Захист від сексуального насильства

18 листопада 2016 року з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та                              сексуального насильства  в  Дубовомахаринецькій школі відбулися  інформаційно–профілактичні заходи                                    приурочені до цієї дати:  Учні уважно слухали інформацію щодо випадків скоєння насильства в місті,                                селах, методів, які використовують злочинці,Шляхів уникнення негативних та ризикових ситуацій,                          адже кривдником може бути будь-хто зоточення. Запобігати сексуальному насильству – обов’язок,     перш за все, батьків. Дуже важливо, аби дітям не доводилося захищатися самостійно. Дорослі не повинні бути байдужими, завжди звертати увагу на емоційний стан своєї дитини та докласти максимум зусиль для з’ясування причин поведінки дитини, але ці зусилля повинні бути виваженими та коректними. У випадку коли ваша дитина стала жертвою сексуальної експлуатації та насильства або ви маєте відповідні підозри не залишайте це напризволяще – одразу звертайтеся до правоохоронних органів та соціальних служб за місцем проживання з метою отримання соціальної, правової та психологічної допомоги у подоланні наслідків насильства. Пам’ятайте, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність не лише за скоєні злочини, а й за спробу його вчинення. Сьогодні, в рамках проведення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, відповідними структурними підрозділами буде проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення обізнаності дітей та дорослих щодо загроз жорсткого поводження з дітьми, попередження ситуацій насильства над дітьми.

Любов, довіра, увагу, розуміння, ніжність, батьківська турбота – це і є найкращий захист дітей від насильства.

 

Діти проти  насильства

У Школі-інтернат-гімназії В.М. Підгорбунського було проведено 14 листопада тренінг з дітьми 10-х та 11-х класів на тему: «Умій сказати НІ!» та конкурс малюнків на тему: «Діти проти насильства». Цей захід проведений до дня «Європейський день щодо захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації», яке проходить 18 листопада. Також дітям було представлено новий анімаційний кліп під назвою «Скажіть, кому ви довіряєте» його випустила Рада Європи.

 

Бажаючі діти пройшли анкетування чи вчинняється насильство у їхніх сім]ях. Вони дізнались багато цікавої інформації для себе. Конкурс малюнків пройшов за участі бажаючий дітей на малювати їх уявлення про насильство. Переможцем було обрано малюнок ученниці 10-го класу, який представленний нижче.

Про Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

У рамках 1227-го засідання Комітету міністрів Ради Європи 13 травня 2015 року було ухвалено рішення про оголошення 18 листопада Європейськам днем захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Козятинський район планує активно долучитися до відзначення Європейського дня захисту дітей. Було розроблено заходи, які включають тематичні лекції «Про правила безпечної поведінки аби не стати жертвою сексуального насильства», круглі столи «Захист та допомога дітям – жертвам сексуального насильства», тренінги «Умій сказати Ні!», дискусії, батьківські всеобучі «Насильство в родині», інформування «Діти під парасолькою прав», постійно діючі виставки інформаційних матеріалів, конкурси малюнків «Діти проти насильства» та інші заходи, спрямовані на підвищення обізнаності дітей та дорослих щодо загроз жорстокого поводження з дітьми, акцентуючи увагу на сексуальне насильство та експлуатацію дітей.татистичні дані свідчать, що в Україні одна з чотирьох дівчат, і один з шести хлопчиків можуть стати жертвою сексуального насильства до 18 років.

90% осіб, які вчинила насильство – це родичі, батьки або ті, хто їх заміняє, знайомі батьків, тренери, репетитори, або такі ж неповнолітні, які донедавна могли бути знайомими або друзями жертви.

Сексуальне насильство є найстрашнішим видом насильства, яке поєднує в собі фізичне, психологічне, моральне насильство і залишає травму на все життя дитини.

Сексуальне насильство найважче довести, і за вчинення його найбільше покарання, адже об’єктом злочину є статева недоторканість і нормальний фізичний, психічний і соціальний розвиток неповнолітніх.Перед усіма нами (батьками, вчителями, соціальними працівниками, правоохоронцями, громадськістю) стоїть важливе завдання: виховувати сексуальну культуру особистості, навчити дітей безпечної поведінки, аби ті не стали жертвою сексуального насильства, навчити їх говорити Ні!, дати інформацію про установи, в які діти можуть звернутися при необхідності, не на словах, а на ділі захистити та допомогти дітям

В Україні узаконили наставництво для дітей-сиріт: Як це працює

В Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, в яких перебуває більше 100 тисяч дітей. З них 7 000 дітей проживають в інтернатах. Більшість із них з різних причин практично не мають шансів бути усиновленими. 

 

5 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо запровадження наставництва. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин. 

 

Згідно закону, наставник укладає угоду з інтернатним закладом, а моніторить процес дотримання прав і свобод дитини служба у справах дітей. 

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість – може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням тощо.  

 

Громадянин, який хоче бути наставником, повинен досягти повноліття, пройти медогляд, надати соціальній установі довідку про несудимість, довідку про те, що він не перебуває на обліку у наркологічному диспансері та пройти спеціальний курс із підготовки.

Зустріч з прийомними батьками та батьками-вихователями

29 вересня 2017 року в приміщенні  Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася планова зустріч із прийомними батьками та батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу на тему «Способи підтримки дисципліни. Методи заохочення та покарання». Захід проводила психолог центру Поліщук Юлія. Тема зустрічі зацікавила всіх присутніх, батьки ділилися своїм досвідом, на прикладах розповідали про свої методи покарання та заохочення. Також всіх присутніх зацікавили способи підтримки дисципліни. Батьки в першу чергу проговорили, чому важлива така тема та її актуальність. Також на зустріч завітала заступник начальника управління пенсійного фонду Терещук Тетяна Миколаївна. Вона надавала кваліфіковані поради, які стосуються прийомних батьків та батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу. На кожне задане питання батьків Тетяна Миколаївна відповідала змістовно та доступно, запрошувала до пенсійного фонду для надання інформації всіх присутніх. Працівники центру надали кваліфіковані рекомендації всім присутнім батькам. Під час ведення групи у батьків виникали питання на які відповідала не тільки психолог, а й інші фахівці, дружня атмосфера допомагала знаходити вирішення проблем всім разом.

