Захід до Міжнародного Дня інвалідів

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Особливо цього потребують діти. Це окремі життя, окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і, хто допомагає.
Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди і вони потребують допомоги і уваги, а саме найперше нашої посмішки та розуміння.

4 грудня в місті Козятині було проведено до дня людей з інвалідністю спільний захід міста і району. Урочистий концерт відбувався в Козятинському вищому професійному училищі залізничного транспорту, за підтримки народного депутата України Петра Юрчишина. Директор училища Андрій Стецюк потурбувася, щоб родини зустрічали і супроводжували студенти, одягнені у вишиті сорочки. Це одразу створювало атмосеру урочистості. Хоча актова зала не пристосована для візочників, та вдалося пристосуватися за допомогою помічників-волонтерів. Концерт був чудовим, лаконічним, вразили ведучі - юнак та дівчина у гарній залізничній формі. 

Потурбувалися директори районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ігор Гасюк та міського центру соціальних служб Олена Слободяник про те, щоб відзнаки отримали найкращі, найсумлінніші діти і молодь різних організацій міста і району, що опікуються дітьми з обмеженими можливостями. Вручали нагороди мер міста Олександр Пузир та очільник Козятинської РДА Олег Оркуша. В фойє була виставка робіт дітей Козятинського товариства батьків інвалідів "ДОМ", Центру дитячої та юнацької творчості, Філіії "Промінь" та Самгородоцької школи- інтернат. Всі роботи були виконані на високому рівні і викликали захоплення у присутніх.

В їдальні на дітей чекав солодкий стіл, хоча важко його назвати лише солодким- тістечка, печиво, соки, сир, фрукти від Народного депутата Петра Юрчишина. Обслуговували дітей і молодь офіціанти. Дякуємо всім, хто доклав зусиль до організації заходу.

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Найвищою цінністю будь – якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека. Реалізація соціальних ініціатив Президента України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у важких життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати Акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок,

29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок,

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства,

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями,

5 грудня – Міжнародний день волонтера,

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

До роботи у даному напрямку долучився Козятинський районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді. Фахівці із соціальної роботи провели різноманітні заходи з учнівською молоддю в Махаринецькій СЗШ І-ІІІ ст., Сестринівській ЗНВК І-ІІІ ст., Миколаївській СЗШ І-ІІІ ст., Широко-Гребельській СЗШ І-ІІІ ст. та Козятинській СЗШ І-ІІІ ст. №9 на теми: "Дитинство без насилля", "Види насилля", "Без жорстокого поводження до дітей", «Як не стати жертвою насильства», «СНІД – смертельна загроза людству!», «Наші права- щасливе майбутнє», "День прав людини". Також проведено вуличні Акції "16 днів проти насильства", з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

Спираючись на досвід роботи можливо сказати, що подібні заходи є ефективними в плані профілактики та навчання дітей, а відверта розмова на тему: «Як не стати жертвою насильства» хвилює дітей і не залишає їх байдужими. Профілактичні заняття мають єдину мету: навчити дітей правилам безпечної поведінки та вберегти їх від насильства. Спеціалісти Козятинського районного ЦСССДМ постійно проводять соціально- профілактичну роботу і сподіваються на те, що їх робота допоможе створити безпечний життєвий простір для наших дітей.

Твори добро, бо ти – людина!

Людське життя неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, мов мед, і гірке, як полин. Життя — це наша таємниця, проте ми повинні реалізувати себе, свої можливості, свою суть, пройшовши всі етапи  запрограмовані його віковими особливостями: людина повинна пройти молодість, зрілість, залишити спадщину, тобто посадити дерево, збудувати дім, виростити дитину.

Найвища наука життя — мудрість. А найвища мудрість — буди добрим. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі і біді — це завжди було в характері нашого українського народу. В наших традиціях споконвіку зберігалася звичка наділити прохаючого, прихилити подорожнього, надати допомогу немічному, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.

Відомо: відколи існує людство на Землі, доброта вважається однією з найцінніших його чеснот. Ще в дитинстві людина отримує від батьків настанову бути доброю і милосердною. Той, хто пам’ятає її протягом усього життя, завжди буде потрібний іншим людям, суспільству, державі.

12 листопада у  Махаринецькій СЗШ фахівцем  із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ було проведено захід «Твори добро, бо ти –людина». З метою допомогти дітям зрозуміти сенс людського життя, визначити своє місце в ньому, сприяти вихованню в них людяності, чесності,чуйності, доброти, милосердя і поваги до старших Учні висловлювалися про те, що кожна людина має бути милосердною і вміти творити добро.

Ми повинні пам’ятати: поруч є люди, яким набагато гірше. І ми можемо хоч на крихту покращити їхнє життя. Згадаймо великого Тараса Шевченка, який писав: «Раз добром нагріте серце вік не прохолоне!».

 

  

Лікуємо душу учасників АТО прекрасним


14 листопада  в приміщенні громадської організації  Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з міським центром  було організовано  арт- терапію для учасників АТО з залученням Міжрегіонального  центру  соціальної адаптації звільнених військовослужбовців та курсової підготовки цивільного населення

З учасниками заходу  було проведено  інформаційно-роз’яснювальну  роботу щодо соціально-правових гарантій для військовослужбовців та членів їх сімей в період звільнення;  правове та психологічне консультування військовослужбовців, членів їх сімей; цивільне населення з соціальних, психологічних питань; організація та проведення перенавчання, професійна та тренінгова підготовка військовослужбовців та цивільного населення, а також надання допомоги у працевлаштуванні.

Організатори заходу  створила сприятливу атмосферу для бесіди. Практикуючий психолог акцентувала увагу військових на тому новому досвіді, що вони отримали під час бойових дій. Говорили про те, як він допомагає в мирному житті. Учасникам запропонували декілька нових вправ на відреагування емоційних станів. На завершення заходу для військових провели арт-терапію.

Важливість таких заходів важко переоцінити. Ми дякуємо нашим воїнам за мирне небо над головою, за спокій в наших домівках. Об’єднуємо зусилля нашої громади для повернення їх до мирних, трудових буднів.

Зустріч провели в неформальній обстановці, що завершилася спільним чаюванням.

Фахівці із соціальної роботи прийняли участь в навчальному тренінзі для спеціалістів, які працюють з вимушеними переселенцями

В умовах сьогодення різні державні служби співпрацюють по наданню допомоги вимушеним переселенцям: фахівці соціальних служб надають соціальну допомогу; лікарі надають медичну допомогу; психологи освіти працюють у дитячих навчальних закладах з дітьми; волонтери надають психологічну підтримку, допомагають у розселенні, збирають теплі речі, продукти харчування; співробітники центрів зайнятості надають консультацій з приводу працевлаштування.
5 листопада у Козятинському міськрайонному центрі зайнятості відбувся навчальний тренінг для фахівців, які працюють з вимушеними переселенцями на тему: «Спільний підхід для покращення взаємодії з внутрішньо переміщеними людьми із зони АТО та Криму». Захід організовано громадською організацією «Товариство феміністок «Прогресивні жінки». Участь у ньому взяли фахівці із соціальної роботи Козятинського районного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; начальник служби у справах дітей Козятинської райдержадміністрації; начальник відділу державних соціальних інспекторів Управління праці та соціального захисту населення; начальник відділу активної підтримки безробітних міськрайонного центу зайнятості; спеціалісти відділлу освіти; практичні психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних закладів та представники медичних закладів району.

Основною темою тренінгу є здійснення заходів та спільних підходів у покращенні взаємодії та взаєморозуміння з внутрішньо переміщеними людьми із зони АТО та Криму, відповідно до визначених законодавством повноважень, щодо забезпечення прав і свобод та забезпечення таким особам комплексної допомоги на державному рівні. Розглядалися питання стану і проблем ВПО в Україні, виникнення стереотипів та їх зв'язок з дискримінацією, посттравматичний стресовий розлад та його прояви, огляд законодавчої бази попередження емоційного вигорання фахівців установ, які напряму працюють з особами даної категорії. 

Тренери надали змістовну та цікаву інформацію щодо питань отримання статусу переселенців, механізму реалізації законних прав та коло їхніх обов’язків, відповідно до законодавства і, звичайно, забезпечення таким особам комплексної допомоги на державному рівні на всіх рівнях влади.

Всі учасники заходу отримали роздатковий матеріал, який зможуть використати у своїй роботі.

З Днем працівника соціальної сфери



У першу неділю листопада країна вшановує соціальних працівників - людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна місія. До численної армії таких працівників належимо і ми з вами. Тисячі людей відчувають нашу турботу, увагу і доброзичливість, бо ми щодня допомагаємо їм справитися з нелегкими життєвими обставинами і тим самим реалізуємо активну соціальну політику держави. Без сумніву, ми й надалі разом з нашими соціальними партнерами ефективно вирішуватимемо проблеми зайнятості населення, чесно і професійно виконуватимемо свою справу. Отож зичимо Вам, шановні колеги, здоров'я і наснаги, оптимізму та творчих здобутків, бажання працювати на благо людей!


Безцінне надбання кожної людини

Здоров’я — безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. При зустрічах, розставаннях із близькими і дорогими людьми ми бажаємо їм доброго і міцного здоров’я, тому що це — основна умова і застава повноцінного і щасливого життя. Здоров’я допомагає нам виконувати наші плани, успішно вирішувати основні життєві задачі, переборювати труднощі. Добре здоров’я, що розумно зберігається і зміцнюється самою людиною, забезпечує їй довге й активне життя. Саме з метою пропаганди здорового способу життя фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦСССДМ було проведено лекцію та відеолекторій на тему: «Твоє здоров’я – у твоїх руках» для учнів 9 та 11 класів Козятинської СЗШ І-ІІІ ст. №9 

Діти приймали активну участь у вправах та вікторинах, ставили додаткові запитання та отримували на них вичерпні відповіді. Для себе діти зробили висновок про те, які наслідки можуть бути через пагубне ставлення до свого здоров’я та усвідомили його цінність.
Фахівець із соціальної роботи розповсюдила буклети та листівки на дану тематику та розповіла про напрями роботи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Профілактика правопорушень серед учнівської молоді

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Профілактика правопорушень неповнолітніх є і залишається однією з гострих проблем суспільства. Особливе місце має зайняти рання профілактика, яка має розпочинатися вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті. 
З метою профілактики правопорушень серед учнівської молоді, 19 жовтня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ спільно з начальником кримінальної міліції у справах дітей Козятинського РВ УМВС та психологом у Сестринівській ЗНВК І-ІІІ ст. в 5- 11 класах були проведені заходи щодо попередження шкідливих звичок, про права та обов’язки дітей, в школі, на вулиці та у громадських місцях.
Мета заходу – ознайомити учасників з основною міжнародною та українською законодавчою базою щодо захисту прав людини і дитини, показати важливість й необхідність дотримання прав людини і дитини.
Після проведення даного заходу учнівська молодь мала можливість висловили свої враження щодо важливості профілактики ризикової поведінки серед неповнолітніх, що дасть змогу дітям замислитись над своїм майбутнім, зробити переоцінку своїх молодіжних пріоритетів та в подальшому не переступити межі Закону.

