, людяності, добра, у бажанні, щоб мешканці нашого району мали гіду роботу та гідне життя. Зичимо вам міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення. Нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини. Висловлюючи безмежну вдячність за ваші подвижницькі зусилля, не маємо сумніву, що вони будуть подвоєні у ході реалізації масштабних соціальних програм, зігріті співчуттям і любов’ю до ближнього. Хай спільними зусиллями і спільною працею будується щасливе майбутнє України, добробут і гідне життя громадян. Натхнення вам і творчих успіхів у вашій благородній справі!

   З повагою, Козятинський РЦ СССДМ

Психологічна готовність до материнства

   В черговий раз фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 21 жовтня 2014 року в Козятинській ЦРЛ було організовано та проведено лекцію для вагітних жінок на тему: «Психологічна готовність до материнства та пологів». На занятті були присутні 6 жінок, які окрім безцінних знань та навичок по догляду за новонародженою дитиною отримали  інформаційні буклети від РЦ СССДМ: « Відповідальне батьківств » та « Як виховати особистість, навчити її жити з почуттям гідності серед різних людей» .

Підтримка сімей з дітьми – основне завдання фахівців із соціальної роботи

   В родині Семенюків, які проживають в с.Іванківці Козятинського району, про яку ми вже писали раніше, проживає шестеро дітей, найстаршому хлопчикові Володимиру 8 років, має вади зі слухом, дитина не чує і не розмовляє. Сім’я знаходиться під соціальним супроводом Козятинського РЦ СССДМ з 04.02.2014 року. Матеріально-побутові умови проживання родини задовільні. Під час супроводу, фахівець із соціальної роботи регулярно здійснював відвідування даної сім’ї під час яких надавав соціально-педагогічні, інформаційні, соціально-медичні послуги. Також проводилась роз’яснювальна робота з батьками щодо неналежного виконання ними своїх батьківських обов’язків. Фахівцем із соціальної роботи було неодноразово відвідано Козятинську ЦРЛ для обстеження Володимира в педіатра, офтальмолога, невролога, хірурга та інших лікарів. Фахівець сприяв в виготовленні посвідчення багатодітної родини даній сім’ї. Зокрема, фахівцем із соціальної роботи вживались заходи з батьками родини зумовлені необхідністю покращення виховного потенціалу, покращення родинних стосунків. 

   Фахівцем із соціальної було сприяння у влаштуванні Володимира до Теплицького навчально-виховного комплексу спеціально-загальноосвітньої школи інтернату І-ІІІ ступенів для слабочуючих дітей. Перший тиждень навчання був складний для хлопчика адже раніше він не навчався і був завжди з батьками але згодом Володимир звик, потоваришував з дітьми, а також з учителем. Коли батько відвідав сина та зайшов до нього в клас, дитина вперше змогла промовити слово «тато» чим викликав щиру радість та посмішку у батька. Отже, перші тижні навчання в спецшколі вже дали свої результати, тому будемо надіятись що досягнень буде набагато більше.

   Батьки родини Семенюк не завжди прислухались до рекомендацій фахівця із соціальної роботи. Фактично погоджуючи необхідність певних дій, не завжди активно підключались до їх реалізації. Часткова безвідповідальність батьків призводить до несвоєчасного виконання завдань зазначеного в плані супроводу. Фахівцем із соціальної роботи планується тримати на постійному контролі сім’ю Семенюків і надавати ряд соціальних послуг, які потребує родина.

«Молодь за здоровий спосіб життя»

   Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. 
«Здоров’я — не все, але все без здоров’я — ніщо», — сказав свого часу Сократ. І це, дійсно, так. Перехід до здорового способу життя — це шлях до внутрішньої гармонії. І цей перехід не повинен бути різким. Поступово змінюючи себе, свої звички і ритм життя, ви зможете без зусиль досягти бажаного.

   1 жовтня 2014 року фахівець із соціальної роботи Іваніцька Н.В Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді провела заняття в Козятинській СЗШ І-ІІІ ст.№9 з метою: формування в учнів правильного уявлення про здоров’я, здоровий спосіб життя; виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих; пропаганда здорового способу життя; профілактика паління, пияцтва, наркоманії.

   Заняття відвідало 17 учнів. Інформація була надана в цікавій формі та довірливій атмосфері. Учні брали активну участь в обговоренні ситуацій та питань, які стосуються алкоголю, тютюнопаління та ВІЛ-інфекції. Для багатьох ця навчальна лекція була дуже цікавою, учасники дізнались багато нової інформації, змогли задати питання, які їх цікавили та отримати на них відповіді.

148-ма річниця від дня народження Михайла Грушевського в с. Сестринівка

   Грушевський Михайло Сергійович (1866-1934) – історик, науковець, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, громадський та політичний діяч, перший Президент незалежної Української держави - Української Народної Республіки.
   З нагоди Дня народження видатного українського історика, публіциста та першого Президента України Михайла Грушевського, який все своє життя присвятив українському народу, представники районної влади, органів місцевого самоврядування, начальники управлінь та структурних підрозділів РДА вшанували пам'ять про нього.

   Символічно, що урочисті заходи відбулися саме в с. Сестринівка, яке стало духовною батьківщиною першого лідера незалежної України. Тут народилася і виросла мати Михайла Сергійовича - Глафіра Захарівна, а також провів своє життя батько Глафіри – місцевий священник Захарій Опоков і довгий час проживав сам Михайло Сергійович.
Великою заслугою Грушевського як вченого, є створення цілісної концепції українського історичного процесу, його діяльність, як державного і політичного діяча періоду українських національно-визвольних змагань 1917-21. Ці та інші здобутки ставлять його в ряд найвизначніших постатей української історії.
   Метою всього життя Михайла Грушевського, для досягнення якої він поклав всі свої сили, було доведення законного права українського народу на власну історію, кульутру і відведеня йому належного місця у всесвітньо-історичному процесі. І це завдання ним було виконано. Тому Україна сьогодні гідно оцінила його внесок.

   В кінці заходу Максименко А.Л фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ в Сестринівському клубі мала змогу провести бесіди з учнями 9- 11 класів на теми: «Подумай про майбутнє…», «Так!» здоровому способу життя!, «Молода сім’я – майбутнє нашої країни».

   У ході бесід, консультацій старшокласники отримали корисну інформацію стосовно питань планування сім’ї, формування здорового способу життя, вдосконалення взаємостосунків, профілактики дисгармонії сімейних відносин.

   Також молодь отримали цікаві та корисні пам’ятки-буклети " Здоровий спосіб життя - це для тебе!","Обирай життя без тютюну", "Обирай життя без алкоголю!", "СТОП насильству!"

   Фахівець із соціальної роботи розповсюджувала інформаційні буклети та закликали молодь до ведення здорового способу життя.