 

Одне із наймальовничіших сіл району відсвяткувало День села

Щорічно, у серпні, на Козятинщині відзначається День народження одного із наймальовничіших сіл нашого району – Махнівки. Це свято завжди проходить на високому рівні завдяки організаторам.
Традиційно на захід приїздять гості, односельці та мешканці сусідніх сіл.
Цьогоріч на свято завітав директор районного центру соціальних служб Ігор Гасюк, який від імені голови райдержадміністрації Олега Оркуші, сердечно привітав всіх жителів та вихідців села Махнівка зі святом, побажав гарного настрою, щастя, здоров’я, здійснення всіх мрій та радості у житті, а головне - мирного неба. Свято пройшло на професійному рівні. Всі бажаючі під час заходу мали змогу оглянути виставку виробів з бісеру, святковий концерт, а ще отримати незабутні враження від дійства.

Тему торгівлі людьми обговорили з дітьми в таборі «Пролісок»

25 липня фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  в черговий раз відвідали  оздоровчий табір «Пролісок» у селі Йосипівка  та провели тренінгове заняття для  дітей на тему «Соціальна профілактика торгівлі людьми».

Тема торгівлі людьми завжди була актуальною. За оцінкою ООН – кожного року в світі продають від 2 до 4 мільйонів людей. Саме тому важливо інформувати молодь про небезпеку.

Під час проведення заходу було поставлено за мету проінформувати дітей про явище торгівлі людьми, причини його виникнення та наслідки, формувати навички обережної поведінки та вмін­ня захищати власну гідність.

 

В ході заходу відпочиваючі мали можливість  взяти участь у активному обговоренні теми, попрацювати в групах, а також отримати тематичні буклети.

З метою популяризації здорового способу життя  фахівцями із соціальної роботи дітям роз’яснено, як цікаво та змістовно провести своє дозвілля без шкідливих звичок та з користю для себе. Враховуючи теплу пору року літніх канікул, особливий акцент було поставлено на правилах поведінки на водоймах та біля них під час купання та рибної ловлі.                     

Зокрема, діти взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті «Щасливе дитинство», «Діти за мир!», «Ми любимо Україну!», під час якого перетворили територію табору  на справжню художню майстерню. Майже в кожній роботі було зображено любов до своєї країни і бажання жити під мирним небом.

Ряд подібних профілактичних заходів планується проводини і надалі, адже ніколи не зайвим буде влучне, актуальне і ненав’язливе попередження під час літнього відпочинку дитини. Насамкінець діти побажали один одному гарного відпочинку та нових вражень.

Профілактична соціальна  робота з дітьми в оздоровчому таборі «Пролісок»

Літо, літо, літечко, чарівна пора! Довгоочікувані, омріяні канікули. Це час захоплюючих подорожей, розваг, спілкування з однолітками. Як добре, що в цей період діти мають змогу відпочивати організовано в таборах відпочинку, де педагогічні працівники, вожаті докладають максим зусиль, щоб відпочинок дітей був змістовним, насиченим, корисним та залишив в дитячих серцях незабутні враження.

На протязі багатьох років стало доброю традицією для Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснення соціальної роботи із дітьми у період їх літнього відпочинку в таборі «Пролісок»  села  Йосипівка.

 

Кожний рік фахівці із соціальної роботи намагаються урізноманітнити соціальну роботу з дітьми провести  низку цікавих заходів, інтерактивних ігротек, вікторин, конкурсів, змагань, спрямованих на проведення корисного та змістовного дозвілля.

11 липня організовано та проведено у дитячому оздоровчому таборі «Пролісок» заходи профілактичного характеру, а саме пропаганда здорового способу життя та профілактика насильства над дітьми. Метою і завданням даних заходів було більш детально ознайомити дітей з актуальністю проблеми насилля, ведення здорового способу життя без алкоголю, тютюнопаління та наркотиків, простежити поінформованість дітей в даній проблемі, закріпити знання, набуті протягом заходу,  для подальшого застосування у житті, і сформувати стійку мотивацію уникнення вживання будь-яких психоактивних речовин. 

Також представниками Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  серед дітей  було проведено різноманітні конкурси, вікторину «Знай свої права», бесіди «За здоровий спосіб життя» та  «Права та обов’язки дітей». Дітям було наголошено на дотриманні техніки безпеки під час літнього оздоровлення, недопущення правопорушень, бездоглядності, бродяжництва, необхідності дотримання здорового способу життя та нагадано про їхні права та обов’язки. 
На завершення всі відпочивальники табору склали присягу і урочисто пообіцяли бути ввічливими, охайними, виконувати всі доручення, поважати старших, допомагати усім, хто потребує допомоги, не порушувати дисципліну, не смітити, бути активними і веселими, розважатись та відпочивати, любити і оберігати природу.

 

Коли час на розваги завершувався, діти не хотіли прощатися з фахівцями із соціальної роботи, запрошували до себе на зустрічі знову і знову.

Зустріч з прийомними батьками та батьками-вихователями

07 липня 2017 року в приміщенні  Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася планова зустріч із прийомними батьками та батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу на тему «Проблеми в школі (педагогічна занедбаність, конфлікти з однолітками, конфлікти з педагогами, відсутність мотивації до навчання». Захід проводила психолог центру Поліщук Юлія. Психологом були надані консультації прийомним батькам та батькам-вихователям з проблематики конфліктів в школі з однолітками та вчителями, поради для підвищення мотивації до навчання. Під час групи зустрічі було обговорення проходження профорієнтації для визначення професійних нахилів, підтримка дітей в їх починаннях, підготовки до наступного навчального року. Під час ведення групи у батьків виникали питання на які відповідала не тільки психолог, а й інші батьки, дружня атмосфера допомагала знаходити вирішення проблем всім разом. Працівники центру надали кваліфіковані рекомендації всім присутнім батькам.