Робота Консультаційного пункту районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при жіночій консультації Козятинської ЦРЛ

6 жовтня в консультаційному пункті при жіночій консультації фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ було проведено груповий захід з вагітними жінками на тему « Соціальні виплати сім`ям з дітьми». Більшість наших жінок цікавить, які є види державної соціальної допомоги, які розміри соціальних виплат, які потрібно зібрати необхідні документи, в які установи звернутись, щоб отримати допомогу. На всі хвилюючі питання вагітні жінки отримують відповіді від фахівців із соціальної роботи. Одна з присутніх жінок звернулась по допомогу, щодо сприяти отриманню інвалідного візка для своєї дворічної доньки. В чому також фахівець із соціальної роботи надала інформацію щодо вирішення проблеми.
На цьому робота не закінчується, планується подальша співпраця в даному напрямку в рамках роботи консультаційного пункту.

Щоквартальні групи зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів

Метою проведення зустрічі було підвищення компетентності батьків-учасників у вихованні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомога батькам краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у їх вихованні за допомогою професійних порад.
28 вересня Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з міським центром було організовано та проведено щоквартальне засідання групи зустрічей по взаємопідтримці прийомних батьків та батьків-вихователів міста Козятина та Козятинського району. 
Під час зустрічі з прийомними батьками обговорювались питання виховання підлітків. Професійні поради та корисну інформацію надала психолог Ільчук І.Л. А також було проведено практичні заняття із розробки розпорядку дня сім’ї та кожної дитини.
Зустріч пройшла дуже емоційно для всіх учасників. Цьому сприяло «живе» спілкування учасників один з одним – з людьми, які здійснили такий важливий крок у своєму житті. Прийомні батьки визнали, що такі заняття допомагають їм краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у вихованні.

Профілактика правопорушень

Основними причинами вчинення злочинів неповнолітніми є відсутність батьківського нагляду, недостатній виховний вплив з їх боку, скрутне матеріальне становище батьків.

Чинне законодавство передбачає, що кримінальній відповідальності та покаранню підлягають особи, яким до скоєння злочину виповнилось 16 років (ст. 22 КК України). Лише за деякі злочини, спеціально вказані в законі, кримінальна відповідальність може настати з 14 років.

 З метою профілактики вчинення правопорушень, злочинів у дитячому та молодіжному середовищі, на базі Сестринівської ЗОШ І-ІІІст. 22 вересня  фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з учнями 7-го, 10-го класів проведено бесіди про адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх, організацію змістовного дозвілля.

 

На Козятинщині проживає 102 родини, які перемістились з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

Сьогодні в Козятинському районі проживає 102 родини (191 особа), які перемістились з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, саме:
44 жінки та 24 чоловіка працездатного віку;
75 осіб пенсійного віку;
21 дитина до 6-ти річного віку;
20 дітей віком від 6 до 18 років;
7 осіб – з інвалідністю
Продуктами харчування та речами першої необхідності переселенці забезпечуються силами волонтерів, сільських громад та громадських організацій.
Забезпечено ведення моніторингу умов розміщення та проживання внутрішньо переміщених осіб, а також виплат їм адресної грошової допомоги та вирішення інших питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
З метою надання тимчасового житла для розселення внутрішньо переміщених осіб в Козятинському районі може бути використано приміщення Глуховецької амбулаторії ЗПСМ (10 кімнат – придатні для проживання, можливе розселення 20-30 чоловік).
Усі питання життєзабезпечення внутрішньо переміщених осіб вирішуються по мірі їх надходження в межах компетенції.
За період ведення реєстру осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції - 62 родини внутрішньо переміщених виїхали з Козятинського району.

Перше вересня – свято для всіх

Знову ранок першого вересневого дня наповнився мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці міста розквітли від дитячого щебету, юнацьких посмішок, різнобарв’я вишиванок, квіткового розмаїття у дівочих косах та чарівної хуртовини осінніх квітів…
Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом…
Це наш край, наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.
Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень.
Перше вересня в усіх школах Козятинського району – урочистий та хвилюючий день. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління. Цей день завжди стає яскравий, насичений емоційністю, хвилюючою атмосферою, сповнений нових надій.
У святкуванні Дня знань, також взяли участь фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в Козятинській СЗШ І-ІІІ ст. №9, Сестринівській ЗНВК І-ІІІ ст. , Бродецькій СЗШ І-ІІІ ст. та Махаринецькій СЗШ І-ІІІ ст.
Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину, несе мир і спокій нашій державі!
Нехай серця усіх, хто цього прекрасного ранку переступив поріг школи, сповнюються радісним відчуттям того, що попереду нова сторінка життя — цікава, барвиста і повна нових знань!
Зі святом !!!

Дитинство без насильства!

На жаль тисячі українських дітей страждають від жорстокого поводження.
Діти мають право на захист від приниження та насильства, яке карається законом.
Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі і іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з пробле, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтесь нашими порадами:
- подавайте дітям приклад хорошої поведінки;
- діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування;
- змінюйте оточення, а не дитину;
- краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість;
- висловлюйте свої бажання позитивно;
- кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте;
- висувайте реальні вимоги;
- запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей;
- не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням;
- в міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш
результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги;
-обирайте виховання без побиття та крику. На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.
Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.
Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.
- допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір
- не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення.
Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.
- прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
І головне - пам'ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини.

Про факти жорстокого поводження з дітьми або реальну загрозу їх вчинення повідомте центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  або службу у справах дітей.

Чергова зустріч щодо підтримки учасників АТО

7 серпня Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з міським центром було організовано та проведено чергову зустріч щодо підтримки мобілізованих та демобілізованих. До обговорення проблем долучився представник управління праці та соціального захисту населення, психолог Яковлева Тетяна.
Метою заходу було проведення відповідної роз’яснювальної роботи та надання психологічної підтримки учасникам антитерористичної операції, членам сімей загиблих військовослужбовців у компетентному вирішенні проблемних питань.
В ході наради опрацьовано механізм реалізації соціального супроводу учасників АТО, який включає в себе забезпечення психологічної реабілітації, матеріальної підтримки, а також вирішення соціально-побутових проблем.
Було зауважено, що лише спільними зусиллями можна допомогти бійцям адаптуватися до мирного життя. Задля цього важливо проконтролювати, щоб вони отримали всі соціальні гарантії, передбачені законодавством.

Пропаганда здорового способу життя

Багато людей нерозумно випробовують стійкість свого організму, коли зловживають, наприклад, алкоголем, палять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв’язки: людина починає хворіти на важкі, часом невиліковні хвороби. Тоді люди звільняються від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.
Саме тому 15 липня фахівцем із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Сестринівській сільській раді із дітьми проведено профілактично – просвітницький захід по пропаганді здорового способу життя.
Метою зустрічі стало систематизування та узагальнення знань дітей про складові здорового способу життя, формування відповідального та дбайливого ставлення до свого здоров’я.
В ході бесіди фахівець із соціальної роботи звернув увагу дітей на проблеми тютюнопаління, алкоголізму, токсикоманії, наркотичної залежності та їх негативний вплив на життя та здоров’я людини. Також було проінформовано про наслідки до яких призводять шкідливі звички та способи боротьби з ними.
Людське здоров’я та життя – найбільші життєві цінності, вартість яких важко переоцінити. Відповідальне ставлення до їх збереження та якісного покращення – найбільше, що людина може зробити для себе та оточуючих.

Цільове використання коштів при народженні дитини

На виконання постанови КМУ № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» спеціалісти Козятинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді здійснюють перевірку цільового використання коштів у родинах з дітьми. Спільно з представниками сільських рад та ФАПу уже проведені відповідні відвідування родин. Охоплено 73 родини.
У ході роботи увагою спеціалістів також охоплені сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Групи зустрічей прийомних батьків та батьків- вихователів Козятинщини – ефективна форма їх професійної підтримки

24 червня Козятинським районним та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено групу зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів. Метою проведення зустрічі було підвищення компетентності батьків-учасників у вихованні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомога батькам краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у їх вихованні за допомогою професійних порад.
Учасники засідання обговорили стан виховання дітей у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу, зосередили увагу на порядку вирішення конфліктних та проблемних ситуацій, що виникають в процесі функціонування прийомних сімей. Наголосили на попередженні травматизму під час літніх канікул та правел безпечної поведінки на відпочинку. 
Всі учасники групи зустрічей відмітили важливість та необхідність у подальшому проведенні подібних заходів, для підвищення рівня власного професійного та виховного потенціалу, охоче підтримали ініціативу спеціалістів запровадити систематичне проведення подібних зустрічей.
Ніхто так не розуміє людину, як людина, яка перебуває у такій самій ситуації, яка стикалась з такими ж проблемами і має досвід їх вирішення. На таких засідання обговорювались теми, які цікаві та актуальні для самих батьків, зокрема адаптації дітей в новій сім’ї, ставлення до прийомних сімей оточуючого середовища, питання виховання, навчання дітей, сімейного дозвілля. На зустрічі батьки могли поділитись власним досвідом, розповісти про досягнення своїх дітей, запропонувати свій шлях вирішення проблем. На таких зустрічах батьки можуть забути про домашні турботи, поділитись своїми новинами, радостями, проблемами, з рештою, просто відпочити у колі однодумців.

Фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ здійснюють інформаційно-просвітницьку та профілактичну роботу в таборі «Пролісок».

В самому розпалі перша зміна в оздоровчому таборіі «Пролісок», який знаходиться у с. Йосипівка. Працівники табору значну увагу під час відпочинку приділяють забезпеченню проведення дітям цікавого, насиченого дозвілля та їх оздоровлення. Для вихованців проводяться різного роду культурно-масові та спортивні заходи, популяризації здорового способу життя та розвитку комунікативних умінь, творчих здібностей і нахилів.

Фахівці із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 25 червня організували та провели у дитячому оздоровчому таборі «Пролісок» заходи профілактичного характеру, а саме пропаганда здорового способу життя та профілактика насильства над дітьми. Метою і завданням даних заходів було більш детально ознайомити дітей з актуальністю проблеми насилля, ведення здорового способу життя без алкоголю, тютюнопаління та наркотиків, простежити поінформованість дітей в даній проблемі, закріпити знання, набуті протягом заходу, для подальшого застосування у житті, і сформувати стійку мотивацію уникнення вживання будь-яких психоактивних речовин. Захід налічував близько 30 учасників віком від 10 до 16 років.

Захід пройшов цікаво для учасників і для ведучих, був насичений новою, корисною інформацією, яка доносилась до дітей у цікавій, доступній формі. 
Крім того, проведено конкурс малюнків на асфальті на теми: "Ми обираємо здоров’я", "Раціональне харчування", Фізичне виховання" та "Права дитини", де юні художники продемонстрували всю свою обізнаність з правильного харчування, довели необхідність фізичних вправ та активного відпочинку на природі.