Добро- найвища цінність людства

   У всі часи акція милосердя сприймалася, як високо моральний жест. Особливо актуальною ця тема стала сьогодні. Волонтери, благодійні фонди, громадські організації - це люди-світлячки у темному царстві війни. Не стала виключенням і Козятинська громадська організація «За здоровий спосіб життя» на чолі із Павловим Федором Петровичом , яка допомагає переселенцям з зони військових дій та кризовим сім’ям які перебувають в складних життєвих обставинах. Тож організатори фонду відстежують переміщення вимушених переселенців за допомогою Козятинського РЦ СССДМ, УСЗ, Адміністрації, медичних та інших закладів, щоб по можливості надавати посильну гуманітарну допомогу.

   Взнавши про кілька сімей із Луганщини, проживаючих на території смт. Бродецького Федір люб’язно погодився надати допомогу сім’ї Міхневичів із м. Стаханова, яка складається із шести чоловік і проживає самостійно у найманому житлі.

   19 вересня 2014 року представники фонду разом із головою та фахівцем соціальної служби підтримки сімей відвідали родину. Звичайно, не з пустими руками. Сім’я отримала продукти харчування: картоплю, моркву, крупи, масло, олію, молоко та інше, а також, більшою мірою, речі для дитини та дорослих.
Представники благодійної організації та члени сім’ї більше години спілкувалися у теплій дружній обстановці. Одні пропонували посильну допомогу, інші з трепетом розповідали епізоди свого життя ( як важко було виїхати із зони АТО та скільки ще є у нас нечестивих людей, які наживаються на чужій біді), і про те, що біля будинку був вибух, і в квартирі пошкоджено вікна і комунікації, і про те, що хочеться додому, адже стільки років прожитих на одному місці даються в знаки, і про те, що ми - усі українці повинні бути небайдужими до спільної біди. На знак порозуміння і вдячності усі сфотографувались у дворі єдиною, великою і дружньою сім’єю.

   22 вересня 2014 року в черговий раз представники організації «За здоровий спосіб життя» разом із головою та фахівцем із соціальної роботи Максименко А.Л районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали в с.Сестринівка одиноку жінку Мартинюк Вікторію з трьома маленькими дітьми , допомогли тим в чому вони мали потребу це продукти харчування та теплий дитячий одяг. Багатодітна мама була надзвичайно вдячна за допомогу адже вона була надзвичайно необхідна та вчасна.
Федір Петрович надав координати їхньої організації, до якої жінка може звертатися зі своїми проблемами.

   Козятинська громадська організація «За здоровий спосіб життя» роками активно співпрацює з районними та міськими соціальними службами і має можливість допомогти багатьом кризовим сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують матеріальної та реабілітаційної допомоги. 

   Козятинський РЦ СССДМ висловлює свою подяку голові громадської організації «За здоровий спосіб життя» за тісну та плідну співпрацю.

«Тиждень Української вишиванки» в Козятинській СЗШ І-ІІІ ст. №9

   Українська вишивка - ціла доля, ціле багатство, ціла історія. Ще з давніх часів вона була незамінною ознакою українського народу . Особливо красиво і вміло це виходило в наших жінок і дівчат. Слава про українську вишивку виходила далеко за межі її кордонів. Використовувалась вона, як предмет декору у будинках (як ми знаємо, в минулі часи важко уявити українську домівку без вишитих рушників, серветок тощо), також, як елемент одягу (як святкового, так і буденного). 

   Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. Історія української вишивки дуже давня і багата, відроджувати її взяла на себе відповідальність Козятинська СЗШ І-ІІІ ст. №9 з 15 по 19 вересня тут розпочався "Тиждень української вишиванки". Протягом якого вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Тиждень української вишиванки розпочався цікаво. Проводилися конкурси та виставки. На стінах школи красувалися стенди з учнівськими роботами. Кожен бажаючий зміг проявити свій патріотизм. Хтось малював картини, а хтось майстрував власними руками цікаві вироби.

   Дуже приємно є те, що усі учні активно долучились до проведення цього тижня. І не лише школярів, а й вчителів і також фахівця із соціальної роботи Іваніцьку Н.В. Козятинського РЦ СССДМ можна було побачити в таких милих оку вишиваних сорочках. 
Заключного дня пройшов святковий концерт, де були нагородженні переможці у проведених конкурсах. А також по завершенню відбувся флешмоб учнів у вишиванках.

   Фахівець із соціальної роботи роз’яснила дітям, що Україна нині, як ніколи, потребує молодих сердець, відданості й патріотизму, тому треба зосереджуватися на успішному навчанні, знанні звичаїв і традицій нашого народу, бо ж не можна любити те, чого не знаєш.
   Такі заходи, тим паче, в навчальних закладах, згуртовують, піднімають патріотичний дух. Налаштовують на єдність. Ми — українці і цим потрібно пишатися! Наша земля найкраща!

Соціальна підтримка дає свої результати

   В селі Лопатин Козятинського району проживає багатодітна сім`я Валентини Миколаївни. В сім`ї виховується троє малолітніх дітей . Мати виховує дітей самотужки, має статус матері-одиночки. 
   Співпраця Козятинського РЦ СССДМ з даною сім`єю розпочалась ще в 2012 році, сім`я була під соціальним супроводом, навіть після зняття даної сім`ї з супроводу , робота проводилась постійно. Ця родина належала до категорії неблагополучних сімей, так як мати часто знаходилась в стані алкогольного сп`яніння, належної уваги вихованню дітей не приділяла, діти не мали повноцінного харчування, була низька забезпеченість одягом, через борг за електроенергію, було відключене електропостачання до будинку, кошти, які отримувала Валентина, використовувались не на потреби сім`ї.

   Після чергового відвідування даної родини, комісією було вирішено скласти акт соціального інспектування і подати документи щодо призупинення виплати соціальної допомоги. З жовтня 2013 року соціальна допомога як малозабезпеченій сім`ї була призупинена. Кошти накопичувались на рахунку. Валентину було неодноразово попереджено про несення відповідальності за свої материнські обов`язки також проводилися бесіди стосовно використання сімейного бюджету. Було повідомлено, якщо сім`я буде виконувати вимоги фахівця із соціальної роботи, якщо мати буде дбати про добробут своїх дітей, то в такому випадку виплати відновляться.
   В серпні 2014 року відновили соціальну допомогу Валентині в розмірі 13 000 тисяч гривень. Тому було вирішено витратити кошти на потреби сім`ї, в першу чергу погашено борг за електроенергію, підключено до електропостачання будинок, разом із сільським головою Миколаївської сільської ради Киричишиним В.Г. було придбано нові меблі, постіль, ковдри, килими, посуд, одяг та взуття для матері та дітей, дрова на зиму та ін.

   Так, як старша донька Валентини Миколаївни – Вероніка не пішла минулого року до першого класу, було вирішено питання щодо влаштування дитини на навчання та прожиття до Козятинської школи-інтернат-гімназії. Наразі дитина навчається в 1- В класі гімназії.
   Фахівцем із соціальної роботи планується тримати на постійному контролі сім’ю Валентини Миколаївни і надавати ряд соціальних послуг, які потребує родина.