 

Група зустрічі опікунів та піклувальників

05 липня 2017 року в приміщенні  Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася група зустрічі опікунів та піклувальників, на якій було розглянуто теми «Міжособистісне спілкування» та « Стилі сімейних взаємин та методи позитивного виховання». Групу зустрічі проводила психолог центру Поліщук Юлія. Під час зустрічі були надані консультації, як допомогти дитині розширити коло спілкування, поради по методам покарання та виховання. Було розглянуто методи позитивного виховання та обговорено, які методи застосовують у своєму вихованні опікуни та піклувальники. В ході зустрічі було організовано спілкування, обмін думками та досвідом опікунів та піклувальників з працівниками центру, де була створена дружня атмосфера.

 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

29 червня у залі засідань райдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини за головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Прохорова.

На розгляд комісії було винесено 8 питань, серед яких:встановлення опіки/піклування над дітьми, позбавленими батьківського піклування; про взяття РЦ СССДМ під соціальний супровід сімей та зняття з соціального супроводу; про стан утримання та виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячому будинку сімейного типу та можливість поповнення цього будинку новими вихованцями.Також члени комісії затвердили індивідуальні плани дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Вирішення усіх питань було спрямоване на досягнення максимально сприятливих умов для кожної дитини.

Засідання міжвідомчої ради: 6 сімей було взято під соціальний супровід

 

 

20 червня відбулося засідання міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, що є постійно діючим дорадчим органом при Козятинській райдержадміністрації. Основним завданням засідання робочої групи стало розгляд матеріалів обстеження сімей Козятинського району, які потрапили в складні життєві обставини, щодо доцільності взяття їх під соціальний супровід фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За результатами роботи 6 сімей було взято під соціальний супровід, сплановано шляхи та методи надання їм необхідної допомоги.

 

Як зауважив головуючий на засіданні перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров:«Ефективність надання соціальних послуг сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах, залежить від якісної співпраці спеціалістів усіх установ та організацій, які за чітко визначеним фахівцями із соціальної роботи планом надаватимуть у межах своєї компетенції необхідну допомогу».

 

Серед найпоширеніших негараздів, які панують у неблагополучних родинах, є не належне виконання батьками своїх обов’язків по відношенню до своїх нащадків, зловживання алкоголем, невміння раціонально та за необхідним призначенням використовувати та планувати сімейний бюджет, безробіття, недотримання належних санітарних норм щодо створення необхідних умов для проживання та виховання дітей тощо.

 

Олімпійський день в Безіменському ЗНВК

З метою пропаганди здорового способу життя та поширення ідей олімпізму під керівництвом вчителя фізкультури Янчука Я.П. 13 червня в Безіменському ЗНВК було проведено Олімпійський день. 

 

Цьому дню були присвячені такі заходи:
Легка атлетика :
- біг на 30 метрів 

 

- стрибки в довжину, 
- метання малого м'ячика
Традиційний футбольний матч між командами учнів і вчителів.
Такі заходи сприяють розвитку і формуванню інтересу та позитивного ставлення до фізичної культури, спорту, олімпійського руху та здорового способу життя, виховання почуття патріотизму, гордості за Україну.

 

Міжнародний день захисту дітей в селі Самгородок

9 червня 2017 року (в п'ятницю) о 10.00 годині на площі перед Самгородоцьким будинком культури відбулося дитяче свято "Морські пригоди" присвячене Дню захисту дітей! В програмі були: - Ігри, конкурси, розваги, дитяча дискотека; - Аквагрим.Бажаний був дресс-код: морська тематика в одязі.

До Міжнародного дня друзів проведено захід для учнів Безіменської ЗНВК І-ІІІ ступенів

Друзі — це найближчі люди для кожного, тому  Міжнародний день друзів, який відзначається 9 червня, можна вважати днем любові до друга.

 

Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. Багато мислителів говорили, що у двох друзів одна душа на двох.

 

Кажуть, що хороших друзів не буває занадто багато. Їх завжди декілька або навіть один. Але, напевно, душа не може поділятися на нескінченну кількість частин. Тому дружбу двох можна назвати ідеальною — самою міцною, вірною та тривалою.  Привітайте і ви свого друга в це чудове свято.

 

З нагоди Міжнародного дня друзів,  9 червня, для вихованців пришкільного табору  Безіменської ЗНВК І-ІІІ ступенів фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ проведено психологічний тренінг "Яким повинен бути справжній друг", в рамках якого проведено вправи: «Зоопарк»,  «Чарівна скринька «,  а також проведено тестування «Який я у спілкуванні з друзями?».  

 

По завершенню заходу фахівець із соціальної роботи  узяла кольорові кульки щастя, щоб поділитися зернинками чуйності та доброти і подарувала їх дітям, закликаючи всіх бути відкритими та чуйними один до одного, робити добрі справи, не забувати говорити потрібні слова близьким та й звичайним перехожим.

 

Привітайте і ви свого друга в це чудове свято.

 

Знаємо свої права та виконуємо обов’язки!

2 червня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ  проведено бесіду з учнями в пришкільному таборі Вовчинецькій ЗНВК на тему: «Знаємо свої права та виконуємо обов’язки!». Було ознайомлено дітей з  Конвенцією  з прав дитини, яка є першим і основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини.

 

Мета проведення таких занять донести до дітей більше інформації про Законодавство України, про їх права та обов”язки, а саме: свідомо оцінювати вчинки людей, робити свої власні висновки.

 

В ході бесіди учням було продемонстровано відеоролик “Конвенція ООН про права дитини або право на щасливе дитинство”. Отримані знання школярі змогли закріпити, погравши у гру “Спіймай правило”.

 

 

 

Відзначення Міжнародного дня захисту дітей

У перший літній день в Україні, як і у цілому світі, відзначають чудове і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей. Цей день у світі вперше почали відзначати у 1950 році.

 

Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн.

 

Міжнародний день захисту дітей – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці – як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

 

У Козятинському районі також не забули про майбутнє покоління. Фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ  з дітьми в пришкільних таборах  провели 1 та 2 червня  на території громад  Йосипівки, Махаринці, Сестринівки, Вовчинці, Махнівки свято для дітей, присвячене Міжнародному дню захисту дітей.