Ряд подібних профілактичних заходів планується проводини і надалі, адже ніколи не зайвим буде влучне, актуальне і ненав’язливе попередження під час літнього відпочинку дитини.
Відтак, вихованці таборів отримали солодкі подарунки від районного центру.

Спільна зустріч фахівців із соціальної роботи районного та міського  центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

За сприянням Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 19 червня в приміщенні Козятинського МЦ СССДМ за круглим столом  відбулась спільна мультидисциплінарна зустріч фахівців із соціальної роботи  районного та міського  центрів з представниками суб’єктів соціальної роботи за темою: «Соціальний захист учасників антитерористичної операції».
До обговорення проблеми долучились представники віськового комісаріату, міськрайоного центру зайнятості, управління держкомзему, управління праці та соціального захисту населення і центру надання адміністративних послуг. Кожен із учасників довів до відома фахівців  центрів інформацію про свій напрямок роботи з демобілізованими учасниками АТО. Так, присутнім було роз’яснено порядок оформлення статусу бойових дій, виплати грошової допомоги, пільги, відведення земельних ділянок, порядок постановки на квартоблік та інші важливі питання. 
Фахівці із соціальної роботи отримали відповідні рекомендації та роз’яснення щодо подальшої роботи з учасників АТО та їх сім’ями.

Робота Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в пришкільних таборах

Фахівцями із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 2 червня розпочато інформаційно-профілактичну роботу з дітьми. В школах та сільських клубах проведено бесіди «Я за здоровий спосіб життя», « Профілактика правопорушень, ігротеки «Будь уважним», «Правила дорожнього руху» та ін.
З дітьми проведено вправи на формування здорового способу життя, відповідальності за свої дії та вчинки, обговорено питання дотримання правил дорожнього руху, правил безпеки на природі, на дитячих майданчиках, у парку відпочинку, у ігровій формі змодельовані ситуації, в яких діти повинні дотримуватися правил безпечної поведінки.
Учасники приймали активну участь у обговорені питань та ситуацій, висловлювали свої думки з приводу побаченого та почутого.

Стан злочинності серед неповнолітніх на території м. Козятин та Козятинського району за 5 місяців 2015 року

В Козятинському районі відбулось зростання злочинності
Козятинською міжрайонною прокуратурою проаналізовано стан злочинності та бездоглядності серед дітей, ефективність реалізації повноважень щодо запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі органами системи профілактики в м. Козятин та Козятинському районі.
Зокрема, стан злочинності серед неповнолітніх осіб на території міста Козятина та району за 5 місяців 2015 року характеризується наступними статистичними даними ( у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року).
Проведеним аналізом встановлено, що серед неповнолітніх в Козятинському районі відбулось зростання злочинності, в порівнянні із 2014 роком злочинність неповнолітніх осіб зросла із 7 вчинених злочинів до 8, тобто на 14,3 %.
Кількість осіб, які приймали участь у скоєнні злочинів за 5 місяців 2015 року - 8, з них 1 особа, вік якої – 13 років, а 7 осіб віком від 16 до 18 років.
Однією з головних причин поширення правопорушень серед дітей та молоді залишається дитяча бездоглядність, тобто відсутність контролю з боку батьків за своїми дітьми, які не цікавляться їх дозвіллям та тим, де їх діти перебувають у вечірній час.
З 8 неповнолітніх, що вчинили злочини за 5 місяців 2015 року, 2 - вчинили злочини повторно, перебуваючи на обліку органів внутрішніх справ.
Залишається гострою проблема пияцтва серед дітей. У стані сп'яніння трьома неповнолітніми скоєно у 2015 році 2 злочини.
Серед злочинів, скоєних неповнолітніми у 2015 році переважали: крадіжки - 4, хуліганські дії — 1, незаконні заволодіння транспортними засобами – 3.
По ступеню тяжкості за 5 місяців 2015 року основну частину складають тяжкі злочини (6) та середньої тяжкості (2).
Ріст кількості тяжких злочинів, крадіжок, хуліганських дій та заволодінь транспортними засобами свідчить про неблагополучну ситуацію у молодіжному середовищі.
Крім того, не зменшується в Козятинському районі кількість вчинених повторних злочинів неповнолітніми (за 5 місяців 2014 року – 3 злочини, за 5 місяців 2015 року – 5 злочинів).
Таким чином, злочинність зросла по 4 напрямках: загальна, питома вага, кількість середньої тяжкості злочинів, у групі.
Варто також відзначити, що злочини скоєні неповнолітніми набувають все більш зухвалого характеру.
Наведене свідчить, що роботу по боротьбі зі злочинністю серед неповнолітніх працівникам правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування необхідно покращити на окремих напрямках.

Ірина Борисова прокурор Козятинської міжрайонної прокуратури юрист 2 класу

Гостинно відчинив свої двері районний комунальний позаміський заклад оздоровлення та відпочинку "Пролісок"

21 день повноцінного оздоровлення та відпочинку отримали 153 дитини, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (діти – сироти, діти, позбавлені батьківської опіки, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти учасників АТО та ін.)
Під час відкриття табірної зміни пройшла урочиста лінійка, на якій традиційно відбувалося знайомство загонів, що презентували власні, оригінальні та неповторні: назву, девіз та пісню. Посвято у «пролісят» отримали діти і вихователі, які вперше завітали до «Проліска».
Директор РК ЗОВ «Пролісок» Сергій Стецюк привітав маленьких жителів «пролісянського королівства» і нагадав малечі про те, що саме вони є його повноправними господарями. 
Продовженням свята став концерт, де діти продемонстрували свої уміння, здібності та таланти. Особливо вразила своїм співом маленька дівчинка Вікторія Літовченко, яка залишила поранену бабусю у Луганській області і переїхала на Козятинщину, де знайшла свій новий дім та родину у Самгородоцькій спецшколі – інтернат. Пісні про любов до України звучали з маленьких вуст особливо зворушливо і переконливо.

«Турбота про дітей героїв»

Опіка над сім’ями загиблих військовослужбовців залишається пріоритетом Міністерства оборони. Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак затвердив програму під назвою «Турбота про дітей героїв». Це комплекс заходів, що посилюють соціальний захист дітей військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції. Йдеться про шефство над сім’ями загиблих та усебічну допомогу з вирішення проблемних соціально-побутових питань». Про це сьогодні, 16 червня, на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила помічник Міністра оборони України — прес-секретар полковник Вікторія Кушнір.
Зокрема, вже до кінця червня буде створена єдина автоматизована система інформаційного обліку дітей загиблих героїв.
Також планується налагодити взаємодію з Мінсоцполітики, Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадськими організаціями та волонтерами, аби організувати систему надання допомоги тим, хто її потребує.

Формування емоційного зв’язку між матір'ю та майбутньою дитиною, зниження тривожності під час вагітності та адаптаційного періоду - мета планового заняття-лекції

Усе більше сучасних пар, які очікують на появу малюка, усвідомлюють, що підготовка до цієї події виходить далеко за рамки покупки приданого. Пологи і материнство – відповідальні й серйозні завдання, що вимагають від батьків готовності фізичної, інформаційної, психологічної. Сучасна культура батьківства пропонує вагітним парам велику кількість різноманітних можливостей для того, щоб свідомо і з задоволенням прожити дивовижні 9 місяців, налагодити взаєморозуміння й міцний контакт з малюком, відмінно підготуватися до пологів та успішного материнства.
Поза сумнівом, обізнаність і обґрунтована впевненість у своїх силах відіграють важливу роль у вирішенні будь-яких життєвих завдань, особливо таких важливих, як народження людини. Страхи, тривога, паніка – психологічні стани, погані завжди, а у пологах – просто небезпечні! Тому інформування майбутніх батьків і робота зі страхами має першорядне значення для готовності до успішних пологів.
Фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено планове заняття-лекція на тему: «Психологічна підготовка матерів до пологів та материнства» та "Соціальні виплати для вагітних жінок" у консультаційному пункті при жіночій консультації Козятинської ЦРЛ. 
Метою заняття було формування емоційного зв’язку між матір'ю та майбутньою дитиною; зниження тривожності під час вагітності та адаптаційного періоду; формування моделей вирішення проблем вагітних; підвищення самооцінки вагітних із соціально-незахищених категорій; допомога по вагітності та пологах: документальне оформлення, розрахунок суми декретних, порядок виплати.
Також вагітні жінки одержали рекомендації щодо вироблення навичок усвідомленого та відповідального батьківства, стереотипів ведення родиною здорового способу життя, уникнення конфліктних ситуацій, створення належних умов для життя та гармонійного розвитку дітей, профілактики насилля та жорстокого поводження з дітьми.

Під керівництвом першого заступника голови РДА Павла Пойди 3 червня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

На засіданні  комісії з питань захисту прав дитини були розглянуті питання щодо права дітей, які обділені батьківською любов’ю та піклуванням жити в родині, отримувати  любов та піклування зі сторони дорослих та мати сприятливі умови життя та розвитку своїх здібностей та талантів.

На робоче зібрання під головуванням першого заступника райдержадміністрації Павла Пойди були запрошені представники управлінь РДА, соціальної та медичної сфери району, правоохоронних органів тощо.

На розгляд комісії було винесено 6 питань щодо створення прийомної сім’ї, розглядались питання батьківських прав відносно дітей, надання опіки,  соціального супроводу родини.

Також були затверджені індивідуальні  планисоціального захисту  дітей, які опинились у складних життєвих обставинах

Всі питання порядку денного були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними.

За результатами засідання по всіх питаннях комісією прийняті конструктивні та виважені рішення в інтересах дітей і взяті на контроль до їх повного виконання.

Зустріч з учасниками АТО

На виконання листа голови облдержадміністрації від 26.05.2015 року № 01.01-58/3360 щодо соціальної підтримки сімей учасників антитерористичної операції інформуємо про наступне.

З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей було відвідано за місцем проживання в смт Бродецьке дві сім’ї, батьки яких є учасниками антитерористичної операції.

Сім’я захисника Ткачука Сергія Анатолійовича проживає за адресою: смт Бродецьке, вул. Ясенівська, 2. Дружина Ткачук Світлана Павлівна проживає з двома малолітніми дітьми (3 і 5 років) разом із батьками -пенсіонерами. Син – Ткачук Ростислав, 2010 р.н., має під коліном кисту, з приводу якої мати зверталася до лікарів м. Козятина та  м. Вінниця, проте має потребу проконсультуватися та пройти медичне обстеження дитини у київських фахівців. Загалом, стан дитини задовільний, хлопчик відвідує дошкільний навчальний заклад. Сім’я отримує соціальну виплату на дитину до досягнення нею трирічного віку у сумі 968,75 грн., від селищної ради отримано матеріальну допомогу у сумі 2000 грн. Під час відвідування даній сім’ї було вручено продуктовий набір (олія, мука, рис, макаронні вироби, цукор тощо), а також одяг для дітей. Вирішується питання щодо залучення спонсорських коштів для придбання необхідних меблів (ліжко, письмовий стіл, поличка для книг).