«Україна – єдина країна»

   Виряджали усім класом.
   Перший раз у перший клас привів Депешко Сергій свого первістка Костика. На урочистій лінійці поруч із внуком та сином стояла бабуся Руслана і втирала сльози, на той момент у жінки краялося серце навпіл, адже вона відправляла внука до школи у перший клас, а після святкової лінійки сина у солдати. 
   По закінченню лінійки всі першачки та їх батьки прийшли до класу на відкритий урок, до якого запросили фахівець із соціальної роботи Клімова Л.М Козятинського РЦ СССДМ та вчителька Назарова Л.Б Бродецької СЗШ І-ІІІ ст. 
   Тема уроку звучала так: «Україна – єдина країна». Актуальнішої теми годі й шукати. Урок пройшов на одному диханні, але дуже хвилююче, бо всі знали, що тато Сергій зараз повернеться до військової частини та поїде боронити рідну землю і свого синочка від непрошеного гостя. 

Тому слова, які звучали на його адресу були зворушливі до сліз.
На останок діти підготували малюнки, частину з яких вручили Сергію разом із квітами, як символ єднання та підтримки бойового духу військовослужбовців.

У свою чергу Сергій дав клятву перед своїми односельчанами та дітьми надійно захищати рідну землю від ворога та повернутися живим додому.

    В цьому класі є Софійка Лопатюк з Медведівки тато, якої уже боронить Україну від російського агресора. 
   Отож традиційне щасливе та радісне перше вересня видалось у цьому році світлим, теплим, але тривожним.
На цій хвилюючій ноті перший урок у першому класі завершено.
Шановні чоловіки, дорогі тата, повертайтеся живими і здоровими до своїх домівок, де Вас завжди чекають!

Паспорт громадянина України – основний документ, який посвідчує особу

   Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. По досягненню 16-річного віку в місячний термін необхідно зібрати документи та подати до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання для оформлення паспорту.
   Інколи батьки не інформують дітей про їх права та обов’язки або взагалі забувають, що до повноліття вони несуть відповідальність за соціальне благополуччя своїх дітей. В результаті особи із таких сімей, будучи вже дорослими, не мають паспорту. Щоб запобігти виникненню таких ситуацій, сім’ї потребують підтримки та допомоги.
   Саме з метою попередження таких випадків організовує свою діяльність Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В межах соціального супроводу працівники центру сприяли у оформленні документів, що засвідчують особу для двох дітей 17-річного віку із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.
    Під час роботи в даному напрямку у працівників Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виникало багато перешкод, таких як відсутність реєстрації місця проживання матері та дитини, відсутність документів, що підтверджують громадянство України та інші.
   Проте завдяки плідній співпраці дітям було оформлено паспорта громадянина України, що дає можливість неповнолітній особі відтепер і в майбутньому почувати себе повноцінним членом суспільства.
   Також на даний час фахівцями із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ проводиться робота в сприянні оформлення паспортів громадянина України, дітям та особам, які опинились в складних життєвих обставинах.

Перше вересня – День знань

   Знову ранок першого вересневого дня наповнився мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці міст і сіл розквітли від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом. Це наш край, наша держава зустрічали День знань - справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.
   1 вересня в усіх школах Козятинського району прозвучав Перший дзвоник, який покликав за шкільні парти школярів. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він став для першокласників, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступили на шкільний поріг. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професію, втілювати отримані знання в реальному житті.

   У святкуванні Дня знань, також взяли участь фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в Козятинській СЗШ І-ІІІ ст. №9, Сестринівській ЗНВК І-ІІІ ст. та Бродецькій СЗШ І-ІІІ ст.
   Хочемо побажати школярам нехай їх свідомість просвітлюється реальністю, патріотизмом, правдою і наснагою до роботи на благо нашої єдиної неподільної України! 
Найщиріші слова подяки висловлювалися вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави.
   Відрадно, що цьогорічний першовересень був сонячним, приніс добрий настрій у кожну школу , кожну родину!

Вітання до Дня Незалежності України

   Дорогі колеги, щиросердно вітаємо вас із величним державним святом українського народу — Днем незалежності України!
   Незалежність це – найвагоміше надбання, здобуте наполегливою боротьбою і невтомною працею, омріяне в думках численних поколінь багатовікової історії свободолюбної нашої країни. 23 роки тому, ми отримали право самостійно будувати власну країну, бути господарями на багатій та прекрасній українській землі.
   Увесь світ визнав нашу державу суверенною. Та на жаль, нині ми знову переживаємо часи випробувальної історії. На тлі неоголошеної війни з боку Російської Федерації та сепаратистських заворушень у східних областях України нам знову доводиться виборювати власну незалежність. Ми не маємо права її втратити, а зобов’язані виправдати надії наших великих попередників та збудувати державу такою, щоб наші діти та внуки могли гордитися нею, живучи в у єдності, гармонії та достатку.
   Україну не знищили війни, багатовіковий духовний геноцид, голодомори та репресії. Здобудемо перемогу і цього разу та будемо дотримуватися обраного власного курсу розвитку, відстоюватимемо свій європейський вибір та загальнолюдські демократичні цінності.
   Нехай це свято, День Незалежності України, вселяє гордість за величний український народ, нашу країну, об’єднує всіх українців, дарує усім нам світлі надії, щоденні звершення та впевненість у завтрашньому дні.

   З повагою Козятинський РЦ СССДМ.

Профілактично-просвітницька робота в оздоровчому таборі "Пролісок"

   Літо у всіх асоціюється з теплом, добрим настроєм і безперечно літнім відпочинком. Саме в цей період більшість школярів перебуває в пришкільних оздоровчих таборах. Але, як відомо відпочинок повинен бути не лише приємним але й корисним.
   Тому профілактично-просвітницька робота, яку веде Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в навчальних закладах району під час навчального року продовжується у пришкільних таборах. Вона включає різноманітні заняття соціально-профілактичного змісту, що спонукають дітей до вибору на користь здорового способу життя та відмови від шкідливих звичок. Адже влітку, коли діти не обтяжені навчанням, саме час звернути увагу на власне здоров’я.

   19 серпня 2014 року в черговий раз фахівці із соціальної роботи Іваніцька Н.В, Максименко А.Л, Бойко Н.С та Гнатовська О.М Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організували та провели групові заходи з дітьми та підлітками у оздоровчому таборі "Пролісок". Ігрові програми та тренінги, бесіди направлені на патріотичне виховання молоді, впровадження здорового способу життя, розвиток пізнавальних процесів, уваги, пам’яті, логічного мислення.
Діти з задоволенням сприймали інформацію, програвали різноманітні вправи тренінгів, спілкувалися, виконували завдання, відповідали на питання вікторин.

   Дітлахи із задоволенням приймали участь у всіх іграх та конкурсах; прослухали бесіди «Протидія торгівлі людьми», «Шкідливі звички, їх наслідки"," Профілактика ВІЛ/СНІДу». Дуже цікавими були ігри на кмітливість та швидкість, інтелектуальні вікторини заставили від душі посміятись як дітей, так і дорослих. Гарний настрій був у всіх, діти проявили себе, показали настільки дружні команди, девізом яких є відомі слова: «один за всіх, та всі за одного». Діти отримали інформаційні листівки, буклети, плакати щодо ведення здорового способу життя.