 

Було проведено низку заходів, а саме: фестиваль дитячої творчості « З Україною в серці»; вуличну акцію «Міняю кульку на віршик»; виховну годину «Ми діти твої Україно!»; спортивні змагання «Веселі старти»; конкурс дитячих малюнків «Діти за мир»; конкурс малюнків на асфальті « Моє дитинство «; святкову дискотеку «Усміхніться всім довкола».

 

Спостерігаючи за щирими посмішками дітей, приємно усвідомлювати важливість дій у даному напрямку роботи.

 

Акція «Міняю цигарку на цукерку»

Здоровий спосіб життя - невід'ємна частина існування у сучасному світі. Люди все більше і більше усвідомлюють важливість збереження свого здоров'я. У наш час тютюнопаління являється найпоширенішою шкідливою звичкою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням. Щорічно 31 травня в більшості країн світу відзначається Всесвітній день без тютюну.  По всій планеті проводять заходи, спрямовані на боротьбу з цією звичкою.

З метою пропаганди здорового способу життя 31 травня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ спільно із школярами ДубовоМахаринецької ЗНВК I-III  ст. було організовано та проведено акцію «Міняю цигарку на цукерку».

 

В результаті зібрано цигарки і знищено. Подібна акція спонукає задуматись над шкідливою звичкою, а можливо і позбутися її, що і було метою заходу.

 

Сподіваємося, що частина учасників замислиться над подальшим своїм життям і змінить ставлення до себе. Можливо, вже сьогодні стало на одного курця менше.

 

Скажи згубним звичкам – НІ!

30 травня  у пришкільному таборі на базі  Сестринівської ЗНВК І-ІІІ ступенів "Школа-дитячий садок" проходив день здоров′я.

До вихованців табору завітала фахівець із соціальної роботи Козятинського районного  центру  соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді, яка провела кінолекторій «Скажи згубним звичкам – НІ!». Під час заходу учні переглянули відеоматеріали про шкоду паління та алкоголізму, а також прослухали цікаву лекцію.

Протягом дня у загонах проходили спортивні змагання та конкурси. Найменші вихованці табору також не залишилися осторонь: малювали малюнки на тему «Здоровим бути модно». Всі отримали безліч задоволень та багато корисної інформації.

 

СІМЕЙНИЙ ПАТРОНАТ-  як  складова системи захисту дітей та підтримки сімей з дітьми в Україні

Якщо Вам не байдужа доля дітей та Вас зацікавив патронат   звертайтесь  за більш детальнішою інформацією в Козятинський РЦ СССДМ за адресою: м.Козятин,вул.Червоноармійська,39

Хода у вишиванках

18 травня в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки, яка є гордістю українського народу та символом етнічної приналежності кожного з нас до рідної землі та своєї історії.

З цієї нагоди у Козятині відбудеться низка патріотичних заходів, центральним серед яких буде спільна вишиванкова хода за участі представників районної та міської влади під назвою “Вишиванка – душа мого народу” .

Маршрут ходи: рух по вул. Героїв Майдану (покладання квітів до пам’ятника М. Грушевського) - вул. Склярова - вул. Винниченка (СШ №1; покладання квітів до стели Т.Г. Шевченка) - вул. П. Орлика - центральна площа міста.

Районна державна адміністрація запрошує всіх жителів району та міста, долучитись до популяризації нашого національного одягу та віддати шану видатним діячам становлення української державності.

Подорож у дитячий світ

11 травня 2017 року з нагоди святкування Міжнародного дня сім’ї відбулася обласна акція «Подорож у дитячий світ». Організатором дійства став департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. 30 дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей, а також дітей учасників АТО відвідали захід і мали можливість весело та корисно провести час у сімейному парку активного дозвілля «Дитяча планета"у м.Вінниця. У розпорядженні малечі була велика кількість атракціонів, лабіринтів та батутів. Цікавими були ігри, які проводили з дітьми професійні аніматори.

Діти повернулися додому стомлені, але задоволені, привізши на згадку солодкі подарунки від організаторів свята.

Відбувся тренінг «Запобігання та подолання дискримінацій..»

11 травня у залі засідань Козятинської райдержадміністрації відбувся тренінг «Запобігання та подолання дискримінацій, викликаних військовим конфліктом: практичні підходи для покращення стану рівності та недискримінації» для суб’єктів соціальної роботи , що працюють та надають послуги учасникам АТО та членам їх сімей. Тренінг проводила ГО «Бюро інституційного розвитку», як учасник субгрантового проекту «Зроби крок назустріч», що реалізується в рамках міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом». У заході взялиучасть представникипідрозділів райдержадміністрації, зокрема соціальної сфери, освіти, медицини, центру зайнятості.Основні завдання тренінгу— сприяти кращому розумінню явища дискримінації та шляхів її подолання; підвищити обізнаність про систему антидискримінаційного права в Україні; розроблення планів можливих місцевих заходів та програм щодо запобігання дискримінації.В ході тренінгу було використано практичні завдання. Захід був корисним та цікавим і усі учасники висловили бажання про подальшу співпрацю та удосконалення професійних знань та практичного досвіду. 

"ПРОЛІСОК"гостинно чекає друзів

Дитячий заклад “ Пролісок ” запрошує на оздоровлення та відпочинок усіх бажаючих від 7 до 18 років.

“Пролісок” знаходиться поряд зі ставком та лісом, що допомагає організації активного відпочинку на свіжому повітрі.

У таборі збалансоване п'ятиразове харчування, насичене вітамінами, зі свіжими фруктами та овочами.

На території є клуб, відеозал, літній танцювальний майданчик, футбольне поле, баскетбольний, волейбольний та дитячий ігровий майданчики. Є зона вільного WI– FI.

Адміністрація табору гарантує цікаве та насичене дозвілля, що має на меті розвиток інтелектуальних, творчих здібностей дітей та їхніх фізичних можливостей.

Кожен день у таборі носить тематичний характер: “День бантиків“, “День посмішок“, “День рекордів“, “День добрих справ“, “День “bodyart”.

Щодня організовуються спортивні змагання зі стрільби з лука, дартсу, тенісу, футболу, баскетболу, туризму та ін.