Захисник Депешко Сергій Григорович з дружиною не проживає, свого сина Депешко Костянтина, 2008 р.н. утримує та виховує. На даний час син знаходиться на канікулах у бабусі -  Депешко Руслани Павлівни, яка проживає за адресою: смт Бродецьке, вул. Перемоги, 92. Під час відвідування даній сім’ї було вручено продуктовий набір (олія, мука, рис, макаронні вироби, цукор тощо) та одяг. Запропоновано безкоштовне оздоровлення дитини у РК ПЗОВ «Пролісок» с. Йосипівка Козятинського району. Подано документи селищній раді щодо отримання матеріальної допомоги у сумі 2000 грн. Вирішується питання щодо залучення спонсорських коштів для придбання дитячого велосипеду.

Діти учасників АТО відвідали дитячий розважально-пізнавальний центр «Дитяча планета»

Напрочуд цікавим виявився день для дітей, батьки яких є учасниками АТО. Дітей віком від 8-ми до 13-ти років було запрошено до цікавого проведення дозвілля в Парку сімейного відпочинку «Дитяча Планета».

   33 діточок, батьки яких служать у Збройних Силах України, мали змогу побувати в кімнаті творчості, казковій кімнаті, відвідати скалодром,  батутну зону 800 кв.м., з’їжджати з гірок, змагатися на ігрових автоматах.

Нагадаємо, за ініціативи керівництва райдерж-

адміністрації та підтримки .районного осередку «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», керівника СФГ "Світанок-В" Володимира Шевчука на теренах району буде проведена серія заходів для дітей учасників антитерористичної операції. Зазначимо, що цей захід дозвілля став черговим із запланованих.

  Діти мали можливість весело провести час, отримати приємні враження та знайти нових друзів.«Звичайно, в першу чергу ми дбаємо про дітей, але їхні батьки, котрі зараз воюють на передовій, теж повинні знати, що ми про них пам’ятаємо. 


 

Заходи до Міжнародного дня захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.
Цей День – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Щоб донести дітям про їх права на життя, свободу думки, освіту, відпочинок, дозвілля, захист від насилля і експлуатації 2 червня 2015 року фахівцями із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді до Міжнародного дня захисту дітей організовано ряд заходів. Зокрема, в навчальних закладах, ФАПу та сільських клубах сіл Сестринівка, Бродецьке, Козятин та Ширака Гребля проведено лекції, бесіди та тренінги на теми «Конвенція ООН про права дітей», «Світ мого дитинства», «Діти в Україні мають права» та «Моє право на ..», » Зупинимо насильство над дітьми». Дітям цікаво надана інформація про права людини, основні принципи їх захисту і з боку держави, і з боку самої людини. 

У рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей у загальноосвітніх навчальних закладах району 1 та 2 червня пройдуть святкові заходи, які включатимуть в себе конкурсно-розважальні та концертні програми.

Вітання з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей 

Щороку 1 червня, в перший день літа, в Україні відзначається Міжнародний День захисту дітей — чудове свято одвічної надії та радості. Бо ж саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб наші діти росли здоровими та радісними, прославляли свій рід і рідний край.
У нашої малечі не має бути нещасливого дитинства, і за це повинні відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх свобод і прав повинен бути одним з найголовніших наших обов’язків.
Отож, закликаємо всіх, не лише сьогодні, але й кожного наступного дня, зігріти теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми, справжніми патріотами й неодмінно стануть гордістю України.
З повагою, Козятинський РЦ СССДМ

"Солодкий день" для дітей із сімей учасників АТО

 За сприяння керівництва райдержадміністрації, районного осередку «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», керівника СФГ "Світанок-В" Володимира Шевчука, 33 дитини віком від 8-ми до 13-ти років із сімей учасників АТО побували з екскурсією на Вінницькій кондитерській фабриці «ROSHEN».

  Під час екскурсії діти дізналися, що кондитерська Корпорація «ROSHEN» – один з найбільших світових виробників кондитерських виробів та за рейтингом «Candy Industry Top – 100» входить у першу двадцятку. Під власним «солодким знаком якості» ROSHEN виробляє понад 320 найменувань високоякісних кондитерських виробів (шоколадні і желейні цукерки, карамель, шоколад, печиво, вафлі, бісквітні рулети і торти). Загальний обсяг виробництва продукції досягає 450 тисяч тонн на рік.Насамкінець, маленьких жителів Козятинщини чекав приємний сюрприз-дегустація найсмачніших солодощів та сувенір на згадку

Міжнародний день сім'ї

З нагоди святкування Міжнародного дня сім’ї відбулося обласне свято «Ми одна сім’я! Ми одна родина!». Організатором дійства стало управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації. 

25 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей району відвідали захід і мали можливість весело та корисно провести час у сімейному парку активного дозвілля «Дитяча планета» м. Вінниця.  У розпорядженні малечі була велика кількість атракціонів, лабіринтів та батутів. Цікавими та багатими на призи були ігри, які проводили з дітьми професійні аніматори.

Спільний методичний день Козятинського районного та міського ЦСССДМ

8 травня 2015 року було проведено спільний методичний день для фахівців Козятинського районного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Були обговорені наступні питання:
-Модель оцінки потреб дитини та її сім’ї;
-Постанова від 30.10.2014 №623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», яка набула чинності одночасно із Законом України «Про державний бюджет України на 2015 рік».

Розглянуті основні концепції побудови та компоненти «Моделі оцінки потреб дитини та її сім’ї». Розроблено зразок акту де на прикладі складено оцінку потреб дитини та її сім’ї.
Також було опрацьовано постанова від 30.10.2014 №623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», яка набула чинності одночасно із Законом України «Про державний бюджет України на 2015 рік».
Зазначеною постановою контроль за цільовим використанням коштів при народженні та усиновленні дитини покладено на спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Крім того, зазначена служба буде здійснювати обстеження умов проживання дітей, які виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників) та одиноких матерів.
На методичному дні обговорено механізм взаємодії відповідних служб щодо роботи із сім’ями та особами, які опинилися у складних життєвих обставинах, методику проведення контролю за цільовим використанням коштів та створення належних умов для повноцінного виховання дитини, складання акту обстеження умов проживання сімей з дітьми, виявлення випадків нецільового використання державних коштів, методику проведення такої перевірки та надання пропозицій щодо припинення виплат допомоги.
Всі фахівці мали змогу поділитися власними напрацюваннями в роботі та вивчити досвід колег

Підсумки акції "Серце до серця"- "Врятуй життя дитини"

   З метою належної підготовки та проведення в районі Акції було видано розпорядження голови райдержадміністрації «Про підготовку та проведення районного етапу Х Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» - «Врятуй життя дитини» від 30.03.2015 року № 91 відповідно до якого з 1 по 30 квітня 2015 року сектор молоді та спорту райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, комунальна установа «Козятинський районний медичний центр первинної медико – санітарної допомоги Козятинської районної ради» здійснили необхідні організаційні  заходи.

     Всі підприємства та організації Козятинського району, управління та відділи козятинської райдержадміністрації були ознайомлені з метою, умовами та строками проведення Акції.

     У кожній школі були сплановані та проведенні заходи, спрямовані на формування соціальної відповідальності, визначено волонтерів з числа соціальних педагогів, педагогів-організаторів та інших категорій педагогів-працівників. В ході акції відбулися наступні заходи:

-шкільні тематичні лінійки «Серце до серця», «Не будь байдужим до долі дитини», «Я хочу бачити світ»; години спілкування з учнями  «Будь толерантним», «Доброта починається з дитинства»  (Гуровецька СЗШ І-ІІІ ст., Самгородоцька СЗШ І-ІІІ ст., Вернигородоцька СЗШ І-ІІІ ст.), «Турбота за інших людей – головний обов’язок у житті» (Гуровецька СЗШ І-ІІІ ст.), «Нам творити добро, щастям долі людські засівати»(Переможнянська СЗШ І-ІІІ ст.), «Допоможи ближньому» (Флоріанівська СЗШ І-ІІІ ст., Пляхівська СЗШ І-ІІ ст.), «Милосердя у наших душах» (Пляхівська СЗШ І-ІІ ст. 9 кл.), «Раз добром зігріте серце вік не охолоне» (Самгородоцька СЗШ І-ІІІ ст.);

-круглий стіл «Подай руку допомоги» (Флоріанівська СЗШ І-ІІІ ст.);

-конкурси малюнків «Відкрите серце  для добра», «Немає вищої святині, ніж чисте сяйво доброти» (Бродецька СЗШ І-ІІІ ст.), «Такий цікавий світ навколо мене»(Переможнянська СЗШ І-ІІІ ст.), «Не будь байдужим»(Пиковецький ЗНВК І-ІІІ ст.);

-           конкурс плакатів «Ми обираємо здоров’я» (Широкогребельська СЗШ І-ІІІ ст.), «Серце до серця» (Зозулинецький ЗНВК І-ІІІ ст.);

-           висвітленоінформаціюпро акцію у шкільній газеті «Дзвінок» і селищній газеті «Пульс Бродецького» - Бродецька СЗШ І-ІІ ст., «Глобус» - Переможнянська СЗШ І-ІІІ ст. «Перерва» - Іванковецька СЗШ І-ІІ ст.;

- виготовлення смайликів «За добро платять добром», сувенірів «Відкрите серце для добра» (Бродецька СЗШ І-ІІІ ст.), маленьких сердець для кожного учня (Махаринецька СЗШ І-ІІІ ст.);

- тренінг «Від тебе залежить життя іншої дитини» (Глуховецька СЗШ І-ІІІ ст.);

-ярмарок «Не здаватись!» (Широкогребельська СЗШ І-ІІІ ст., Зозулинецький ЗНВК І-ІІІ ст.);

-флешмоб «Дорогою добра» (Самгородоцька СЗШ І-ІІІ ст.).Загалом, під час Акції, працювало 30 волонтерів серед яких були представники педколективів навчальних закладів району, медпрацівники та ін. Загальна сума зібраних коштів становить 12 970, 40 грн.Найактивнішими стали: ЗНВК І-ІІІ ст. «Школа-інтернат-гімназія» ім. В. Підгорбунського – 1734 грн., комунальна установа «Козятинський районний медичний центр первинної медико – санітарної допомоги Козятинської районної ради» - 1286 грн.,  Комсомольська СЗШ І-ІІІ ст. – 1164 грн., Зозулинецький ЗНВК І-ІІІ ст. – 1000 грн.