   Також провели з дітьми конкурс малюнків на асфальті, приурочений до Дня незалежності України. Розвага проходила у формі діалогу, з віршами, піснями. Дітлахи малювали сонце, небо, веселку, український прапор. Фахівціі із соціальної роботи намагалися донести до дітей значущість Батьківщини для кожної людини : “В цілому світі кожен знає - є Батьківщина лиш одна. І в нас вона одна єдина - це наша славна Україна!”.

   Профілактичною роботою охоплені учні 1-10 класів. Загалом проведено 12 заходів та залучено 63 учня.
Діти отримали цікаву інформацію, позитивні емоції та солодкі подарунки.
   Найвищою подякою фахівцям Козятинського РЦ СССДМ стало задоволення дітлахів, посмішки, запрошення відвідувати їх надалі.

Як попередити дитячу та підліткову наркоманію

   Тільки довірчий контакт може сприяти тому, що надалі ваша дитина також звіриться вам. І тільки через повагу та підтримку ви зможете допомогти один одному вирішувати свої проблеми.
   Фахівець із соціальної роботи Максименко А.Л Козятинського РЦ СССДМ провела захід " Як попередити дитячу та підліткову наркоманію" з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставин.
   В даному зоході фахівець наголосила, щоб попередити девіантну поведінку і зловживання токсичними речовинами в дітей і підлітків, необхідно дотримуватися таких правил виховання:
   -Щодня поводьтесь так, аби максимально сприяти здоровому вибору вашої дитини.
   -Виховуйте в дитині незалежність. Навчіть її саму приймати рішення й відповідати за них.
   -Хваліть дитину: за добре виконану роботу, за спроби зробити щось важке, навіть за старання. Якщо критикуєте, то критикуйте вчинок, а не людину. Якщо ми більше хвалимо, ніж критикуємо, у дитини розвивається почуття впевненості в собі, і вона вчиться покладатися на себе й свої відчуття.
   -Будьте завжди готові обговорити з підлітком гострі для нього питання. Діти повинні знати, що завжди можуть звернутися до своїх батьків за надійною інформацією і допомогою.
   -Цікавтеся справами й захопленнями своєї дитини. Познайомтеся з її друзями й заохочуйте її до контактів з різними групами підлітків. Якщо одна із груп почне примушувати підлітка спробувати наркотики, він зможе піти в іншу, а не залишиться самотнім
   Даний захід мав на меті, ознайомити батьків з попередженням девіантної поведінки і зловживанням токсичних речовин дітьми та підлітками.

Соціальна підтримка жінок з новонародженими дітьми

   Однією з категорій отримувачів послуг Козятинського РЦСССДМ є жінки з новонародженими дітьми. 
   З метою соціальної підтримки жінок з новонародженими дітьми, фахівець із соціальної роботи Максименко А.Л провела заняття та надала молодим матерям інформаційні буклети щодо догляду за новонародженою дитиною та щодо створення безпечного середовища для дитини в домі, на вулиці.
   В ході заняття було висвітлено наступні питання: особливості догляду за немовлям, як правильно купати немовля, корисність закалювання дитини, що потрібно знати, щоб зміцнити імунітет дитини, важливість грудного вигодовування особливо у перші 6 місяців життя дитини. 
   Майбутні мами окрім безцінних знань та навичок по догляду за новонародженою дитиною отримали інформаційні буклети від Козятинського РЦСССДМ: «Мистецтво грудного вигодовування» «Відповідальне батьківство» та «Як виховати особистість».

В залі засідань районної держадміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей

     Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.
   На засіданні комісії з питань захисту прав дитини були розглянуті питання щодо права дітей, які обділені батьківською любов’ю та піклуванням жити в родині, отримувати любов та піклування зі сторони дорослих та мати сприятливі умови життя та розвитку своїх здібностей та талантів.
   На робоче зібрання під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Оркуши були запрошені представники управлінь райдержадміністрації, соціальної та медичної сфери району тощо.
   - Наше з вами завдання захищати права дітей, які обділені батьківською любов’ю та піклуванням, можливістю жити в родині, отримувати турботу з боку дорослих і мати належні умови життя для розвитку своїх здібностей і талантів, - наголосив Олег Сергійович.- І за будь-яких обставин інтереси та права дітей мають стояти для нас, дорослих, на першому місці,
   Комісією було розглянуто 2 питання щодо участі у вихованні малолітніх дітей.
   Всі питання порядку денного були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними.
    За результатами засідання по всіх питаннях комісією прийняті конструктивні та виважені рішення в інтересах дітей і взяті на контроль до їх повного виконання.

Фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводили заходи в таборі « Пролісок»

   В самому розпалі перша зміна в оздоровчому закладі «Пролісок», який знаходиться у с. Йосипівка. Працівники табору приділяють багато уваги організації дозвілля дітей: проводяться загальнотабірні заходи, спрямовані на оздоровлення та розширення кругозору дітей, популяризації здорового способу життя та розвитку комунікативних умінь, творчих здібностей і нахилів.

   Традиційно щороку в літній період фахівці Козятинського РЦ СССДМ здійснюють інформаційно-просвітницьку та профілактичну роботу з дітьми, які відпочивають в таборі «Пролісок». 24 червня 2014 року фахівці із соціальної роботи Гнатовська О.М, Максименко А.Л, Стецюк І.С, Бойко Н.С, Клімова Л.М провели лекції, бесіди на тему «Вся правда про наркотики» , «Тютюн здоров’ю не товариш», «Алкоголь-викрадач розуму» та ігротеку «Битва за здоров’я». Заходи проводились з метою пропаганди здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок в дитячому середовищі.

   Також до дня молоді яке відзначають 29 червня, фахівці із соціальної роботи Максименко А.Л та Стецюк І.С провели лекцію з дітьми на тему: «Сучасна молодь: крок у майбутнє»,а фахівець Гнатовська О.М провела бесіду на тему: „Конституція – оберіг нашої державності”до дня Конституції України, діти у малюнках зображали символи України,а потім з цікавістю розповідали про свої права.

   Загалом груповими заходами було охоплено 50 дітей віком від 14 до 17 років та 20 – віком до 14 років; підлітки отримали індивідуальні консультації з питань, які їх турбували.
   Дітвора охоче брали участь в заходах, які підготували фахівці районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за що по закінченні заходу отримали цікаві подарунки.

Проведення групового заходу в пришкільному таборі Широко-Гребельській СЗШ

   Вже другий тиждень працює пришкільний табір відпочинку у Широко-Гребельській СЗШ. Діти залюбки відвідують його, адже вчителі прикладають багато зусиль для того , щоб діти гарно і цікаво відпочивали, зокрема , соціальний педагог Мотуз С.А. завжди намагається зацікавити дітей,заохотити до різних заходів,працюють маленькі загони,гуртки за інтересами.
Фахівець із соціальної роботи Гнатовська О.М Козятинського РЦ СССДМ провела два групових заходи серед школярів середніх класів. 5 червня проводився захід на тему « Казкотерапія», цікаво було спостерігати над тим, як діти за допомогою методики «Казкотерапії» виходили з різних конфліктних ситуацій. Була проведена бесіда на тему: « Права дитини», діти охоче спілкувались на цю тематику.