У другій половині дня проводяться конкурси, фестивалі, концерти, “кіно-зйомки” (фестиваль шумового оркестру, виступ рок-гуртів, перевтілення у відомих артистів, героїв мультфільмів, персонажів казок та різних містичних істот).

Увечері дискотека із веселими масовками та флешмобами.

У таборі буде організовано роботу гуртків рукоділля, спортивного напрямку та англійської мови.

Графік заїзду дітей  у 2017 році :

  І зміна — з 16 червня по 06 липня

  ІІ зміна — з 9 липня  по 29 липня

  День перебування у таборі коштує  190 грн

Вартість путівки

    10 днів  - 1900,00грн

    14 днів  - 2660,00 грн

    21 день – 3990,00 грн

 Адреса та контакти:

РК ЗОВ «Пролісок»

Вінницька обл., Козятинський район, с. Йосипівка, вул. Проліскова, 5

Тел.: (097) 562 40 22, (063) 775 89 12, (096) 595 39 65

  У “Проліску“ ваших дітей чекає відпочинок із незабутніми враженнями, позитивними емоціями та живим яскравим спілкуванням.

 

 

 

 

Єдиний методичний день

12 травня в приміщенні Козятинського центру для сім’ї, дітей та молоді  для фахівців із соціальної роботи  був проведений єдиний  методичний день  щодо ведення  та документування випадку сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, на прикладі  реальної родини, в якій діти знаходяться  на обліку служби у справах дітей за підставою ухилення батьків від виконання  батьківських обов’язків.

 

           Під час проведення практичного заняття  фахівці  спільно складали оцінку потреб дитини та її сім’ї та план соціального супроводу, ведення картки  обліку роботи,  а також готували пропозиції до індивідуального плану соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах. 

Заходи до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї

Кожного року в другу неділю травня весь світ відзначає День Матері, а 15 травня відзначається Міжнародний День сім’ї. 
З метою пропагування цінностей сімейного життя, відповідального батьківства, ролі матері в родині Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на відзначення Дня матері та Міжнародного дня сім’ї проведено ряд заходів, проведено «круглі столи», тренінгові заняття, тематичні бесіди, консультування молодих сімей, багатодітних сімей, сімей, які опинилася у складних життєвих обставинах, прийомних сімей, щодо підготовки молоді до сімейного життя, попередження насильства в сім’ї. Розповсюджено соціальну рекламу, спрямовану на запобігання ранньому соціальному сирітству, дитячій бездоглядності, жорстокому поводженню з дітьми.

Фахівцями із соціальної роботи  проводились  бесіди  про сімейні цінності, традиції та народні звичаї, що передаються з покоління в покоління. Сім'я, як і матір, є основним елементом суспільства та берегинею людських цінностей культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку, і щоб ніякі мінливості долі не могли роз'єднати найдороще і цінне, що є в людини – її родину.

 

 

У Вінниці нагородили переможців XXIV обласного фестивалю «Повір у себе»

11 червня  у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулось урочисте закриття XXIV обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Організатором фестивалю вже 24 роки поспіль є Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки обласної державної адміністрації та обласної Ради.

Урочисто привітати переможців фестивалю завітали Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, а також керівники структурних підрозділів ОДА.

«Вже вкотре на Вінниччині відзначається фестиваль творчості і талантів «Повір у себе». З кожним роком все більше усвідомлюється те, що він є надзвичайно важливою подією для кожного з нас, адже учасники демонструють нам роботи високого рівня майстерності, надихають на творчість та позитивне ставлення до життя», - наголосив голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

За словами Миколи Кулеби, подібний фестиваль є надзвичайно важливим, адже дає можливість реалізувати дітям та молоді з обмеженими можливостями свої таланти та ідеї. «В нелегкі часи для нашої країни Вінницька область достойно представляє роботи учасників фестивалю творчості і талантів. Сьогодні на державному рівні досить велика увага приділяється дітям з обмеженими можливостями.  Основний пріоритет - щоб кожна дитина з інвалідністю почувала себе рівноправним членом нашого суспільства та мала можливості для реалізації своїх інтересів та талантів. Тільки так, незалежно від обставин життя, ми зможемо називати себе європейським суспільством», - наголосив Микола Кулеба

Привітали переможців фестивалю і керівники структурних підрозділів ОДА. Зокрема, дипломи та цінні подарунки вручили директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Василюк, начальник управління культури і мистецтв Станіслав Городинський та начальник служби у справах сім’ї Тетяна Дорош. Участь у фестивалі взяло 115 дітей та молоді з функціональними обмеженнями з 25 районів та міст обласного значення області. Учасниками було представлено понад 500 робіт, виконаних у різних жанрах та техніках. Наймолодшій учасниці фестивалю 7 років і найстаршому - 35. Козятинський район представляли переможці районного конкурсу"Повір у себе" Швець Михайло(с.Махаринці), Марусич Олег(с.Козятин) та Шпак Катерина(смт.Бродецьке.

На завершення учасники фестивалю переглянули казкову музичну виставу «Бременські музиканти».

Проведено профілактичний рейд «Неблагополучна сім’я»

Зі збільшенням грошової допомоги при народженні дитини в Україні відчутно зросла кількість багатодітних родин. Проте в гору поповзла й інша статистика – про ігнорування батьківських обов’язків, адже велика кількість з цих родин є неблагополучними. 
Аби з’ясувати сумлінність виконання батьками своїх зобов’язань та умови проживання дітей у таких сім’ях в районі періодично здійснюються профілактичні рейди. 
За ініціативи голови Вернигородоцької сільської ради та служби у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації 10.05.2017 р. селах Верни городок та Верболози було проведено профілактичний рейд «Неблагополучна сім’я». 
У даному вкрай важливому заході взяли участь перший заступник голови Козятинської райдержадміністрації Сергій Прохоров, працівники служби у справах дітей райдержадміністрації, директор Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівники охорони здоров’я та освіти. 