Повір у свої сили і в тебе повірять інші

Урочистим нагородженням переможців завершився на Вінниччині ХХІІІ обласний фестиваль «Повір у себе» PDF Друк e-mail

14 травня у театрі ім. М. Садовського відбулося урочисте закриття ХХІІІ обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». 
Захід стартував 29 квітня відкриттям в обласному краєзнавчому музеї виставки робіт усіх його учасників. Протягом двох тижнів відвідувачі експозиції мали змогу ознайомитись із понад 500 роботами, серед яких – твори образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, вироби з паперу, дизайнові композиції з використанням природного матеріалу, м`які та в`язані іграшки, одяг, листівки, прикраси, вироби з дерева, архітектурні композиції та літературні твори. Тож кожен відвідувач міг віддати свій голос за того учасника, виріб якого сподобався найбільше. 
На фінальний етап фестивалю до обласного центру з різних куточків Вінниччини завітали усі 115 його учасників віком від 7 до 35 років, аби отримати заслужені нагороди та подарунки. 
Вітали талановиту молодь, яка має особливі потреби, із завершенням мистецького конкурсу заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк та заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.
«Фестиваль «Повір у себе» зародився на Вінниччині, ще у 1992 році. За цей час його учасниками стали понад дві тисячі осіб, які наділені особливим талантом та вірою і які мають особливі потреби. Назва конкурсу найбільш об’єктивна і підкреслює суть фестивалю: щоб реалізуватися треба повірити в себе . Вам це вдалося – це величезна заслуга особисто ваша та ваших педагогів та батьків. Залишайтеся завжди впевненими в собі. Якщо будете такими , завжди будете досягати успіхів» - наголосив у вітальному слові Ігор Івасюк .
Також , заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації подякував учасникам заходу за активність та висловив надію у тому, що з кожним роком фестиваль «Повір у себе» охоплюватиме ще більшу кількість потенційних учасників , відтак, більше талановитої молоді дійсно зможе повірити у себе. Крім того, побажав учасникам конкурсу, їх наставникам та рідним нових звершень, перемог та миру. 
З вітальним словом звернулася до учасників конкурсу і заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.
« У різному віці трапляються такі проблеми , які заставляють докласти дуже багато зусиль людині, у якої здоров’я трошки погіршилося ,у якої є фізичні обмеження , для того, щоб проявити всі надані їй таланти. Однак, діти з особливими потребами надзвичайно наполегливі та більш оптимістичні . Бажаю, щоб у вас максимально проявлялися здібності до перемог, розквіту та покращення здоров’я » – зазначила Наталія Солейко.
Керівники області вручили 35-ти переможцям фестивалю, визначеним за результатами голосування, дипломи переможця, пам’ятні відзнаки та подарунки. А також нагородили відзнаками керівників центрів реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями.
У ході свята дипломи та подарунки отримали всі учасники фестивалю, а окремі з них – і спеціальні призи від соціальних партнерів заходу, зокрема, від служби у справах дітей, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, обласного краєзнавчого музею. Козятинський район представляли: Драган Олена(смт.Глухівці),Загоруй Ярослава(Самгородоцька спецшкола),Рябко Інна(смт.Бродецьке). Вони були визначені переможницями районного конкурсу "Повір у себе". Отже, вірте завжди у свої сили і перемагайте! Низький уклін кожному учаснику обласного туру Всеукраїнського фестивалю  “Повір у себе, і в тебе повірять інші” за незламну Віру в свої сили!

Заходи до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї

До Дня матері та Міжнародного дня сім’ї фахівцями із соціальної роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у травні 2015 року з учнівською молоддю проведено ряд  заходів, зокрема: заняття з елементами тренінгу «Материнство – це благословення», лекції  «Міцна родина – щаслива дитина», «Мамо, тобі низесенько вклонюсь», « Мамо, матінко, матусю…» та конкурс малюнків «Подарунок  найріднішій».


Метою цих заходів було виховання в дітей шанобливого ставлення до мами та формування цілісного уявлення про сімейні цінності. В ході проведення групової роботи з учнями велася бесіда на тему:  «Моя мама - найкраща», демонструвався соціальний ролик «Мама». Загалом заходами було охоплено 42 дитини.

Потік вимушених переселенців у Вінницьку область зменшився

Про це повідомили в Департаменті соціальної політики облдержадміністрації. За оперативними даними фахівців профільного структурного підрозділу ОДА на сьогодні в області проживає 7101 сімей – 11938 осіб переселених громадян, які офіційно зареєстровані в єдиній базі переселених громадян. З них: 332 сім’ї – з АР Крим та 6769 родин – із Донбасу. 
Всі вимушені переселенці розселені в приватні будинки 27 районів та 6 міст області, в тому числі 4681 особа в м. Вінниця, а також 36 сімей - 117 осіб в гуртожитку с.Нова Гребля, Калинівського району, 10 сімей в с.Заболотне, Крижопільського району та 4 сім’ї (11 осіб) в м.Жмеринка. 
Із числа переселених громадян за отриманням соціальних виплат та пенсій звернулось 5969 осіб, з яких 5694 особам проводяться виплати .
Крім того, 11527 осіб отримали довідки тимчасово переселених громадян; 7084 сімей звернулися із заявами про призначення допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, з яких 6099 сім’ям зазначена допомога уже призначена та виплачена на суму 26,1 млн. грн.
Із 5634 працездатних переселенців до центру зайнятості області звернулось 967 осіб, з них: 174 – працевлаштовано, 574 – призначено допомогу по безробіттю, решта отримали статус безробітної особи.
До органів міграційної служби області звернулося 672 особи за наданням різних видів адміністративних послуг, з них 60 особам відновлено документи, 174 особам оформлено паспортів громадянина України.
Наразі в реєстрі житла для тимчасового проживання переселених осіб зареєстровано 51 об’єкт для 278 громадян, з них 42 об’єкта приватного сектору для 151 особи.

Робота Консультаційного пункту районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при жіночій консультації Козятинської ЦРЛ

На сьогодні питання підтримки родини та дитини в Україні стоїть дуже гостро, адже влада розуміє, що добробут країни залежить, в першу чергу, від добробуту кожної родини, кожного громадянина держави. А особливо, коли це стосується здоров’я, благополуччя, повноцінного та всебічного розвитку дітей – нашого майбутнього. 
Одним із напрямків роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є підтримка майбутніх матерів, надання їм всебічної психологічної, моральної та соціальної підтримки.
Тому, в рамках Консультаційного пункту при Козятинській центральній районній лікарні фахівцями із соціальної роботи РЦ СССДМ для вагітних жінок проводяться групові заходи на різноманітні теми: «Репродуктивне здоров'я – запорука майбутньої щасливої сім'ї», «Відповідальне батьківство», «Психологічна готовність до материнства та пологів», «Здорова мама – здоровий малюк», «Виплати при народженні дитини». У ході роботи обговорюється з вагітними жінками ряд питань, актуальних для сучасної молоді: підготовка до шлюбно-сімейних відносин, основні функції сім’ї, компроміс у спілкуванні дітей та батьків. 
Молоді жінки були проінформовані про державні соціальні гарантії для сімей з дітьми, про попередження насильства в сім’ї та відповідальне батьківство, про демографічну ситуацію в районі. Більшість наших жінок цікавить, які є види державної соціальної допомоги, які розміри соціальних виплат, які потрібні зібрати необхідні документи, в які установи звернутись, щоб отримати допомогу. На всі хвилюючі питання вагітні жінки отримують відповіді від фахівців із соціальної роботи.
На цьому робота не закінчується, планується подальша співпраця в даному напрямку в рамках роботи консультаційного пункту.

Тренінги "Зміцнення та захист дітей в Україні"

15 та 16 квітня у Вінниці відбулися два одноденні тренінги в рамках реалізації проекту «Зміцнення та захист дітей в Україні» відповідно до Плану дій Ради Європи в Україні та за підтримки уряду Норвегії PDF Друк e-mail


Під час тренінгу розглядалися питання прав дитини в контексті міжнародного, європейського та національного законодавства, правосуддя дружнього до дитини, міжнародні та національні стандарти; суб’єкти захисту прав дитини; місце та роль соціальних служб у цьому процесі; фактори, які сприяють проявам насильства та його наслідки для особистості, громади, суспільства тощо. Окрему увагу учасників тренери звернули на технологію проведення опитування дітей, які стали жертвами або свідками насильства. Під час занять вивчали вплив насильства на розвиток дитини, вікові та індивідуальні особливості дітей різного віку.

У тренінгу взяли участь 42 представники мережі ЦСССДМ Вінницької області, які отримали сертифікати та необхідні знання для роботи із дітьми, які стали жертвами або свідками насильства, або самі вчинили насильство.

Мати прагне позбавити батьківських прав свою рідну дочку

В селі Сестринівка проживає багатодітна родина Мартинюк Вікторії Сергіївни в якій виховуються троє малолітніх дітей: Віра, Софія та
Анастасія. Родина перебуває під соціальним супроводом Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівець із соціальної роботи регулярно здійснює відвідування даної сім’ї, де проводиться роз’яснювальна робота з матір’ю щодо відповідального батьківства та профілактики ведення здорового способу життя. Формування навичок планування особистого бюджету сім’ї та щомісячного розпису про свої витрати. Здійснювалось сприяння в реєстрації по місцю проживання Мартинюк Вікторії та її малолітніх дітей. Приділялась увага в необхідності щоквартального медичного обстеження малолітніх дітей та у поновленні документів для отримання державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям та при народженні дитини.

В родини існує проблема це постійний конфлікт Мартинюк Вікторії Сергіївни з рідною матір'ю Мартинюк Раїсою Петрівною, який негативно відображається як і на Вікторії так і та її дітях. Вікторія під час візитів матері стає агресивною, неврівноваженою, а іноді разом з дітьми виїжджає у невідомому напрямку. Діти в свою чергу стають боязкими, замкнутими і постійно плачуть, а старша дівчинка Віра взагалі відмовляється ходити до школи, боїться що її може забрати бабуся.
Раїса Петрівна скаржиться, що її донька Вікторія - сама безвідповідальна мати на світі, яка рано чи пізно зведе дітей в могилу. Мовляв, у неї вдома ніколи не буває запасів їжі. В кімнатах брудно, холодно і сильно смердить, а напівживі і одягнені в страшні обноски діти вештаються взад-вперед, точно як привиди. Раїса Петрівна стверджує, що Вікторія і її співмешканець не звертають на дівчаток уваги і п'ють із ранку до ночі. Тому, коли бабуся інколи приходить відвідати онучок, вони накидаються на її гостинці зі звірячим апетитом.
Раїса Петрівна має на меті відібрати дітей у Вікторії та позбавити її батьківських прав. Бажаючи за всяку ціну врятувати рідних онучок, бабуся обійшла всі інстанції - соціальну службу, сільську раду, школу, міліцію, прокуратуру. Однак всюди їй говорили, що з дітьми все в порядку. Відчуваючи себе в центрі якоїсь масштабної змови, Раїса Петрівна звернулася на телеканал стб в программу «Один за всіх», щоб використати свій останній шанс відновити справедливість і врятувати онучок від голодної смерті. Але і там її не підтримали, а запевнили, що майже у всій цій родинній проблемі винувата Раїса Петрівна , так як у свою чергу вона не дала тієї любові і тепла своїй донькі Вікторії, яку вона на той час потребувала.
Родинний конфлікт не вичерпався, а навпаки все більше загостряється. Так як ні Вікторія ні її рідна мати Раїса Петрівна не може визнати свою провину і пробачити.