   В кожній родині завжди виникають конфліктні ситуації, емоційні всплески, як вирівняти емоційний стан школярів, фахівець запропонувала провести заняття з «Тістопластики». Цей вид творчості, за допомогою якої дитина забуває на 
певний проміжок часу те, що її турбувало,»переключається" тим самим заспокоюється.
   10 червня фахівцем із соціальної роботи проводився груповий захід « Тістопластика», з великим інтересом юні майстрині дивились, а потім і самі виготовляли вироби з тіста та мастики. Захід пройшов в теплій та дружній атмосфері.

У пришкільному таборі «Сонечко» проведено захід до Міжнародного дня захисту дітей.

   1 червня весь світ відзначає День захисту дітей. Це свято запроваджене в листопаді 1949 року рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Тоді, по закінченні Другої світової війни, учасниці
сесії у столиці Франції — Парижі урочисто заприсяглися боротися за створення умов, необхідних для щасливого та гармонійного розвитку майбутніх поколінь, тобто, дітей.
   А що є найважливішою умовою щасливого дитинства? Звичайно ж, мирне співіснування людей, що є гарантією спокійного і радісного життя кожної окремої родини.
1989 року OOH прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція — це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання
дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить — пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

   Тому фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ Біла Л.О. вирішила провести у пришкільному таборі «Сонечко» бесіду «Чи добре знаю я свої права?» . Під час заходу діти мали змогу ще раз ознайомитися з своїми правами та обов’язками, а також дізналися як правильно їх застосовувати, при цьому виховуючи в собі поважне ставлення до власної особистості та інших.
   На прикладі героїв відомих дитячих казок Лілія Олександрівна роз’яснила статті Конвенції про права дитини. Діти мали змогу перевірити чи добре вони знаються на своїх правах і чи вміють їх правильно реалізовувати. Також діти взяли участь у тестуванні «Чи добре знаю я свої права?» На завершення заходу Лілія Олександрівна зазначила, що у кожного з нас є права, і ми повинні добре знати їх, щоб захистити себе, якщо хтось хоче нас образити. Але слід знати не лише свої права, але й бов’язки. Прагнучи відстояти свою свободу, не утискайте свободу інших.

Фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ надали допомогу родинам з Криму

   Міжнародна організація ЮНІСЕФ через громадську організацію " Джерело надії" було надано гуманітарну допомогу для громадян, які виїхали з території АР Крим та м. Севастополь.
   Фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ надають всебічну підтримку двом родинам, які приїхали з АР Крим на тимчасове проживання в Козятинський район.
   Фахівці надали кваліфіковані консультації щодо організації навчання та виховання дітей у дошкільних та навчальних закладах, медичного обслуговування, оформлення соціальних виплат, працевлаштування та вручили гуманітарну допомогу від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яку надала Вінницька обласна правозахисна організація "Джерело надії".

Захід до Міжнародного дня захисту дітей в багатодітній родині, яка знаходиться під соціальним супроводом Козятинського РЦ СССДМ

   Щороку в перший день літа в усьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, хочемо, щоб вони прославляли свої родини, продовжували славні справи дорослих.
   Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Саме такими дітьми опікується Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а саме: дітьми з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах; дітьми з функціональними обмеженнями; дітьми з малозабезпечених сімей; дітьми позбавлених батьківського піклування; дітьми з багатодітних сімей, прийомними дітьми.
    2 червня фахівець із соціальної роботи Максименко А.Л Козятинського РЦСССДМ провела лекційне заняття на тему: « Право на особисте життя» в багатодітній родині Семенюк Л.В ., яка знаходиться під соціальним супроводом с. Іванківці. Захід було присвячено Міжнародному дню захисту дітей.
   Родина ознайомилась зі статтями Конвенції ООН про права дітей. Під час лекції діти зазначили, що для них найцінніше та найдорожче у їхньому житті на даний момент є їхня родина: міцна, любляча в якій завжди панує мир і взаєморозуміння.
Також сім’я дізналася, що:
На сьогоднішній день, право на особисте життя гарантується кожному:
- Загальною декларацією прав і свобод людини(1948);
- Міжнародним пактом про громадянські і політичні права (1966);
- Європейською конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод(1950);
- Конвенцією про права дитини(1989).
Право на особисте життя охороняється Конституцією України, Кримінальним, Цивільним та Сімейним Кодексами України.
Право на особисте життя та його таємницю гарантується статтею 301 Цивільного Кодексу України. Крім того гарантується право на особисті папери – документи , фотографії, щоденники (ст.303 ЦК)., на таємницю кореспонденції (ст.306), захист особи при проведенні фото- кіно та телезйомок (ст.307) , та неправомірне використання приватних даних в Інтернеті.
   День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Захід до дня Захисту Дітей у Пиковецькій школі

   27 травня до Дня Захисту Дітей у Пиковецькій школі фахівець із соціальної роботи Кесарчук Л.М Козятинського РЦ СССДМ провела груповий захід на тему: «Діти - найдорожче» . Кесарчук Л.М вважає хибною думку, яка побутує у нашому суспільстві , що з дітьми треба спілкуватися двома способами і цими ж двома способами на них впливати. Їх знають переважно усі батьки, особливо старшого покоління: батіг і пряник. Третього бути не може. А от і може, каже фахівець: « З дітьми треба говорити. Як із дорослими. Вони вас зрозуміють» 
   Під час заходу фахівець із дітьми провела бесіду про те, що є шкідливим для них : паління, алкоголь, наркотики, надмірне користування інтернетом. І всі ці шкідливі звички назвали діти. Кесарчук Л.М. запитувала, якими вони себе бачать в майбутньому?? Всі вони хочуть бути здоровими, гарними і мати хорошу роботу, і прекрасно розуміють, що з шкідливими звичками нічого не досягнуть.
   Адже, як писав Януш Корчак, дітей нема – є люди. Лише тоді вони відчувають, що їх цінують, люблять, вважають рівними. Особливо важливо це сьогодні, коли акселерація значно випереджає зміну уявлень дорослих про дитину і її світобачення.

Дорогі юні друзі!

   Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.
   Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.

   Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування.
   Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.
   Бажаємо вам, дорогі юні друзі, вашим батькам, бабусям і дідусям, міцного здоров’я, щастя, добра і сімейного затишку. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!

   З повагою Козятинський РЦ СССДМ.

У Гуровецькій та Непедівській школах було проведено захід до Всесвітнього Дня пам’яті померлих від СНІДу.