Слід зазначити, що умови проживання дітей в таких сім’ях різні, залежно від рівня матеріального забезпечення, ступеня вживання алкогольних напоїв, ступеня інтелектуального розвитку батьків. Та, на жаль, усі вони далекі від ідеальних. 
Члени рейдової групи з дітьми та їх батьками провели профілактично-роз’яснювальні бесіди про належне виконання батьками своїх обов’язків щодо недопущення жорстокого поводження з неповнолітніми, запобігання торгівлі дітьми, недопущення найгірших форм праці, недопущення дітьми пропусків навчання без поважних причин, шкідливого впливу алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління на дитячий організм тощо.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте

9 травня весь Український народ і насамперд ветерани, які мужньо здолали вогненні фронтові дороги, чесно виконавши свій військовий та громадський обов`язок вшановували память загиблих побратимів. Так 9 травня у селі Вовчинець на братській могилі відбувся мітинг присвячений пам`яті жертв Другої світової війни де учні школи, вчителі, громада села вшановували пам`ять своїх земляків.

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ "СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ"

З 9 березня по 9 квітня 2017 року у Козятинському районі проведено Всеукраїнську благодійну акцію „Серце до серця ”, метою якої був збір коштів для придбання обладнання для лікування дітей з вадами зору.

Щорічно, жителі Козятинського району приймають активну участь у зборі коштів в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця». Зокрема, на рахунки ВБФ «Серце до серця», для придбання медичного обладнання, від небайдужих жителів району у 2013 році було зібрано і перераховано 13 852 90 грн,у 2014 році13 285, 20 грн., у 2015 році12 970, 40 грн.а у 2016 році - 15 400,10 грн.Під час проведення акції, працюваливолонтери серед яких були представники педколективів навчальних закладів району, яким активно допомагали учні та батьки, а також медичні та соціальні працівники. Загальна сума зібраних та перерахованих на рахунок благодійного фонду «Серце до серця» коштів становить6453,25 грн.

Найактивнішими у зборі коштів став колектив ЗНВК «Школа – інтернат - гімназія» ім. В. М. Підгорбунського.Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до організації та проведення благодійної акції та подарував частинку добра та теплоти дітям, які потребують особливої уваги і підтримки.

Зустріч з прийомними батьками та батьками-вихователями

31 березня 2017року  з  метою вдосконалення сімейних форм виховання дітей, активізації роботи із забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації  їхніх прав на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та гармонійний розвиток,  у Козятинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  відбулася планова зустріч із прийомними батьками, батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу на тему ’’ Підготовка дітей до усиновлення з прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу’’. Для участі у заході була запрошена психолог  відділу освіти  Ільчук І.Л. та присутня психолог центру Поліщук Юлія. Психологами надані  консультації прийомним батькам та батькам-вихователям з  питань  розв’язання  проблем   психологічного характеру  (адаптації  дитини до нової сім’ї та сім’ї до  дитини,  створення  позитивного  психологічного клімату,  попередження  конфліктів між членами сім’ї, забезпечення  індивідуальних  потреб  кожної  прийомної дитини та дитини-вихованця у розвитку та вихованні), консультування з  питань  психологічного  здоров’я  та  поліпшення  взаємин   з   навколишнім   соціальним   середовищем. Під час зустрічі також були  проведені практичні заняття із розробки розпорядку дня сім’ї та кожної дитини,  особлива увага  була приділена   здоровому способу життя: дотримання режиму дня, занять спортом, організації предметного дозвілля, побудови взаємостосунків з ровесниками і розширення кола спілкування, оздоровлення дітей в літній період, проведення профорієнтаційних заходів дітей із залученням фахівцівКозятинського міськрайонного центру зайнятості; формування навичок щодо планування та постановки цілей на найближче майбутнє із врахуванням можливостей, прагнень та інтересів дітей; залучення дітей до розподілу сімейного бюджету, формування навичок раціонального використання коштів шляхом ведення журналу доходів та витрат, формування навичок використання кишенькових коштів та вміння заощаджувати кошти. Для прийомних батьків  , в  яких  виховуються діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особливу увагу було приділено захисту житлових  та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підготовки дітей до самостійного життя, психологічним аспектам взаємовідносин у сім’ї та стосункам дітей з оточуючими . Прийомні батьки відзначили велику користь подібних заходів, де вони можуть не лише підвищити кваліфікацію, як прийомні батьки та батьки - вихователі, а мають можливість поділитися власним досвідом, озвучити проблеми та отримати поради спеціалістів. В ході ведення рупи зустрічі було організовано спілкування та обмін думками  прийомних батьків з  працівниками  центру, де була    створена  приємна і дружня атмосфера.  Працівниками центру  надані  кваліфіковані  рекомендації  всім присутнім  учасникам групи зустрічей соціально-економічні, соціально-педагогічні, інформаційні  послуги з різних питань.

Набір патронатних вихователів

олошується набір сімей для кандидатів у патронатні сім'ї. Оплата праці патронатного вихователя складає п'ять прожиткових мінімумів +два прожитковихмінімума на утримання дитини.

Вимоги до кандидатів:

- дохід за  попередні  6 місяців;

- наявність умов проживання;

- вища освіта;

- наяність більше одного члена сім'ї.

Більш детальнішу інформацію можна отримати за телефоном: 2-35-69,

за адресою: місто Козятин,  вулиця Героїв Майдану,20,СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ КОЗЯТИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, та безпосередньо в приміщенні КОЗЯТИНСЬКОГО РЦ СССДМ.

Держслужбовці стали «профі-плавунами»

Плавання — це не просто задоволення, не тільки красивий вид спорту, це ще й відмінне здоров'я. Про це знають й державні службовці Козятинщини.

5 квітня до Всесвітнього дня Здоров’я в басейні "Дельфін" м. Козятин в черговий раз відбулись змагання з плавання серед державних службовців.В запливі взяли участь 14 держпрацівниківпідрозділів райдержадміністрації. На спринтерській дистанції на 50 м окремо стартували чоловіки та жінки. Відкрили змагання чоловіки у кількості 7 осіб. Жорстких умов по техніці плавання учасникам не ставили – держслужбовці пливли вільним стилем.