31 березня 2015 року відбулось відвідування сім’ї Мартинюк в рамках мобільної районної групи у складі:директора Козятинського РЦ СССДМ, начальника служби у справах дітей та представників громади с. Сестринівка, під час яких санітарні норми проживання не порушені та при обстеженні дітей педикульозу та корости не виявлено.
Також 17 квітня 2015 року в черговий раз здійснено візит в сім’ю Мартинюк фахівцем Козятинського РЦ СССДМ, службою у справах дітей Козятинської РДА та самою бабусею Раїсою Петрівною. В будинку температура відповідала нормі, в наявності були продукти харчування. Загрози для життя дітей не виявлено. 

На протязі чотирьох останніх місяців фахівцем із соціальної роботи здійснено близько 35 відвідувань даної сім’ї. При обстеженні Мартинюк Вікторія перебувала в тверезому стані, адекватно реагувала на зауваження та рекомендації фахівця із соціальної роботи. В наявності продукти харчування, заготовлений паливний матеріал для обігріву в будинку, діти мають спальні місця, засоби гігієни, іграшки. Діти навчаються в школі та дошкільному навчальному закладі, зовнішній вигляд в належному стані. Фахівцем здійснюється контроль за відвідуванням дітей, як шкільного так і дошкільного закладу.

Мартинюк Вікторія схильна до співпраці, прислухається до рекомендацій фахівця із соціальної роботи, бажає і надалі покращувати своє життя на краще.
Фахівцем із соціальної роботи планується продовжувати  тримати на постійному контролі сім’ю Мартинюк і надавати ряд соціальних послуг, які потребує родина.

«ДЯКУЄМО ВАМ ЗА ЖЕРТОВНІСТЬ І ВІДВАГУ»

8 квітня 2015 року в Сестринівському клубі відбулася зустріч з демобілізованим військовослужбовцем та учасником антитерористичної операції на якій односельчани підтримали єдність нашої країни і висловили подяку людям, що, ризикуючи своїм життям, захищають незалежність нашої держави. На заході були присутні голова Сестринівської сільської ради, фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ, працівники ФАПу та сільського клубу, педагоги та учні Сестринівської ЗНВК, депутати. 
Голова сільської ради, Олена Анатоліївна нагадала присутнім про події, які відбуваються у Східній Україні, спричинені російським агресором. Вона висловила глибоку вдячність та шану бійцям за їхню мужність, за силу волі і витривалість. Своє захоплення і вдячність воякам адресували односельчани, які під час концерту читали патріотичні вірші та співали пісні.

Зустріч завершилася такими словами: «Нехай Господь єднає Україну в мирі, злагоді, нехай ангели оберігають наших бійців. Повертайтеся з перемогою! А ми бажаємо Вам многих і благих літ!»
Сподіваємося, що в найближчий час війна закінчиться, і в Україну прийде мир та спокій.

Піклування про дітей є найсвятішим обов’язком дорослих

Дитинство - найважливіша пора нашого життя, цієї пори формується наш характер, уподобання, моральні переконання. Важливо, щоб воно було щасливим.Любов і турбота батьків – це запорука того, що дитина у майбутньому буде почувати себе впевнено, комфортно у будь-яких ситуаціях.Батьків не обираютьта, на жаль, деякі з них частково,або зовсім не приділяють уваги своїм дітям, тим самим порушуючиподальше становлення та розвиток їх дитини у нашому суспільстві. Крім того, вони порушують норми чинного законодавства. 

Станом на 01.04.2015 року на обліку служби у справах дітей Козятинської райдержадміністрації перебуває 10 дітей, що опинились в складних життєвих обставинах з підстави – проживання в сім’ї, у якій батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини. Родинам цих діток надаються соціальні послуги, різнобічна допомога, з ними проводиться профілактично-роз’яснювальна робота, надається термін для виправлення. На жаль, окремі батьки не бажають змінюватися, не приймають ніякої допомоги, вони не займаються вихованням та утриманням своїх дітей. Тому на даний час на розгляді в суді знаходяться 2 справи щодо позбавлення батьківських прав окремих батьків.
З метою своєчасного виявлення сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, надання їм допомоги, раціональності цільового використання коштів державної допомоги, забезпечення батьками належних умов для утримання дітей, усвідомлення відповідальності за виховання дитини у І кварталі 2015 року структурними підрозділами Козятинської райдержадміністації – службою у справах дітей та управлінням соціального захисту населення спільно з Козятинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено інспектування та перевірка сімей з дітьми, які є отримувачами державної соціальної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги на дітей, які знаходяться під опікою (піклуванням). 

Виїзди були здійснені за напрямками: с. Зозулинці, с. Сошанське, с. Воскодавинці, с. Блажіївка, с. Дубові Махаринці, с. Поличинці, с. Вовчинець, с. Бродецьке, с. Жежелів, с. Вернигородок, с. Білопілля, с. Селище. Було перевірено та обстежено близько 40 сімей, серед них були сім’ї, в яких виховуються діти під опікою, сім’ї одиноких матерів, багатодітні сім’ї, сім’ї, які отримують допомогу при народженні дітей та сім’ї, в яких діти знаходяться на обліку служби у справах дітей,  які опинились в складних життєвих обставинах. 

За результатами перевірки комісією було вирішено припинити допомогу при народженні дитини 3 матерям, також припинено допомогу 1 одинокій матері в зв’язку з її проживанням із біологічним батьком дітей. Сім’ї, які відвідала комісія, були попереджені про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків, за нецільове використання допомоги при народженні дитини, окремі сім’ї були зобов’язані створити належні санітарно-гігієнічні умови в своїх помешканнях. Приємно було відвідати родини, які на достатньому рівні забезпечують умови проживання та виховання дітей. 

З метою захисту прав та законних інтересів дітей, подібні перевірки та інспектування сімей будуть здійснюватися і надалі.
Наприкінці, хочеться нагадати батькам їх обов’язки щодо виховання та розвитку дитини, які добре висвітлені у ст. 150 Сімейного кодексу України. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Усі ми повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ, у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думка буде поважатися, де немає місця насильству, світ, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале покоління.

РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ПОВІР У СЕБЕ»

7 квітня  2015 року в залі засідань райдержадміністрації відбувся районний  фестиваль творчості і талантів  для дітей та осіб  з функціональними обмеженнями «Повір у себе», який організував  Козятинський  районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з  відділом сім’ї та молоді, відділу культури Козятинської РДА,  спонсором конкурсу виступив        народний депутат України  Петро Юрчишин. Головна мета заходу – виявити та підтримати творчі надбання дітей, допомогти їм самореалізуватися, подолати ізольованість та привернути увагу громадськості до проблем дітей цієї категорії. З року в рік завдяки йому десятки дітей мають можливість не лише розкрити у собі талант, а й продемонструвати його широкому загалу. За умовами конкурсу, три переможці районного етапу візьмуть участь в обласному фестивалі творчості “Повір у себе”.

На цей раз свої роботи представило 10 учасників вищезгаданого конкурсу. Були представлені роботи, виконані у техніках орігамі, квілінг, майстерні поробки з дерева, вишиті нитками,  стрічками й бісером картинки та ікони тощо. Щирі слова вітань конкурсантам прозвучали із районної державної адміністрації від  голови Олега Оркуши, його першого заступника Павла Пойди, директора районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ігоря Гасюка, які побажали міцного здоров’я, натхнення, енергії і віри у себе.

Найскладнішим завданням заходу було визначити кращі роботи, які візьмуть участь у обласному фестивалі «Повір у себе», що пройде у травні. Адже кожна з представлених робіт по-своєму вражала і була гідна перемоги.

Кращими журі визначили роботи: виконані у техніці квілінг  Ярослави Загоруй, учениці Самгородоцької спецшколи-інтернату, в техніці модульного орігамі Інни Рябко із Бродецького та вишукані картини, вишиті нитками і стрічками Олени Драган із Глуховець. 


Всі учасники фестивалю отримали грамоти, подяки та цінні подарунки. 
Безумовно, що всі учасники фестивалю «Повір у себе» є талановитими, різносторонньо розвинутими, дітьми з яскравою фантазією, із загостреним почуттям прекрасного. Хочеться побажати їм наснаги в продовженні розкриття своїх талантів, тому, що кожен з них особливий та талановитий.


Дотримання прав захисту дітей Козятинського району – одне з пріорітетних завдань районної влади

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.
На засіданні комісії з питань захисту прав дитини були розглянуті питання щодо права дітей, які обділені батьківською любов’ю та піклуванням жити в родині, отримувати любов та піклування зі сторони дорослих та мати сприятливі умови життя та розвитку своїх здібностей та талантів.
На робоче зібрання під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Оркуши були запрошені представники управлінь райдержадміністрації, соціальної та медичної сфери району тощо.
Наше з вами завдання захищати права дітей, які обділені батьківською любов’ю та піклуванням, можливістю жити в родині, отримувати турботу з боку дорослих і мати належні умови життя для розвитку своїх здібностей і талантів, - наголосив Олег Сергійович.- І за будь-яких обставин інтереси та права дітей мають стояти для нас, дорослих, на першому місці.
На розгляд комісії було винесено 5 питань щодо доцільності позбавлення батьківський прав малолітньої дитини, щодо призначення піклувальника над дитиною, надання дозволу на періодичні виїзди дитини за кордон без дозволу батька.
Також директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ігор Гасюк ознайомив присутніх із проведеним аналізом стану соціальної роботи з сім’ями батьки, яких ухиляються від викоання батьківських обов’язків відносно дітей, у т.ч. здійснення їх соціального супроводу.
Всі питання порядку денного були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними.
За результатами засідання по всіх питаннях комісією прийняті конструктивні та виважені рішення в інтересах дітей і взяті на контроль до їх повного виконання.

Зустріч з прийомними сім’ями у форматі групи взаємопідтримки

26 березня в актовому залі будинку юнацтва і творчості було організовано та проведено зустріч з прийомними батьками. В зустрічі взяли участь спеціалісти Вінницького обласного ЦСССДМ, Козятинського РЦ СССДМ та МЦ СССДМ, служба у справах дітей ОДА, дитячий лікар Козятинської ЦРЛ, психолог центру планування сім’ї, волонтери та прийомні батьки та їх діти. В ході заходу учасники заслухали та ознайомились з специфічними умовами соціального супроводження відповідно до порядку здійснення соціального супроводження ПС та ДБСТ. Робота проводилася як із батьками так і з дітьми. У невимушеній, дружній атмосфері прийомні родини мали змогу поділитися власним досвідом виховання дітей, отримати відповіді на хвилюючі питання стосовно їх розвитку та забезпечення. 