   Скільки про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч нас – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні. 
   Проте статистика річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований. За даними ООН, щороку СНІД – «чума ХХ століття» забирає життя 5 млн. осіб. Зараз на планеті біля 150 млн. інфікованих і це тільки офіційна статистика. Вчені констатували той факт, що за 30 років, що пройшли з моменту перших проявів вірус імунодефіциту вразив більше 90 мільйонів чоловік. На початок 2014 року у світі з ВІЛ/СНІДом живе більше 37 мільйонів людей ( в тому числі 5,5 мільйонів дітей до 15 років). За даними ООН щоденно у світі ВІЛ-інфікується більше 15 тис. людей. 
СНІД займає четверте місце в світі серед причин смерті, а у молоді до 30 років та жінок – перше місце. Україна входить в п’ятірку у світі за темпами поширення цієї хвороби.

   21 та 22 травня 2014р. в Гуровецькій та Непедівській школах фахівцем із соціальної роботи Дорощук К.А. Козятинського РЦ СССДМ був проведений проінформаційний захід у вигляді бесіди та показу відеоматеріалів до Всесвітнього Дня пам’яті померлих від СНІДу. Учасниками проведеного заходу стали діти 5-11 класів. Вони брали активну участь в обговоренні поданого матеріалу.
   На даний захід було запрошено медичного працівника Ковбасюк Анну, що дало дітям змогу краще сприйняти наданий їм матеріал. Вона дала відповіді на запитання, що цікавило учнів.

      Наприкінці заходу фахівець із соціальної роботи разом із дітьми склали символ боротьби зі СНІДом.
Всесвітній День пам'яті померлих від СНІДу - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення їх від наркотичної та алкогольної залежності.

Святкування родинного свята у с. Жежелів

   Уже стало традицією щороку у травні місяці святкувати два хоч і нових, але чудових свята – це День матері (друга неділя травня), а також День сім’ї (15 травня). Саме до цих двох свят було приурочене родинне свято, яке проводилося в Жежелівському будинку культури 16 травня, організоване Козятинською райдержадміністрацією. Ведучими на урочистій церемонії були начальник відділу у справах сім’ї та молоді О.А. Шклярська, а також завідувач Жежелівським будинком культури. На святі були присутні переважно сім’ї з дітьми: це і новостворені сім’ї поки що без дітей, і сім’ї з дітьми, також були присутні подружжя, які разом уже більше 50 років. Для гостей був представлений святковий концерт, в якому брали участь жителі села Жежелів, які беруть активну участь в громадському житті села. Виконувались красиві українські пісні про батьків, про матір, про родинне тепло. Ведучі від імені всіх жителів села подякували голові сільської ради Є.Л. Слюсаренко за сприяння у проведенні родинного свята.
   На сцену викликали дві сімейні пари, які вже відгуляли свої золоті весілля. Дідусі і бабусі ділилися з молодшим поколінням секретами довгого та щасливого сімейного життя. У святковому концерті брали участь і наймолодші жителі села, які також дарували пісні для мам, тат, бабусь і дідусів, а також для всіх присутніх гостей. Було представлено гумористичну сценку «Петро та Наталка», в якій головні ролі грали художній керівник Жежелівського будинку культури та мама з багатодітної сім’ї, яка самостійно виховує трьох дітей. Особливу увагу під час проведення родинного свята звернули на багатодітних сімей. Кожну сім’ю урочисто викликали на сцену під оплески гостей, коротко розповідали її історію та дарували подарунок. Ведучими було відзначено, що особливою шаною у Жежелеві користується багатодітна сім’я Біликів, де батько самостійно виховує чотирьох синів.
   На родинне свято були запрошені фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ Л.М. Клімова та М.В. Басюк. Їх було запрошено у ролі гостей, але під час церемонії вони мали змогу виступати ще й фотокореспондентами. Було дуже приємно спостерігати за сім’ями, слухати їх історії, фотографувати, адже кожну сім’ю фахівці «знають у лице».
По закінченні свята всі сім’ї розходилися по домівках з посмішками на обличчях, адже так приємно, що не зважаючи на складну ситуацію в країні про них пам’ятають, і що сім’я була, є і буде найголовнішою цінністю в українському суспільстві.

У Самгородській спеціальній ЗОШ-інтернат до Дня сім’ї проведено правоосвітній захід

   15 травня 2014 року фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ Бондарук А.Ф. провів бесіду з учнями 6- го класу Самгородської ЗОШ - інтернат щодо планування сім'ї та репродуктивного здоров'я.
Учасниками заходу стали 17 учнів.
   На початку бесіди учасники розглянули питання щодо здоров’я та сім'ї. Саме ця частина заходу промайнула швидко, учасники активно триймали участь, обгрунтовували свої відповіді. Під час бесіди багато уваги та часу було приділено питанням щодо етапів формування сексуальності та факти і міфи про сексуальність. Учасники детально обговорили різницю у формуванні потягу до протилежної статті між хлопчиком та дівчинкою. Під час цих вправ виникали дискусії між учнями, де кожний намагався перекоти в своїй думці. Доводилося зупинятися на кожному міфі, використовуючи плакати «репродуктивні системи», посилаючись на доказову медицину. 

Після проведення бесіди учасники виявили намір провести круглий стіл з обговоренням перспективи впровадження отриманих знань у навчально-виховному процесі.

Щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян

   Щорічно 15 травня, починаючи з 1993 року, відзначається Міжнародний день сім’ї. Встановлення цього дня Генеральною Асамблеєю ООН покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
Символічно, що саме цього дня до Козятинського обласного соціального центру матері та дитини завітало обласне керівництво. Поважними гостями були начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Олена Стоялова, директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Балицька та її заступник Ольга Слободяник, головний спеціаліст відділу молоді та спорту РДА Ольга Шклярська, директор РЦСССДМ Ігор Гасюк та представники аналогічних міських служб.
   - Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку, - наголосила начальник управління у справах сім’ї та молоді ОДА Олена Стоялова , вітаючи молодих матерів та їх діток.- Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

   Олена Володимирівна побажала усім присутнім добра, достатку, родинної злагоди та благополуччя, гідного продовження у найдорожчому своєму багатстві – дітях.
 А також разом зі своїми колегами вручила цінні подарунки підопічним центру. Директор Козятинського обласного соціального центру матері та дитини Валентина Живчик ознайомила обласну делегацію з метою діяльності та роботою даного центру.
Як зазначила, Валентина Григорівна, центр забезпечує тимчасове проживання жінок на сьомому – дев’ятому місяці вагітності, а також матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню ними материнських обов’язків. Вона наголосила, що основним завданням закладу є здійснення роботи щодо реалізації права дитини на виховання в сім’ї. Так, за сприяння обласного центру, матерям, які потрапили у складні життєві ситуації надається допомога у тимчасовому розв’язанні проблеми житла, забезпеченні ефективної та постійної взаємодії з соціальними працівниками, а також забезпечення належних умов життя новонародженої дитини під час подолання матір’ю обставин, які заважають нормальному функціонуванню сім’ї.
   З початку функціонування заклад забезпечив тимчасове проживання 136 осіб, з них – 58 жінок та 78 дітей. Слід відмітити, що сорок відсотків підопічних центру – випускники інтернатних закладів з числа дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування. Троє з них – неповнолітні (відповідно 16,15 та 13 років). Протягом шести років існування закладу працівники центру допомогли доцільно використовувати свої кошти, знайти, придбати та юридично оформити житло для 52 осіб (а саме, 20-ти мам та 32-х дітей).
Валентина Григорівна зазначила, що 18 мешканцям закладу вдалося влаштувати особисте сімейне життя, 14 підопічних одружились, проте головне, що всі налагодили стосунки з родичами та близькими людьми.
   Фінансування Козятинського обласного центру матері та дитини здійснюється з обласного бюджету.