Серед чоловіків найшвидшим на воді стали Юрій Артемчук (ОДПІ), Ігор Гасюк (директор центру РЦ СССДМ) та Ігор Булавський (заступник голови райдержадміністрації). Серед жінок першою припливла Ірина Кусь (прес-центр райдержадміністрації), другою фінішувала Ольга Шклярська (сектор молоді та спорту райдержадміністрації), а третє місце посіла Олена Таранюк (ОДПІ).

Переможці   та учасники змагань були нагороджені грамотами.

Повір у себе - і в тебе повірять інші.

Діти – це майбутнє будь-якої держави, нації, адже саме з них починається усе на світі. Турбота, піклування, увага, любов потрібні усім їм без винятку. Але, особливо, це необхідно дітям з особливими потребами.

Щорічно, протягом останніх 21 років, проходить районний фестиваль творчості талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе», який спрямований на виявлення та розвиток творчих та індивідуальних здібностей дитини.30 березня у залі засідань райдержадміністрації відбулася виставка робіт вищезгаданого конкурсу.Директор РЦ СССДМ Ігор Гасюк звернувся до присутніх зі словами подяки: «Чарівно спостерігати за вашими очима, які сяють від щастя. Ми пишаємось вашими досягненнями та здобутками. Дякуємо, що ви ділитись з нами своїми творчими уміннями. Раді вас тут бачити.. це свято ваше і зроблено тільки до вас».

До привітальних слів долучився і перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров.

 — Приємно, що у нас кожен рік відбувається такий конкурс і в ньому щоразу приймають участь діти, які уже не один рік показують свої роботи, долучаються також нові учасники. Дивлячись на ці вироби розумієш, що вони  заряджені дійсно позитивною енергетикою, якою ви ділитись із нами. Конкурс, який відбувається дає можливість вам проявити себе та повірити в себе, побачити свої можливості, поділитися уміннями один з одним, побачити нові досягнення інших конкурсантів. Хочу побажати всім учасникам  перемоги та реалізації своїх планів на наступний рік.

Членам оцінювальної комісії було складно визначити трійку найкращих, адже тематика і жанри представлених композицій були найрізноманітніші. Це яскраві вироби з бісеру та паперу, мальовничі вишивки, незвичайні картини з підручних матеріалів, майстерні поробки з дерева, моделі авіатехніки тощо.

За висновками журі,  на Обласному  фестивалі в цьому році, Козятинський район будуть представляти три учасника:Швець Михайло, Марусич Олег та Шпак Катерина.

Під час проведення заходу фахівцями районного відділу культури  була продемонстрована презентація «Народні промисли та ремесла України». Всі учасники заворожуючи слухали цікаві факти та проглядали слайди.

Захід організували працівники центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді, за участі відділу культури та відділу у справах сім’ї і молоді. Всі учасники конкурсу отримали призи від представників райдержадміністрації.

Присутніх також привітала спеціаліст відділу сім’ї та молоді райдержадміністрації Ольга Шклярська.

 — Кожного року я із задоволенням маю можливість насолоджуватися вашими роботами, бо вони особливі…такі ж як і ви. З року в рік я бачу, що роботи деякі із вас, розвиваються, разом із вами, вдосконалюються. Вони стають ще цікавішими,  яскравішими, тому моє велике побажання вам, завжди вірте у себе. Намагайтесь бути краще, яскравіше і цікавіше, щоб ми могли цим насолоджуватися наступного року. Переможців в цьому конкурсі немає! Ви всі переможці! Тому прекрасного настрою, гарного проведення часу і удачі.

Також на виставці була присутня дружина народного депутата України Людмила Юрчишина, яка разом з теплими привітаннями та побажаннями, вручила учасникам конкурсу подарунки та солодощі.

9 березня стартує благодійна акція "Серце до серця" під гаслом - "Я хочу бачити життя"!

Кожного року близько одного мільйона дітей реєструється з проблемами зору. Всеукраїнський благодійний фонд "Серце до серця" проводить втретє акцію по боротьбі зі сліпотою у дітей, шляхом забезпечення обладнанням офтальмологічних дитячих відділень.
Цього року Фонд «Серце до серця» організовує 12 Всеукраїнську благодійну акцію, яка триватиме з 9 березня до 9 квітня 2017 року. Кошти збиратимуться з метою придбання медичного обладнання для лікування дітей з вадами зору. 
Звертаємось до всіх не байдужих з проханням долучитися до акції.

Інформаційно-просвітницький захід відбувся у Махаринцях

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 23 березня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ було проведено груповий захід з учнями Махаринецької СЗШ на тему :"Як вберегтись від туберкульозу". Адже туберкульоз – смертельно небезпечна хвороба на яку страждають люди різного віку і статі. Високий ризик захворіти мають діти, особливо раннього віку (їх імунна система ще не сформована) та похилого віку (через вікове ослаблення імунітету). Учні приймали активну участь в обговоренні різних питань стосовно даної хвороби, про що свідчить їхня обізнаність та інтерес стосовно профілактики туберкульозу. 
Основною метою заходу було інформування дітей про глобальну епідемію туберкульозу та способи профілактики хвороби. 
Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе туберкульоз, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї хвороби.

 

 

У Сестринівському клубі відбулося свято 8 березня

З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг. 
7 березня цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято у Сестринівському клубі. Першими порадували своїми привітаннями, та виступами молодші учні. Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям, сестрам, вчителям. Виступ початківців пройшов у формі шоу. Дівчатка були телеведучими. Хлопчики в свою чергу вітали дівчат, дарували всім жінкам власноруч виготовлені подарунки. На свято до клубу були запрошені Сестринівська сільська рада та фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ.
Теплі слова побажання і привітання всім жінкам підготували і старші учні. Звучали вірші, гуморески, різні інсценування. Хлопці показали себе справжніми чоловіками. Вони представили джентельмен-шоу для дівчат. У їх виконанні прозвучало багато пісень. 
Тож вмійте дивувати жінок, бережіть їх і даруйте їм радість та позитивні емоції не лише 8-го березня, а й щодня. Зі святом любі і дорогі представниці прекрасної статі, щастя вам, ніжності, кохання!