Такі зустрічі необхідні батькам і дітям, бо дають можливість не тільки отримати фахову консультацію, пораду та підтримку, але і поспілкуватися у неформальній обстановці, обговорити зміни в житті сім’ї, віднайти шляхи подолання проблем. Головною метою даного зібрання є здійснення соціальної підтримки, попередження виникнення обставин, які перешкоджають функціонуванню прийомних сімей та ДБСТ, підтримання емоційного стану, отримання нових знань щодо методів та стилів виховання.

«За здоровий спосіб життя»

9 березня в смт Бродецькому Міжнародною громадською організацією «ALFA FORBS» за сприяння Козятинського РЦ СССДМ , Будинку культури було проведено захід для дітей «За здоровий спосіб життя» . На захід прийшло 60 дітей. Було проведено зарядку – розминку, цікаві конкурси, розваги, за що отримували різноманітні призи. Але найцікавіше їх чекало попереду, коли представник міжнародної організації став демонструвати силові вправи із використанням різних матеріалів: паперу, цвяхів, цепів та металевих прутів. Усе це пройшло в ігровій формі у діалозі з дітьми. Байдужих не залишилось. А на останок було дружнє фото та подарунки відповідно до віку та статі дитини від малюків з різних куточків світу.

Більш ніж за рік на Вінниччину приїхало майже 15 тисяч переселенців

За даними Департаменту соціальної політики облдержадміністрації, з березня 2014 року по березень 2015 року до області приїхало 8188 сімей – (14942 особи ) переселених громадян. 
З них: 457 сім’ї - 1131 особа з Автономної Республіки Крим та м.Севастополя та 7731 сім’я - 13811 осіб з Луганської та Донецької областей. 
На сьогодні в області проживає 694 особи з кримського півострова та 11006 осіб зі Сходу України. Як наголосили у департаменті соціальної політики облдержадміністрації, це ті переселені особи, які офіційно зареєстровані в єдиній базі переселених громадян.
Всі вони розселені в приватні будинки 27 районів та 6 міст області, в тому числі - 4574 осіб в м. Вінниця, а також 36 сімей - 117 осіб в гуртожитку с. Нова Гребля, Калинівського району, 10 сімей проживають в с. Заболотне, Крижопільського району та 4 родини в м. Жмеринка.
Всього на Вінниччині в реєстрі житла для тимчасового проживання переселених осіб зареєстровано 53 об’єкта для 286 громадян, з них 43 об’єкта приватного сектору для 157 осіб. 
Із переселених громадян за отриманням соціальних виплат та пенсій звернулось 5881 осіб, з яких 5473 – їх отримують.

Профілактика туберкульозу

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 24 березня фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ було проведено груповий захід з вагітними жінками в Козятинській ЦРЛ на тему :"Як вберегтись від туберкульозу". Адже туберкульоз – смертельно небезпечна хвороба на яку страждають люди різного віку і статі. Високий ризик захворіти мають діти, особливо раннього віку (їх імунна система ще не сформована) та похилого віку (через вікове ослаблення імунітету).
Жінки приймали активну участь в обговоренні різних питань стосовно даної хвороби, про що свідчить їхня обізнаність та інтерес стосовно профілактики туберкульозу. Також учасники заходу відкрили для себе нові факти того, що вони ще не знали про таку важку хворобу.
Щорічно цей захід проводиться 24 березня в ознаменування того, що в цей день в 1882 році д-р Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування туберкульозу.

Піклуймося про своє здоров’я, адже туберкульоз – це одна з тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікувати!

Значна кількість злочинів, скоєних на Козятинщині, справа рук підлітків

Протягом 2014 року на території м. Козятина та Козятинського району було скоєно ряд кримінальних правопорушень, значна частина яких вчинялись особами, що не досягли повноліття. Працівниками кримінальної міліції у справах дітей спільно з іншими службами Козятинського РВ УМВС було розкрито ряд таких злочинів. Зокрема, протягом 2014 року згідно офіційних даних СВ Козятинського РВ УМВС було направлено до суду 13 кримінальних проваджень, обвинувачення по яких були пред’явлені неповнолітнім особам, що проживають в м. Козятин та Козятинському районі. Всього було зафіксовано 26 фактів вчинення дітьми злочинів різної тяжкості. Серед злочинів, скоєних неповнолітніми у 2014 році переважали : крадіжки – 18, тілесні ушкодження – 1, незаконні заволодіння транспортними засобами – 6, збут майна, одержаного злочинним шляхом -1 

Однією з головних причин поширення правопорушень серед дітей та молоді залишається дитяча бездоглядність. З 12 неповнолітніх, що вчинили злочини у 2014 році у 2014 році 2 не навчалися і не працювали, 3 – вчинили злочини повторно, перебуваючи на обліку ОВС. 

Негативні процеси соціального й економічного характеру, які супроводжують трансформацію нашого суспільства, суттєво послабили сім'ю як соціальний інститут, який покликаний забезпечувати фізичний, інтелектуальний та моральний розвиток дітей. Протягом реформ рівень життя населення України зменшився па 30%, що значно збільшило кількість сімей, які опинилися в скрутних матеріальних умовах. Нині більша половина дітей живе в малозабезпечених сім'ях. У них - складна психологічна обстановка, яка сприяє інтенсивному розпаду сімей, уходу з них дітей і підлітків, що веде до подальшого зростання бездоглядності. Ці діти опиняються у скрутному матеріальному становищі і поповнюють "групу ризику" та контингент неповнолітніх правопорушників. У таких підлітків виникає почуття власної "ущербності" і, на основі цього, виробляється негативне ставлення до оточення, прагнення реалізувати свої плани у неформальній компанії, яка також впливає на них негативно.

Неблагополучними трапляються і повні сім'ї з двома батьками. Криміногенний вплив таких родин пов'язаний насамперед з дефектами обстановки в них, вияви яких дуже різноманітні: це і скоєння злочинів батьками або членами сім'ї; пияцтво та алкоголізм, розбещена поведінка; систематичні конфлікти, сварки, скандали; ухилення від виховання та матеріального забезпечення дітей. За результатами дослідження (1982 р.) кожний другий-третій неповнолітній злочинець протягом тривалого періоду свого життя зазнавав впливу одного або кількох з цих факторів .

Негативно позначається на підлітках порочні методи їх виховання, фізичне покарання, надмірне потурання їм або, навпаки, зайва суворість, застосування кожним з батьків протилежних методів впливу. Поведінка дітей - це поведінка самостійних індивідів. Виховання лише тоді справляє позитивний вплив, коли сама дитина усвідомлює обґрунтованість і справедливість вимог вихователя. Цієї мети, природно, не можна досягти, застосовуючи неправильні методи виховання. Несправедливе фізичне покарання робить дитину злою, потайною, а балування сприяє егоїзму, впертості та індивідуалізму, тобто настають результати прямо протилежні тим, яких намагалися досягли батьки.

Необхідно відзначити і той факт, що неповнолітні (порівняно з іншими віковими групами населення) менш стійкі проти різного роду криміногенних впливів.

Як наслідок, злочинність серед неповнолітніх, які не досягли віку з якого настає кримінальна відповідальність зросла в порівнянні із 2013 роком у 2014 році із 22 вчиненних злочинів до 26, тобто на 18,1%. 

З метою запобігання негативних явищ серед молоді працівниками СКМСД Козятинського РВ УМВС спільно із зацікавленими службами міста та району постійно проводяться виступи-лекції в навчальних закладах на правову тематику виховного характеру. Всього протягом 2014 року було проведено 69 таких виступів. 

На основі вищевикладеного закликаємо батьків та осіб, які займаються виховання звертати особливу увагу на поведінку та дозвілля своїх дітей, що в подальшому має великий вплив на формування особитості та громадянина в цілому.


Підготував начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей Козятинського РВ УМВС, майор міліції Олексій Назарук

Там, де насильство, немає доброї родини!

Проблема жорстокості та насильства в нашому суспільстві набирає актуальності. Це пов’язано із багатьма соціально-економічними та психологічними чинниками. Дедалі частіше, ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найприкріше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.


Тому, фахівцем із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ 11 березня в Миколаївській СЗШ серед учнів 8-10 класів був проведений груповий захід на тему «Там, де насильство, немає доброї родини».
У процесі проведення заходу, учні брали досить активну участь в обговоренні проблемного питання та були ознайомлені із поняттями: насилля, його причинами, з видами насильницьких дій, із статистичними даними, законодавчою базою, яка врегульовує питання захисту сімей від насильства. Також учням роздано інформаційно – просвітницькі матеріали, в яких роз’яснювалися види насильства та передбачена Законом відповідальність за його вчинення.

Шановні жінки, дорогі наші землячки!

Весняна пора пробудження природи приносить в наші оселі чудове свято сонця, життя і кохання – Міжнародний жіночий день 8 Березня.
Все найпрекрасніше на землі пов’язане з вічним і незабутнім образом жінки-матері, жінки-громадського діяча, жінки-трудівниці, вірної подруги, слухняної, працьовитої доньки, тобто - найчарівнішої, найенергійнішої, завжди привабливої і за необхідності вимогливої половини людства. Тому марні зусилля лютої зими протидіяти нашому святу!
Сучасне, динамічне життя не обходиться без активної участі жінок, професійна компетенція яких впродовж 20 століття практично зрівнялася з чоловіками, а в 21 столітті вочевидь випереджає сильну стать. Невичерпна енергія і оптимізм жінок, материнська лагідність і турбота про дітей постійно додають снаги нам у складні часи. Ніжні, працьовиті руки, добре, чуйне серце, неперевершена врода наших подільських жінок є справжньою окрасою народу України, гордістю і надією молодої, європейської держави.
З нагоди цього чудового свята дозвольте побажати вам, дорогі і неповторні, мужні і добрі, ласкаві і незламні землячки, міцного здоров’я, земного щастя, пишної краси, успіхів у всіх справах, матеріального добробуту, сімейної злагоди , вдячних дітей і святкового настрою.
Хай вічне кохання і щастя материнства осяюють ваше життя! З весною вас, чарівниці і господині! Нехай все ваше життя буде теплим, квітучим і гарним, як справжня весна!

З повагою, Козятинський РЦ СССДМ

8 Березня - Міжнародний жіночий день

6 березня в стінах Сестринівської ЗНВК відбувся святковий концерт, присвячений МІЖНАРОДНОМУ ЖІНОЧОМУ ДНЮ. Лунали чудові вірші та пісні про жіночу красу, ніжність та ласку матерів. Згадали про сиве волосся та натруджені руки бабусь. Хлопці початкових класі заспівали частівки про те, як допомагають своїм мамам в день 8 березня. Діти приготували для гостей чудові музичні подарунки. Необійшлося і без участі фахівця із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ, який також долучився до свята. Наостанок чарівним жінкам школи джентльмени з початкових класів вручили квіти.