   Так, у поточному році на утримання закладу виділено 603,5тис. грн.

Заходи в обласному соціальному центрі матері та дитини

   8 травня спеціалісти Вінницький обласного центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді у Козятинському обласному соціальному центрі матері та дитини провели супервізійну нараду по обговоренню окремих випадків за участю спеціалістів Козятинського, Липовецького та Погребищенського РЦ СССДМ. Метою засідання мультидисцтплінарної команди було обговорити та прийняти спільне рішення щодо подальшого влаштування у громаді клієнток після їх вибуття з центру.
   11 травня в Козятинському обласному соціальному центрі матері та дитини відбулося родинне свято, присвячене Дню матері. Спочатку спеціалістами центру матері та дитини була проведена святкова бесіда про роль жінки – берегині роду людського та роль матері в житті кожної людини, Потім всі разом пили чай із тістечками та говорили про перші досягнення малят, провели конкурс - караоке пісень про маму. А в кінці заходу кожна молода мама центру отримала медаль з почесним званням « МА - МА».

Захід до Дня Матері в Іванковецькій школі

Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято - День матері. Слово "мати", "мамо", "матуся" завжди асоціюється у нас з любов'ю, добротою, ласкою. Мати - найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, людина, яка любить нас безумовною, щирою любов'ю.
День матері - свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові! Любов матері - основа і джерело життя. У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви.
   13 травня, 2014 року фахівець із соціальної роботи Максименко А.Л  Козятинського районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, провела виховний захід до Всесвітнього дня Матері в Іванковецькій школі.
Учасниками заходу були учні 7-8 класів, в ході якого була проведена лекція , виховна година з учнями школи , з метою виховання у молоді шанобливого ставлення до матерів.
   Безумовно, День матері - одне з найбільш зворушливих свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя до своїх останніх днів несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити свою дитину незважаючи ні на що.

Привітання з Днем Перемоги

Дорогі ветерани війни!
   Сьогодні ми відзначаємо 69-у річницю визволення України від фашистських поневолювачів. Долаючи жорстокий опір противника, воїни-визволителі у тяжких боях йшли зруйнованими містами і селами, аж поки на українській землі не залишилося жодного ворожого солдата.
   Майже сім десятиліть відділяє нас від тієї незабутньої весни 1945 року, коли наші діди та батьки у жорстокій битві вирвали долю нашої землі з пазурів фашистів.
   Людство низько схиляє голову перед тими, хто поклав навівтар Великої Перемоги свої життя та здоров’я. Понадвісім мільйонів українців не повернулися до своїх домівокз війни.З кожним роком пам’ять про титанічну битву нашогонароду стає для нас ще важливішою. Усе менше ветеранів Великої Вітчизняної війни залишаються з нами і всевеличнішим постає перед нами їхній подвиг.
   Ми завжди будемо вдячні ветеранам за чисте небо над Україною, за нашу можливість народжувати і виховуватидітей у мирі та любові.
   У цей весняний, радісний і водночас сумний день, щиро бажаємо вам здоров’я, добра й благополуччя. Нехай уваших домівках завжди панують мир, спокій та достаток.
   Подвиг ваш – безсмертний, пам’ять про вас, живих і мертвих, – нетлінна, вдячність народу – безмежна.
   Зі святом Вас!

   З повагою Козятинський РЦ СССДМ.

“Повір у себе, - і у тебе повірять інші” - фестиваль для серця і душі

   Не всіх людей доля наділила здоров’ям у рівній мірі. Живуть серед нас прекрасні люди, чуйні і добрі, здібні і талановиті, але з обмеженими фізичними можливостями. Серед них є музиканти, співаки, художники, спортсмени . Вони різні: кожен має свої уподобання, кожен має свої погляди на життя, але кожен з них своєю щоденною невтомною та величезною працею над собою показує нам великі можливості людини!
   Щорічно, протягом останніх 17 років, проходить районний фестиваль творчості талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе», який спрямований на виявлення та розвиток творчих та індивідуальних здібностей дитини.

8 травня в залі засідань Козятинської райдержадміністрації відбулася виставка робіт учасників вищезгаданого конкурсу. Членам оцінювальної комісії було складно визначити трійку найкращих, адже тематика і жанри представлених композицій були різноманітні у цьогорічному фестивалі взяли участь 10 дітей Козятинського району, які привезли на огляд свої роботи з образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, зокрема: яскраві вироби з бісеру та паперу, мальовничі вишивки, незвичайні картини з підручних матеріалів, майстерні поробки з дерева, тощо.
   За висновками журі лауреатами фестивалю стали Жовтяк Олег (с. Самгородок), Загоруй Ярослава (с. Самгородок), Барановська Ангеліна (с. Кордишівка).

Захід організували працівники Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за участі відділу культури та відділу у справах сім’ї і молоді. Підтримку у проведенні даного заходу надала громадська організація «За здоровий спосіб життя».
   Низький уклін кожному учаснику Всеукраїнського фестивалю “Повір у себе, і в тебе повірять інші” за незламну Віру в свої сили!

Підсумки проведення IX щорічної Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» 2014.

   7 квітня в усіх містах України розпочався офіційний збір коштів в рамках акції «Я хочу бачити життя!», яскравий фінал якої заплановано на 27 квітня. Усі зібрані кошти будуть витрачені на закупівлю медичного обладнання для дітей з вадами зору в обласні та міські дитячі лікарні України.
   Цьогоріч Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вдруге долучився до проведення всеукраїнської акції «Серце до серця"
Волонтерами акції стали 13 фахівців із соціальної роботи.
   «Конвертуйте валюту не в долари, а в добро!!!» - такий девіз народився під час зібрання коштів у фахівців Козятинського РЦ СССДМ до Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця ». 
   Саме за активної роботи Козятинського РЦ СССДМ було зібрано кошти у сумі понад 1 600 грн., які перераховано на рахунок Всеукраїнського благодійного фонду.
   Дякуємо нашим волонтерам за плідну роботу та всім небайдужим жителям нашого району, які взяли участь у благодійній акції „Серце до серця ”!

Щиро вітаємо Вас з Святом Воскресіння Христового!

     У житті кожного християнина Великдень - свято особливо шановане та величне, бо Воскресіння Христове – це торжество справедливості і перемоги добра над злом, утвердження віри і надії у серці кожного християнина, великий дарунок Господньої любові. Величне свято Воскресіння спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно. З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії й сподівання на добру долю.
   Від усього серця бажаємо Вам благодаті, добробуту, окриленого настрою, миру, злагоди та душевної величі. Нехай чудесне свято Великодня принесе любов та світло у Вашу родину, щирість та добро у взаємини, дарує всім Вам щастя, здоров’я, любов та непохитну віру в кращий завтрашній день!