Проведено виховну годину з нагоди Міжнародного дня підтримки жертв злочинів для учнів Вовчинецької СЗШ І-ІІІ ступенів

У Вовчинецькій сільській бібліотеці 22 лютого фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ , разом з бібліотекарем та учнями 7-8 класів було проведено захід на тему: " Примирення, каяття, усвідомлення кривди та наслідків злочинів", до міжнародного дня підтримки жертв злочинів. 
Сьогодні в світі вдруге відзначатиметься Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та попередження цього злочину. Сьогоднішня дата була обрана в зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про попередження злочину геноциду і покарання за нього. Мета заходу – підвищити у дітей обізнаність світової громадськості про саму Конвенцію, а також належним чином вшановувати пам’ять людей, які стали жертвою геноциду та недопущення подібних злочинів у подальшому.

Міжнародний день підтримки жертв злочинів

22 лютого фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ в Махаринецькій сільській бібліотеці з учнями 7- 9 класів був переглянутий відео- ролик з нагоди Міжнародного дня підтримки жертв злочинів. 
Уряд Англії 22 лютого 1990 року опублікував «Хартію жертв злочинів». З того часу в усьому цивілізованому і демократичному світі відзначають день підтримки жертв злочинів. 
Проблема соціальної реабілітації жертв злочинів почала хвилювати суспільство в кінці минулого століття. У вересні 1985 року сьомий конгрес ООН по упередженню злочинності і поводженню з правопорушниками затвердив Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою. 29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН затвердила цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів і зловживання владою. 
Соціальна реабілітація жертв злочинів — одна з ключових проблем сучасного правового суспільства.

Сімейний патронат

Що таке сімейний патронат?

 

Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім'ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім'ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

 

Що забезпечує cімейний патронат?

 

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека.

 

Хто такі патронатні вихователі?

 

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров'я під час перебування.

 

Сім'я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов'язки патронатного вихователя.

 

Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Вихователів професійно підтримують фахівці соціальної роботи та психологи, для роботи з дитиною залучаються необхідні спеціалісти.

 

Патронатний вихователь отримує заробітну плату, помічник вихователя винагороду за надані послуги.

 

Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

 

Термін перебування дитини у сім'ї патронатних вихователів залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але не може перевищувати 3 місяці. У окремих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін може бути подовжено до 6 місяців.

 

У цей час соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено. Якщо ж відновити здатність батьків виховувати свою дитину неможливо, їй знаходять іншу форму сімейного виховання.

 

Зупинимо СНІД разом!

7 лютого фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Сестринівському клубі з учнівською молоддю  було проведено інформаційно-просвітницьку акцію  «Скажи стоп СНІДу!». 

Працівник центру соціальних служб надавала дітям  консультації та листівки з інформацією щодо визначених місць, де в місті Козятині анонімно й безкоштовно можна пройти швидкий тест на встановлення ВІЛ-статусу  також  інформувала  молодь не тільки про небезпеку поширення  СНІДу, а й про шляхи його вчасного виявлення. Інформаційно-просвітницька робота здійснювалась під  гаслом «Молодь - проти  СНІДу!».

ПЕРЕВАГИ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

 27 січня фахівцем із соціальної  роботи Козятинського РЦСССДМ для дітей 10 та 11 класів у Вовчинецькій ЗНВК  І – ІІІ ст.  було проведено лекцію  на тему:  «Про шкоду паління та алкоголізму». Таким чином захід був спрямований на те, щоб дати учням елементарні знання про алкогольну залежність, дію речовин на організм людини та шляхи профілактики алкозалежності та тютюнопаління, розглянути проблему алкоголізма в моральному, правовому і медичному аспектах; привести учнів до розуміння і переваг здорового способу життя; виховувати в них почуття відповідальності за власне життя і дії, а також життя інших людей.

Здоровий спосіб життя українців

Сьогодні тема здорового способу життя є однією з найпопулярніших та актуальних у світі, в тому числі і на Україні. ЗСЖ - це комплекс правил, дотримуючись яких людина здатна довше зберігати своє здоров'я, активність і гарне самопочуття. Завдяки здоровому способу життя можна значно збільшити тривалість життя і попередити розвиток хронічних захворювань. 
24 січня фахівцем із соціальної роботи для сімей, які перебувають на обліку Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та території Сестринівської громади проведено лекцію з вищезазначеної тематики, задачею якої було – ознайомити батьків з важливими життєвими цінностями та переконати їх у необхідності ведення здорового способу життя. Під час заходу члени сімей, дізналися багато цікавого та нового, сформували правила образу життя, які можуть стати основою кожного. Особливу увагу було звернуто на шкідливий вплив вживання алкоголю та тютюну на організм людини. 
Таким чином, поведінка, режим, умови праці та відпочинку, звички, уклад, розпорядок, правила харчування - все те, що коротко визначається як спосіб життя. Дотримуючись простих правил, читаючи статті про здоров'я і слідуючи їх порадам, ми можемо уникнути серйозних проблем зі здоров'ям, різних захворювань і просто продовжити собі життя на кілька років.

ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ

26 грудня Козятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів останню в цьому році інформаційну зустріч з прийомними батьками та батьками-вихователями на тему « Організація і проведення відпочинку та дозвілля,звичаї,традиції,духовне життя». Директор центру ознайомив присутніх з темою і метою зустрічі та зауважив, що виховання дітей це нелегка щоденна праця, що потребує багато знань, сил та енергії. Саме тому батькам-вихователям та прийомним батькам постійно надається соціальна підтримка як з метою запобігання їх емоційному вигоранню, так і з метою створення оптимальних умов для фізичного, психічного та соціального розвитку дітей, які виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ.

Запрошена психолог Яковлева Т.В. провела тренінг "Пригадай  свій самий бажаний подарунок". Кожен з учасників поділився досвідом організації і проведення відпочинку та дозвілля.  А запрошений отець Роман розповів батькам щодо важливості дотримуватись народних звичаїв,обрядів,проведення спільних сімейних свят.  

Зустріч пройшла дуже емоційно для всіх учасників. Прийомні батьки визнали, що такі зустрічі їм потрібні, тому що допомагають їм краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у вихованні є актуальними та корисними на сьогоднішній день.