17 лютого – Міжнародний день спонтанного прояву доброти

День спонтанного прояву доброти – одна із недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Це свято має загальносвітове значення і святкується незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань. 
У цей день потрібно намагатися бути добрим до всіх, і не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо, особливо це актуально в теперішній не мирний час для нашої країни. Такі прояви як посмішка, обійми можуть підняти настрій.
Добрі справи самі по собі повинні приносити вам задоволення, і при цьому, даючи щось іншим або допомагаючи їм, ви не повинні чекати нагороди. Така справжня доброта. 
Мало хто в наш неспокійний час здатний на такий «подвиг» – у стані втоми і роздратування від турбот ми все частіше байдуже проходимо повз чужих проблем, поки вони не торкнутися нас самих. І тоді ми шукаємо підтримку і участь у людей, для яких «безкорислива допомога», «милосердя» і «чуйність» не просто слова, а сенс життя, що став покликанням.

Так фахівець із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ долучився до цього гарного свята та вирішив подарувати посмішку, гарний настрій та символічний подаруночок діткам, які разом з батьками відвідали в цей день ФАП с.Козятина. 

Можливо, для вас сьогодні це буде просто добрий вчинок чи добре слово... Посміхайтеся, будьте привітними, даруйте подарунки!.. Це і буде доброта, а її надлишок поки що нікому не зашкодив!

Зміни до законодавства

15 січня 2015 року Верховною Радою України схвалено Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики”, яким зокрема внесено зміни до Кодексу законів про працю, Законів України "Про відпустки", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" та "Про державну допомогу сім’ям з дітьми".

   У Кодексі законів про працю та Закону України „Про відпустки” вилучена норма щодо надання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період відпустки по догляду за нею.

   При цьому наголошуємо, що особа, яка перебуває у відпустці та здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку має право на інші соціальні гарантії, зокрема на отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, житлової субсидії тощо.

   У Законі України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям"при визначенні права на державну соціальну допомогу до складу малозабезпеченої сім'ї не враховуються підопічні діти. Відповідно і не враховуються доходи, які отримує опікун на підопічну дитину.

   У Законі України „Про державну допомогу сім ’ям з дітьми”спрощено перелік документів та механізм призначення допомоги при народженні дитини.

  Для призначення допомоги заявник подає лише заяву (наказ Мінсоцполітики від 22.02.2012 №96) та копію свідоцтва дитини, на яку призначається допомога.

  Законом також вилучена норма, щодо обов’язковості органів соціального захисту населення  подавати необхідні документи територіальним підрозділам ДМС щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

   Проте, з метою уникнення подвійних виплат отримувачами допомоги органи соцзахисту мають право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.

  Крім того, законодавчо врегульовано продовження виплати допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому як напершу дитину, після досягнення дитиною двох років.

Навчали як протидіяти торгівлі людьми

11 лютого в Козятинському міськрайонному центрі зайнятості був проведений тренінг за програмою протидії торгівлі людьми, індефікації постраждалих і взаємодії держслужбовців у наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми в рамках реалізації у Вінницькій області регіонального компоненту проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні». За підтримки товариства феміністок «Прогресивних жінок». Проект реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки уряду Канади.

Завданням тренінгу було:
Сприяти кращому розумінню проблеми торгівлі людьми;
Сприяти де-стигматизації постраждали від торгівлі людьми;
Усвідомлення держслужбовцями своєї ролі в попередженні та боротьбі з торгівлею людьми, а також ідентифікації та перенаправленні жертв торгівлі людьми для подальшої допомоги;
Навчання держслужбовців надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми відповідно до Постанов КМУ №417 та №783;
Сприяння кращій взаємодії посадовців з людьми у складному психологічному стані.
Програма тренінгу складалась з таких пунктів:
Які фактори створюють умови для такого явища, як торгівля людьми? Мозковий штурм.
Визначення торгівлі людьми. Законодавча база по запобіганню торгівлі людьми та Національного Механізму Взаємодії. Схема Взаємодії державних структур.
Етапи торгівлі людьми.
Масштаби торгівлі людьми.
Ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми. Прямі і непрямі ознаки.
Особливості роботи з особами у стресовому стані. Відмінності проявів пост-стресового розладу у жінок і чоловіків.
Морально-етичні принципи роботи з ПТЛ.
Навики проведення первинного інтерв’ю з потерпілими. Активне слухання. Переформулювання.
Реінтеграція ПТЛ. Взаємодія суб’єктів. План реабілітації, соціальний супровід особи, контроль виконання.

Участь у ньому взяли районний та міський центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міграційна служба, центр зайнятості, управління соціального захисту населення, відділ освіти, органи внутрішніх справ, медичний заклад, юрист, психолог. 

Учасники тренінгу отримали багато цікавої корисної інформації, яка була гарно та доступно викладена, а також в ролевих іграх показані ситуації щодо звернення громадян які постраждали від торгівлі людьми, та надання таким людям допомоги. Всі були задоволені отриманими знаннями та гарним настроєм який подарували організатори тренінгу. По закінченню було вручено кожному присутньому сертифікати учасника тренінгу.

Проведено інформаційну годину "Виплати при народженні дитини".

10 лютого в консультаційому пункті при жіночій консультації Козятинської Центральної районної лікарні, фахівці із соціальної роботи Козятинського РЦ СССДМ в черговий раз провели інформаційну годину для вагітних жінок на тему: "Виплати при народженні дитини". В ході бесіди жінки були проінформовані щодо Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та отримали поради щодо порядку оформлення, умов призначення і виплати державних допомог сім'ям з дітьми.

Державна соціальна допомога сім'ям з дітьми

5 лютого - відбувся черговий груповий захід з вагітними жінками в консультаційому пункті при жіночій консультації Козятинської Центральної районної лікарні . На груповому заході були присутні 6 вагітних жінок, різних за віком.Груповий захід відбувався у формі лекції на тему : "Державна соціальна допомога сім'ям з дітьми".
Тема лекції була вибрана не випадково. Більшість наших жінок цікавить,які є види дуржавної соціальної допомоги, які розміри соціальних виплат, багато хто навіть не знають , які потрібні зібрати необхідні документи, в які установи звернутись, щоб отримати допомогу. 
На всі хвилюючі питання вагітні жінки отримали відповідь від фахівця із соціальної роботи Гнатовської О.М.
Після проведення групового вагітним жінкам було роздано буклети.

Підтримка сімей переселенців

Ми живемо в епоху глобальних змін. Вимоги сьогодення такі , що не кожен може самотужки з ними впоратись. Саме тому підтримка, доброзичливість, розуміння отримують особливу вагу в нашому житті. 


30 січня 2015 року Фахівці Козятинського міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організували першу в цьому році зустріч ГРУПИ ПІДТРИМКИ для сімей переселенців. На зустріч були запрошені представники Управління соціального захисту населення, міськрайонного центру зайнятості, та практикуючий психолог. 

Під час зустрічі були розглянуті питання реєстрації, виплат, працевлаштування переселенців у Козятині та районі. Представники установ ще раз надали контактні телефони, за якими можна отримати індивідуальні консультації. 

Кожен з присутніх отримав відповідь на нагальні питання. Проте бесіда виявила ряд додаткових запитань, які планується розглянути на наступній зустрічі.

Дякуємо Центру дитячої та юнацької творчості за надане приміщення для зустрічі.


Є чимало людей, які зараз потребують вашої допомоги. Не будьте байдужими до ближнього. 

Робота Консультаційного пункту при жіночій консультації Козятинської ЦРЛ

На сьогодні питання підтримки родини та дитини в Україні стоїть дуже гостро, адже влада розуміє, що добробут країни залежить, в першу чергу, від добробуту кожної родини, кожного громадянина держави. А особливо, коли це стосується здоров’я, благополуччя, повноцінного та всебічного розвитку дітей – нашого майбутнього. 
Одним із напрямків роботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є підтримка майбутніх матерів, надання їм всебічної психологічної, моральної та соціальної підтримки.
Тому 27 січня в рамках Консультаційного пункту при Козятинській центральній районній лікарні фахівцями із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для вагітних жінок було проведено груповий захід на тему: «Репродуктивне здоров'я – запорука майбутньої щасливої сім'ї». У ході роботи було обговорено ряд питань актуальних для сучасної молоді: підготовка до шлюбно-сімейних відносин, основні функції сім’ї, компроміс у спілкуванні дітей та батьків. 
Також молоді жінки були проінформовані про державні соціальні гарантії для сімей з дітьми, про попередження насильства в сім’ї та відповідальне батьківство, про демографічну ситуацію в районі та подивились відеолекторій «Догляд за новонародженим».
На цьому робота не закінчується, планується подальша співпраця в даному напрямку в рамках роботи консультаційного пункту

Підтримай родину – зміцни Україну

 Саме під такою назвою сектором молоді та спорту райдержадміністрації було проведено благодійну акцію, яка проходила під час новорічно – різдвяних свят.

  На виконання районної Програми підтримки кращих сімейних традицій, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Козятинському районі до 2015 року, затвердженої, рішенням 13 сесії Козятинської ради 6 скликання від 25.04.2013 року № 15-13-06, особлива увага була зосереджена на сім’ях, які в силу різних негараздів, знаходяться у складних життєвих обставинах та потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

  
55 родин, які мають побутові труднощі, скрутне матеріальне становище отримали подарунки і увагу з боку районної влади. З них: 11 сімей, де один або кілька її членів мають інвалідність, 19 сімей, де вихованням дітей займається мати - одиначка та 1 сім’я, де батько – одинак, 2 багатодітні родини пережили пожежу в будинку, яка знищила частину майна ще 2 сім’ї, в яких зростає по троє діток та на даний момент з нетерпінням чекають повернення своїх татусів з АТО.

  
35 теплих ковдр, 10 комплектів постільної білизни та 9 наборів посуду було роздано таким сім’ям. Вирішено одну з проблем багатодітної сім’ї Басул з с. Сестринівка, яким було придбано холодильник, що так потребувала родина. В даній сім’ї матір’ю виховується п’ятеро синів, один з яких хворіє на цукровий діабет та ще одна дитина має інвалідність з дитинства. Умови проживання усіх членів сім’ї далеко не найкращі: старенька хатина, дуже скромний набір меблів та посуду.

Представники сільських, селищних рад, фахівці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівники сектору молоді та спорту та служби у справах дітей райдержадміністрації відвідали і ті сім’ї, які не зважаючи на складні життєві обставини, приємно вразили своїм оптимізмом, працелюбністю та цілеспрямованістю. Дуже скромні, але чисті оселі, смачна і ситна вечеря на плиті, доглянуті і усміхнені діти – це саме та атмосфера, яка доводить, що усвідомлене рішення молодих людей створити багатодітну сім’ю долає усі труднощі та негаразди.

  На жаль, не всі проблеми і не всіх родин було вирішено під час проведення благодійної акції «Підтримай родину – зміцни Україну!», проте робота усіх соціальних служб та структурних підрозділів райдержадміністрації буде і на далі зорієнтована на допомогу та підтримку тим, хто її потребує.