   Христос Воскрес!
   З повагою Козятинський РЦ СССДМ.

«СТОП насильству»

 

 

 

Не зважаючи на визнання Україною Конвенції ООН про права дитини та існуючі нормативно-правові документи, які мають її захищати, реальний соціальний захист дітей потребує більш глибокого вивчення та зацікавленості різних державних і громадських інституцій у вирішенні цієї проблеми. На жаль, притаманний нашому суспільству стан економічної напруги дуже часто призводить до випадків насильства. Особливу небезпеку являє собою насильство по відношенню до дитини, яка не лише не здатна повноцінно захищатися, але й часто змушена переймати насильницькі способи спілкування та взаємодії, саме тому 9 квітня в Кордишивецькій школі фахівцем із соціальної роботи Кесарчук Л.М Козятинського РЦ СССДМ було проведено груповий захід на тему: «СТОП насильству».

   Фахівець  взяла за мету донести дану проблему до молоді, бо саме жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті.

Любов Михайлівна розповіла, на які види класифікується насильство над дитиною, а також про його  наслідки.

   Не менш корисним для дітей була тема, як «Зневага інтересами і потребами дитини (нехтування)»  Саме  відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, медичній допомозі з боку батьків чи осіб, їх що заміняють, у силу об'єктивних причин (бідність, психічні хвороби, недосвідченість) і без таких. Типовим прикладом зневажливого ставлення до дітей є залишення їх без догляду, що часто призводить до нещасних випадків, отруєнь та інших небезпечних для життя і здоров'я дитини наслідків.

   В кінці заходу фахівець із соціальної роботи розповіла про соціальні наслідкижорстокого поводження з дітьми, а саме : про наслідки, що виявляються одночасно: шкода для жертви і для суспільства.

Діти, що пережили будь-який вид насильства, відчувають труднощі соціалізації: у них порушені зв'язки з дорослими, немає відповідних навичок спілкування з однолітками, вони не мають достатнього рівня знань і ерудиції, щоб завоювати авторитет у школі тощо. Рішення своїх проблем діти - жертви насильства - часто знаходять у кримінальному, асоціальному середовищі, а це часто сполучено з формуванням у них пристрасті до алкоголю, наркотиків, вони починають красти і здійснювати інші протиправні дії.

Дівчатка нерідко починають займатися проституцією, у хлопчиків може порушуватися статева орієнтація. І ті й інші згодом відчувають труднощі у разі створення власної родини, вони не можуть дати своїм дітям досить тепла, оскільки не вирішені їхні власні емоційні проблеми

   Фахівець підкреслює, що: «Сім'я - це первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро (В. Сухомлинський)

  Майбутнє кожної людини і людства в цілому потенційно залежить від підростаючого покоління, тому забезпечення прав дітей та їх правовий захист безумовно є основним завданням сучасності, у вирішенні якої має бути зацікавленим все світове співтовариство.»

 

"Про здоров'я будем дбати – гарний настрій будем мати"

Здоров’я – найцінніше, що є у людини. Тому навчатися бути здоровим необхідно з дитинства. Саме таку мету ставлять перед собою фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ – навчити дітей та молодь, як застерегти себе від соціально небезпечних хвороб, формувати у підростаючого покоління свідому мотивацію здорового способу життя.
    15 квітня, 2014 року фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ Максименко А.Л провела групові заходи у Іванковецькій ЗОШ.
    Вихованці школи – учні 5 класу стали активними учасниками бесід з елементами гри »Я – охайний, я – здоровий», «Про здоров’я будем дбати – гарний настрій будем мати». Фахівець розповіла учням про значення основних засобів гігієни, їх походження, а також необхідність використання у повсякденному житті з метою збереження та зміцнення здоров'я. Діти мали можливість відгадати цікаві загадки, пограти в ігри та зробити гарні висновки з почутого.
    Фахівець учням наголосила, що кожного ранку потрібно робити зарядку, вмиватись , чистити зуби, стежити за чистотою свого тіла. Мити руки перед кожним прийомом їжі, після сну і перед сном. Тріться губкою й мочалкою, потерпіть — це не біда. І чорнило, і варення змиє мило і вода. Ціковими для дітей було правило: Твоє здоров'я в твоїх руках. Учні із задоволенням слухали різні історії. Максименко А.Л розповіла, що в усіх куточках Землі люди хочуть бути здоровими і гарними. Чого тільки вони не роблять для досягнення цієї мети: є такі народи, які чорнили зуби і просвердлювали в них дірочки, розмальовували шкіру, прилаштовували до носа блискучі кільця, проколювали вуха... Людина створює себе і свою зовнішність сама. А переконатись у тому, що ми гарні, нам допоможе дзеркало. Хто з вас читав казку про Білосніжку та сім гномів? Пам'ятаєте, що було найбільшим скарбом злої Королеви-мачухи? Щодня вона запитувала своє дзеркало, чи вона найкрасивіша, чи ні. А Білосніжка була кращою, тому що вона була не лише , красивою, а ще й доброю, працьовитою, чуйною, щирою і нікого не ображала. Про таких людей кажуть, що вони красиві душею. 
    В кінці заходу фахівець побажала дітям бути здоровими, красивими і добрими. Тоді й у країні буде мир і спокій. Найбільше багатство — здоров'я людини, А люди здорові — багатство країни! А будуть здоровими діти рости, То буде країна багатством цвісти! Ростіть здоровими і сильними, 
добрими і мудрими.

«Буде здоров’я - решта все, додасться»

«Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого люди інколи ігнорують. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.
    10 квітні фахівцем із соціальної роботи Іваніцькою Н.В Козятинського РЦ СССДМ було проведені лекція- бесіди «Я буду здоровим!», «Молодь обирає здоровий спосіб життя» в СЗШ І-ІІІ ст. № 9 серед учнів 8 класу присвячена до Всесвітнього Дня Здоров’я. Результатом жвавого тісного спілкування фахівця та учнівської молоді стало те, що остання, маємо надію, зрозуміла, що означає відома приказка: «В здоровому тілі – здоровий дух!» та як втілити її у своєму житті. Побачили, як негативно впливають на становлення людини шкідливі звички та як справлятись із стресом, адже він є одним із основних факторів (поряд з цікавістю спробувати все), що провокують втягування підлітків у різного роду залежності. Участь у заході допомогла підліткам зрозуміти, що саме вони відповідальні за своє здоров’я та можуть впливати на його стан. Фахівцем було зазначено, що спеціалісти центру завжди готові проводити заходи для дітей та молоді. Профілактика – надзвичайно важливий напрямок роботи. Кожен наш профілактичний захід ми ретельно готуємо, так щоб він був цікавим для його учасників. Діти і підлітки дуже вимоглива аудиторія. Але ми знаємо, що наші зусилля того варті, адже у дітях наше майбутнє!